Skocz do zawartości
Radekkk

Telewizor 55'' do 4500zł - głównie sport

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po 10 latach wymieniam starego, 40-calowego Samsunga.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna od strony zachodniej oraz północnej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Standardowe aplikacje, najważniejsza to Player z dostępem do pakietu Canal+, YouTube, Netflix.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka Multimedia
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Multimedia
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (głównie piłka nożna), filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Obecnie nie, ale planuję zakup konsoli
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Późnym popołudniem / wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Obawiam się braku wsparcia dla aplikacji / smart TV po 3-4 latach
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, Panasonic (kolejność przypadkowa)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500zł (ale jak ktoś mnie przekona danym modelem TV to max. 5000zł)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Na razie moje typy są następujące (liczy się kolejność):

1. Sony LED KD-55XF9005 (4115zł)

2. Samsung QLED QE55Q60RA (3290zł) / QE55Q6FNA (4499zł)

3. Panasonic OLED TX-55FZ800E (4999zł)

4. LG OLED B8 (4499zł)

Czy w OLEDach nie ma żadnych problemów jeśli chodzi o ruchliwy i dynamiczny obraz w piłce nożnej?

Czytałem na rtings, że Samsung z 2018 (Q6F) jest lepszy niż z 2019 (Q60R), chociaż przy sporcie obydwa TV mają taką samą ocenę. Na coś jeszcze mam tu zwrócić uwagę?

Czy są jeszcze jakieś inne modele warte rozważenia?

Edytowane przez Radekkk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Radekkk napisał:

1. Sony LED KD-55XF9005 (4115zł)

3. Panasonic OLED TX-55FZ800E (4999zł)

4. LG OLED B8 (4499zł)

 

Wybierz jednego z tych trzech. Sony to lcd z pełnym podświetleniem vs oledy. Musisz wybrać czy bardziej pasuje ci mocny lcd bądz też oled.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze trochę i raczej nie zdecyduję się na OLEDa, także coraz bardziej skłaniam się ku Sony XF9005. Rozumiem, że w tych pieniądzach nie dostanę nic lepszego w stosunku cena/jakość obrazu (z założeniem, że akceptuję drobne wady czystego Android TV)? Zanim zamówię to chcę jeszcze podjechać do Sony Center w Szczecinie zobaczyć go na żywo.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listy OLEDów można dorzucić jeszcze Philipsa 803, który kosztuje właśnie w okolicach 5000 PLN. Wyróżnia się ambilightem, ale to czy według Ciebie warte jest dopłaty pół tysiąca zł to już zalezy zupełnie od Ciebie. :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Philips odpada.

Mam trzy typy do obejrzenia w sklepie / dopasowania do moich preferencji: Samsung Q60R lub Q70R albo Sony XF9005.

Jakby ktoś jeszcze coś doradził odnośnie zawężenia tego wyboru to z chęcią poczytam 😉

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakie wg. Ciebie są odczucia po obejrzeniu TV w sklepach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Radekkk napisał:

Jednak Philips odpada.

Mam trzy typy do obejrzenia w sklepie / dopasowania do moich preferencji: Samsung Q60R lub Q70R albo Sony XF9005.

Jakby ktoś jeszcze coś doradził odnośnie zawężenia tego wyboru to z chęcią poczytam 😉

Zdecydowanie Sony wskazany przez Ciebie jest najlepszy.

Dnia 24.08.2019 o 23:55, Radekkk napisał:

Na razie moje typy są następujące (liczy się kolejność):

1. Sony LED KD-55XF9005 (4115zł)

3. Panasonic OLED TX-55FZ800E (4999zł)

Wybor bardzo trafny i w Twoim przypadku zdecydowanie nie odrzucalbym oleda Panasonica, to naprawde swietny tv.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem porównać Sony i Samsung Q70R, z tych dwóch wybór może być tylko jeden, czyli Sony 🙂 Dodatkowo jak miałem obok siebie 55 i 65 cali to skłaniam się ku 65 😉 W Sony Center zaproponowali mi cenę 6100 zł plus do wydania 100zl za każdy 1000zł, czyli za 600zł mogę sobie dobrać jakiś soundbar lub coś innego na tym samym paragonie (i do tego dostawa do domu gratis).

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radekkk napisał:

Byłem porównać Sony i Samsung Q70R, z tych dwóch wybór może być tylko jeden, czyli Sony 🙂 Dodatkowo jak miałem obok siebie 55 i 65 cali to skłaniam się ku 65 😉 

Sie nie dziwie :) Przed finalna decyzja sprawdz jeszcze oleda Panasa, bo w obecnej cenie to swietny tv. Sony przy pasach kinowych i materiale w HDR potrafi rozjasnic takze pasy w oledzie tego nie ma. 

PS. 65 cali przy dobrym sygnale jest super, ale jak odpalisz sobie canal + i wieczorem bedziesz to ogladal z 2m to niestety mozna juz syf spokojnje wychwycic.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radekkk napisał:

Byłem porównać Sony i Samsung Q70R, z tych dwóch wybór może być tylko jeden, czyli Sony 🙂 Dodatkowo jak miałem obok siebie 55 i 65 cali to skłaniam się ku 65 😉 W Sony Center zaproponowali mi cenę 6100 zł plus do wydania 100zl za każdy 1000zł, czyli za 600zł mogę sobie dobrać jakiś soundbar lub coś innego na tym samym paragonie (i do tego dostawa do domu gratis).

Też tak myślałem, że Soniak wygra :) 65'' u mnie to za dużo i tak robię przeskok z 42'' na 55'' :D
A jeżeliby Ci się jednak odwidział 65 to tutaj sony 55'' xf9005 - allegro 4109zł - najtaniej jak znalazłem. Plus dobre opinie 3.2k pozytywów i 2 negatywy tylko. 

I to będzie mój zakup :) Także dziękuję Radekkk, że podzieliłeś się swoją wyprawą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, badys napisał:

Też tak myślałem, że Soniak wygra :) 65'' u mnie to za dużo i tak robię przeskok z 42'' na 55'' :D
A jeżeliby Ci się jednak odwidział 65 to tutaj sony 55'' xf9005 - allegro 4109zł - najtaniej jak znalazłem. Plus dobre opinie 3.2k pozytywów i 2 negatywy tylko. 

I to będzie mój zakup :) Także dziękuję Radekkk, że podzieliłeś się swoją wyprawą 

Ja robię przeskok z 40 cali i ciągle się waham czy 55 czy 65 😉

Za 55 cali w Sony Center w Szczecinie mam cenę 4299zł plus do tego 400zł na dowolny zakup u nich lub rozszerzenie gwarancji producenta do 5 lat, to wychodzi korzystniej niż na necie.

3 godziny temu, Xisiek napisał:

Sie nie dziwie :) Przed finalna decyzja sprawdz jeszcze oleda Panasa, bo w obecnej cenie to swietny tv. Sony przy pasach kinowych i materiale w HDR potrafi rozjasnic takze pasy w oledzie tego nie ma. 

PS. 65 cali przy dobrym sygnale jest super, ale jak odpalisz sobie canal + i wieczorem bedziesz to ogladal z 2m to niestety mozna juz syf spokojnje wychwycic.

Trochę się obawiam OLEDa ze względu na mocne nasłonecznienie pokoju, szczególnie późnym popołudniem (okna od zachodu i północy), ale może jeszcze się wybiorę do sklepu sprawdzić 🙂

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Radekkk napisał:

PS. 65 cali przy dobrym sygnale jest super, ale jak odpalisz sobie canal + i wieczorem bedziesz to ogladal z 2m to niestety mozna juz syf spokojnje wychwycic.

Nie mogę edytować poprzedniego posta, dlatego dodam jeszcze, że będę oglądał z ok. 3,5 metrów (pomierzyłem na nowo po niedawnej zmianie mebli).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Radekkk napisał:

Za 55 cali w Sony Center w Szczecinie mam cenę 4299zł plus do tego 400zł na dowolny zakup u nich lub rozszerzenie gwarancji producenta do 5 lat, to wychodzi korzystniej niż na necie.

To faktycznie korzystniej wychodzi... Chyba też się przejdę do Sony Center :) Ponownie, dzięki za news !

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Gdańsku oferują 4.399zł i plus tak jak mówiłeś 1000 za 100zł do końca sierpnia. 
Szkoda tylko, że nie mają rat 0% :D to bym zaszalał z soundbarem jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu, jednak wziąłem 65 cali za 6199zł i do tego soundbar za 599zł w tej promocji "100zł za każde 1000zł" 🙂 Także zostawiając w sklepie 5600zł mam bardzo fajny sprzęt 😀

Edytowane przez Radekkk
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Radekkk napisał:

🙂Także zostawiając w sklepie 5600zł mam bardzo fajny sprzęt 😀

Doskonala cena :) Milego ogladania pozostaje zyczyc, daj znac jak wrazenia po podlaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Radekkk napisał:

Właśnie wróciłem ze sklepu, jednak wziąłem 65 cali za 6199zł i do tego soundbar za 599zł w tej promocji "100zł za każde 1000zł" 🙂 Także zostawiając w sklepie 5600zł mam bardzo fajny sprzęt 😀

Gratulacje ! Teraz moja kolej :D Tylko 55'' wersja. A mogę zapytać, którego Soundbara wziałeś ?

Edytowane przez badys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, badys napisał:

A mogę zapytać, którego Soundbara wziałeś ?

HT-SF150

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączając się pod temat aktualnie chcę kupić tv o bardzo podobnych parametrach jak Radekkk aczkolwiek za około 3500 zł. Możecie coś doradzić w tej kwestii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, z0mek napisał:

Podłączając się pod temat aktualnie chcę kupić tv o bardzo podobnych parametrach jak Radekkk aczkolwiek za około 3500 zł. Możecie coś doradzić w tej kwestii? 

Od siebie tylko Samsunga QE55Q60R mogę zaproponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2019 o 11:15, Xisiek napisał:

Doskonala cena :) Milego ogladania pozostaje zyczyc, daj znac jak wrazenia po podlaczeniu.

Dziś późnym wieczorem powiesiłem go w końcu na ścianie i podłączyłem, na pierwszy rzut oka jakość obrazu jak dla mnie to jakaś m-i-a-z-g-a 👍😁 Obejrzałem tylko trochę meczu na C+ i przykładowe filmy w 4k na YouTube. Szkoda, że moja kablówka Multimedia nie ma w ofercie kanałów z 4k.

Jutro podłączam soundbar i trochę się pobawię ustawieniami, jestem mega zadowolony z wyboru TV, to również dzięki Wam, piona 🙂

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odpalisz filmy na BD UHD albo jakieś remuxy (Ready Player One albo Alite polecam) to Ci kapcie spadną ;) miłego oglądania.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LV426 napisał:

A jak odpalisz filmy na BD UHD albo jakieś remuxy (Ready Player One albo Alite polecam) to Ci kapcie spadną ;) miłego oglądania.

Poustawiałem opcje obrazu Custom wg zaleceń z rtings z lekkim dostosowaniem pod jasność pokoju, włączyłem sobie trailer Rrsdy Player One na YT, zbieram szczękę z podłogi...

Jeszcze pytanie laika: co to jest BD UHD?

Nie wiem czy mi się wydaje, ale moim zdaniem głośnik TV jest lepszy niż ten soundbar 🤔 Z soundbaru taki płaski dźwięk jest, nie odczuwać żadnych basów, to normalne? Czy może jakieś ustawienia jeszcze można zmienić oprócz tych predefiniowanych z pilota soundbara i Dźwięk w TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...