Skocz do zawartości
id87

Jaki ekran projekcyjny i projektor do wymagającej kawalerki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku dni zastanawiam się nad wyborem ekranu projekcyjnego do mojego przyszłego małego mieszkania. Postaram się opisać ten ciężki przypadek jak najzwięźlej.

Otóż pokój ma około 15 m2. Obudowa ekranu projekcyjnego może mieć maksymalnie 200 cm szerokości. Na przeciwko ekranu projekcyjnego na półce ściennej chciałbym położyć projektor oddalony o około 390 cm od ekranu. Nie chcę mocować projektora do sufitu.

W pokoju częściowo podwieszony jest sufit na około 8 cm od stropu (strop około 248 cm od podłogi). Wstępnie wybrałem ekran projekcyjny celexon Professional 180 x 102 cm i projektor Epson EB-990U.

Ekran projekcyjny będzie zabudowany w suficie podwieszanym. Chyba nawet nie będzie wystawał jeśli faktycznie obudowa ma 7 cm wysokości.

Na przeciwko ekranu sofa, pytanie czy ekran będzie wystarczająco nisko żeby się nie męczyć przy oglądaniu?

Czy to dobry wybór i czy dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran powinien mieć "pas rozbiegowy", czarny pas pomiędzy sufitem a powierzenia projekcyjną.
W twoim przypadku około 60-80 cm tego pasa było by ok.
240-100-60=80cm od podłogi.
Powinno być 60-80cm od podłogi, więc mniej więcej taki pas rozbiegowy ci potrzebny, jak napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czyli ten który wybrałem ma 25 cm pas od góry, czyli się nie nadaje...

https://www.videoprojektor24.pl/pl/celexon-professional-180-x-102-cm-elektryczny-ekran-projekcyjny-16-9-78.html

Możesz polecić jakiś dobry/lepszy ekran projekcyjny do 1500 PLN, który spełniałby parametry o których pisałem? Ciężko mi coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wychodzi na to, że 25cm to będzie mało.
Wiem że w ekranach firmy adeo, można sobie przy zamówieniu dodać jaki ma być długi ten pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adeo i kauber robi co do cm jaki chcesz pas rozbiegowy. Do 1500zl masz tylko jakieś gotowe Chińskie badziewie z pofalowanymi powierzchniami projekcyjnymi w gratisie z innymi problemami natury technicznej. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. W takim razie będę musiał zwiększyć budżet.

Ale jeśli mam zwiększyć budżet, to jeszcze muszę dopytać czy na przykład z takim ekranem:

https://ekranownia.pl/sklep/adeo-linear-se-180x101cm/

obraz będzie w miarę przyzwoity w dzień, gdy mam okna na zachód niedaleko ekranu? (projektor byłby Epson EB-990U)

Zastanawiam się czy to ma w ogóle sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłeś w kinie....

Czy tam są okna albo inne źródła światła w czasie seansu?

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...