Skocz do zawartości
sxgn

Samsung 55 cali. Wymiana z 55MU7002.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

W najbliższym czasie planuję wymianę posiadanego Samsunga 55MU7002.

W związku z tym, że 55NU8002 i 55Q6FNA są już praktycznie niedostępne trzeba szukać czegoś innego.

Aktualnie wybór padł na 55Q70RA i 55Q7FNA

Który z tych modeli będzie lepszy? Cene mają podobną 4600-4900. Czy jakiś inny model w cenie do 5000 Samsunga?

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Może czas zainteresować się OLEDem. Sam posiadam samsunga nu8064 w 65 calach. I następny jaki będzie to na pewno OLED. Nawet jeśli nie m nic do zarzucenia nu8064. Może poza delikatnymi kątami. Miałem plazmę ,LCD. Teraz czas na oleda. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam raczej czegoś Samsunga. Z przyzwyczajenia, z wygody użytkowania Tizena, a takżę SteamLink, którego Samsung posiada. Dlatego zapytałem o te dwa modele lub inne polecane tej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie OLED (praktycznie jakikolwiek) będzie tańszy i da lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo podobne modele. Różniące się na papierze. Z każdego będziesz zadowolony. Szoku technologicznego nie będzie po poprzednim modelu. Bardzo dobre telewizory.

Niech kolega pomyśli o 65calach.

 

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Bardziej popularny jest 55Q7FNA.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali już będzie za duży i będzie komicznie wygladać na ścianie.

Model Q7FNA jest z poprzedniego roku i gorzej z dostępnością a i Q70RA jest trochę tańszy stąd moje pytanie.

Ewentualnie Q6FNA będzie różnica pomiędzy obecnym MU7002?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q7FNA ma do podłączenia.jednym kabelkiem a Q70RA chyba pozbawiono tej funkcji. Oba modele chyba mają matryce 120 Hz. Naprawdę bardzo porównywalne modele. Kwestia wyglądu nóżki. Nie zawsze nowsze jest lepsze. Np nowa seria RU w porównaniu do NU. Jeżeli obraz będzie pasować na q6 również polecam. Pewnie różnicy między tymi modelami gołym okiem nie zobaczysz. Posiadasz teraz model samsunga który był hitem. Przesiadając się na qleda zyskasz lepsze podświetlenie i wygaszanie. Oraz trochę bajerów. Tu nie można źle wybrać.

Do czego będzie głównie używany telewizor?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Pewnie są posiadacze na forum tych modeli które bierzesz pod uwagę. Więc może ktoś się odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nowej serii RU się naczytałem i od razu ją wyeliminowałem. Rozglądam się za NU8002 ale towar bardzo deficytowy. Że Q70RA nie ma one connect mam świadomość, szkoda, że go brak ale co zrobić. 

Nóżki nie mają znaczenia bo tv i tak jest podwieszony, a sam wygląd nie gra w sumie żadnego znaczenia.

Tv używany głownie do Netflixa i gier przez SteamLink. Czasem telewizja, youtube itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sxgn napisał:

O nowej serii RU się naczytałem i od razu ją wyeliminowałem. Rozglądam się za NU8002 ale towar bardzo deficytowy. Że Q70RA nie ma one connect mam świadomość, szkoda, że go brak ale co zrobić. 

Nóżki nie mają znaczenia bo tv i tak jest podwieszony, a sam wygląd nie gra w sumie żadnego znaczenia.

Tv używany głownie do Netflixa i gier przez SteamLink. Czasem telewizja, youtube itp.

MU7002 nie jest znacząco gorszy od NU8002 i Q70RA. Nie jestem pewien czy taki upgrade ma sens teraz w twoim przypadku, nie możesz poczekać jeszcze z rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94 poczekać mogę. Pomysł z wymianą pojawił się, ponieważ dostałem bardzo dobrą propozycję odkupu dotychczasowego telewizora. Za rok jak ten będzie po gwarancji to i jego wartość handlowa będzie znacznie niższa. Mam też możliwość wymiany w sumie z minimalną dopłatą do nowego Q6FNA. Czy taka wymiana ma sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sxgn napisał:

@Waldo94 poczekać mogę. Pomysł z wymianą pojawił się, ponieważ dostałem bardzo dobrą propozycję odkupu dotychczasowego telewizora. Za rok jak ten będzie po gwarancji to i jego wartość handlowa będzie znacznie niższa. Mam też możliwość wymiany w sumie z minimalną dopłatą do nowego Q6FNA. Czy taka wymiana ma sens? 

Taka wymiana w mojej ocenie nie ma sensu. W takim razie sprzedawaj, ale Q70R cie nie zadowoli. Musisz iść od Q80R w góre.

PS. A może zeszłoroczny Q9fn ??

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q80R i Q9FN już powyżej założonego budżetu 5k niestety. Tzn wymiana na Q6FNA będzie sztuką dla sztuki? 

Dlaczego sądzisz, że Q70R będzie niezadowalający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, sxgn napisał:

Dlaczego sądzisz, że Q70R będzie niezadowalający?

Nie ma postępu w stosunku do zeszłorocznych modeli. Odnośne Q9fn chyba mam dla ciebie dobre info

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sxgn napisał:

Widziałem te oferty. Każdy z nich ma jakąś wadę na ekranie ;)

Myśle że i tak możesz spróbować. Jak coś to masz 14 dni na zwrot. Jak chcesz mocnego Samsunga LCD (Nie chcesz Sony) to q9fn jest dziś najlepszą opcją, nawet lepszą od q90r pod względem cena/jakość.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę sie bawił w tv z wadami, bo jak po czasie zacznie się coś dziać z matrycą to nikt mi tego na gwarancji nie naprawi niestety. To z tego co piszesz chyba najlepiej zostać przy tym co mam tweraz i na razie nie kombinować jak zmiana w stosunku do Q6FNA lub drożej Q7FNA/Q79RA będzie nieznaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sxgn napisał:

Raczej nie będę sie bawił w tv z wadami, bo jak po czasie zacznie się coś dziać z matrycą to nikt mi tego na gwarancji nie naprawi niestety. To z tego co piszesz chyba najlepiej zostać przy tym co mam tweraz i na razie nie kombinować jak zmiana w stosunku do Q6FNA lub drożej Q7FNA/Q79RA będzie nieznaczna.

Co ta za wada, otarcia od steropianiu na matrycy ??  Widać to tylko na wyłączonym tv, a jak faktycznie bedą jakieś wady typu prześwietlenia, czarne paski, clouding to tv grzecznie odsyłasz, a sprzedawca z alledrogo zwraca ci pieniądze.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale nawet na zdjęciach widać, że to nie jedt mały punkt, ale wiele takich otarć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki, będąc niedaleko obejrzałem ten tv

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-55-qe55q9fn-4k-smart-tv-hdr10-8421885964

Nawet przy włączonym jak na tv pada światło to dobrze widać miejsca w których warstwa antyrefleksyjna jest przetarta. Dla estetów nie.polecam tv z takimi wadami. Swoją droga One Connect przy tym tv jest duży, więc też trzeba mieć to na uwadze kupując go.

Co do mogego pyrania to temat do zamknięcia

 Zostawiam jeszcze rok obecny tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...