Skocz do zawartości
Marcin Kuczkowski

Jak to jest z tymi głośnikami surround ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w ustawieniu głośników surround(dipolowych THX).

- Na każdym forum czytałem jak je ustawić i wszędzie były sprzeczne informacja. 

Prosiłbym o objaśnienie :

1) W instrukcji od głośników jet napisane że mam je ustawić na wysokości głowy od 140 cm do 240 cm . THX  każe  zawiesić je 60cm  powyżej uszów słuchacza .

-Więc gdy mam je na wysokości  głowy po bokach  (testowałem na wydaniu blue ray dolby digital 5.1 gry o tron sezon 6 Bitwa bękartów ) to gdy przebiegają konie z przednich głośników do tylnych słychać je w jednej płaszczyźnie i to jest naturalne . Niestety słychać również że docierają z głośników surround dokładnie z nich (przód ładnie gra lewy , centralny i prawy tworzą całość i mają płynne przejścia między sobą) .

-Gdy głośniki zawieszę 60 cm powyżej głowy  po bokach dźwięk jet bardziej kinowy i nie słychać dokładnie że leci z głośników  ale słychać że konie biegną z kolumn przed mną do kolumn surround górę  czy o to chodzi ?? bo to trochę nie naturalne jak dla mnie

spacer.png

2) Druga sprawa mogę przełączyć surround dipole na monopolowe  i czytam na forum że dipole rozpraszają dźwięk a monopolowe mają dźwięk kierunkowy i przez to lepiej można zlokalizować źródło dźwięku . No i wszystko fajnie lepsza lokalizacja itp ale zaraz parę linijek  niżej czytam że aby uzyskać najlepszy dźwięk surround to trzeba je zawiesić powyżej uszów tak aby gwizdki były nad głową bo to uniemożliw lokalizację dźwięku . To ja się pytam po co kupować zwykłe głośniki monopolowe skoro i tak mam mamy rozproszyć dźwięk żeby nie było słychać z jakiego głośnika on leci .

Proszę o wyjaśnienie mi tego bo ja się pogubiłem w tych wszystkich internetowych forach. Jak to jest na prawdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz skierowane tylne? Pod kątem w stronę słuchacza i z ewentualnym pochyleniem w dół jeśli są zamontowane wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za odpowiedź.

Okazało  się że  na drodze jednego głośnika dipolowego stała szafa dość blisko po wymianie szafy na niższą  nie było żadnych przeszkód i dźwięk mógł sie rozpraszać równo z 2 stron .

Dodatkowo musiałem odciąć trochę więcej niskich częstotliwości i teraz efekt jest idealny

link z obrazkiem poglądowym

https://ibb.co/BZTzy9M

Witam dziękuje za odpowiedź.

Okazało  się że  na drodze jednego głośnika dipolowego stała szafa dość blisko po wymianie szafy na niższą  nie było żadnych przeszkód i dźwięk mógł sie rozpraszać równo z 2 stron .

Dodatkowo musiałem odciąć trochę więcej niskich częstotliwości i teraz efekt jest idealny

link z obrazkiem poglądowym

 

głośnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...