Skocz do zawartości
AlphaFTN

Telewizor LED 65 cali do oglądania filmów i TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zakupić TV, głównie do oglądania telewizji wieczorami (światłowód + dekoder), filmów (głównie USB) oraz YouTube. Obecnie używam starego Samsunga LE46C650, z którego jestem bardzo zadowolony - ma już swoje lata, ale na moje niewielkie potrzeby spokojnie wystarcza. Ma super player materiałów wideo z USB, który jest dla mnie punktem odniesienia do nowych modeli - jeśli ktoś go używał, to wie, o czym piszę (5 miniaturek w materiale wideo, po których mogę się poruszać, super zrealizowane przewijanie materiału, brak większych problemów z kodekami).

Celuję raczej w budżetowe modele (Samsung, LG), Nie wiem, jak one wypadają na tle mojego leciwego LEDa (jakość obrazu, podświetlenia, upłynniacze, szybkość działania interfejsu). Nie chciałbym kupić czegoś gorszego, niż mam obecnie - czy to możliwe przy zakupie budżetowych modeli Samsunga czy LG?

Czy mogę spokojnie kupować te, które obecnie znajduję na Ceneo, czy powinienem unikać jakiegoś modelu? Za którymi z budżetowych modeli z przykładowo podanych:

https://www.ceneo.pl/Telewizory/p:LG,Samsung/Przekatna_ekranu:65_cali/Rodzaj_matrycy:LED;0112-0.htm

powinienem się rozejrzeć biorąc pod uwagę moje skromne wymagania? UE65NU7172, UE65RU7172 czy może LG 65UK6300? Nie będę zawiedziony po zakupie tych modeli w porównaniu do mojego leciwego C650, czy może zdarzyć się, że zamienię "siekierkę na kijek"? Może coś godnego polecenia jako zamiennik innych producentów?

Ostatnia prośba - opcjonalnie mogę przemyśleć dołożenie do TV z matrycą 100Hz (może coś ustrzelę, jeśli będę znał konkretne modele w 65 calach). Jakie są najtańsze modele Samsunga i LG z taką matrycą, bo ciężko mi się połapać w tym, jak podawane są jakieś 2000Hz czy inne banialuki... Jeśli się nie mylę są to ze starszych modeli MU7002, obecnie NU8002? Jak to jest z LG? I znowu: może coś godnego polecenia jako zamiennik innych producentów?

Na forum widzę, że rozmawiacie głównie o innym segmencie jakościowo/cenowym ale może czegoś wartościowego dla siebie też się dowiem.

Z góry dzięki za jakikolwiek odzew, pozdrawiam.

Proforma wklejam tabelkę ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2 (4x4)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 lub okazjonalnie 4 i więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony pomieszczenia jest okno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE46C650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry player USB (kodeki), Youtube
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder TV, pendrive USB, być może jakiś mini subwoofer bluetooth albo głośnik komputerowy
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, ale to raczej nie ten segment cenowy :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? mecze, dokumenty, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? YouTube, reszta okazjonalnie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na chwilę obecną nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nieintuicyjne menu (kiedyś Philips), słabe playery USB
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 (może okazyjnie do 4000 coś z matrycą 100Hz jeśli będę znał konkretne modele?)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? czemu nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że może być również używany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę to pod uwagę, jak będę znał konkretne modele to mogę się trochę rozejrzeć. Ostatnio wisiał nowy 65 cali NU8002 za 3.5k z gwarancją rozruchową z jakiejś licytacji komorniczej, ale ktoś go już chapnął ;)

Edytowane przez AlphaFTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2019 o 08:40, AlphaFTN napisał:

Biorę to pod uwagę, jak będę znał konkretne modele to mogę się trochę rozejrzeć. Ostatnio wisiał nowy 65 cali NU8002 za 3.5k z gwarancją rozruchową z jakiejś licytacji komorniczej, ale ktoś go już chapnął ;)

Generalnie  szukaj wiec udanych modeli z ostatnich 2-3 lat coś takiego jak np Samsung KS8000

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-65-ue65ks8000-uhd-smarttv-8425653343

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czytałem też o problemach z kodekiem DTS w telewizorach Samsunga (NU i RU) - jak się to ma do odtwarzania materiałów z USB wbudowanym odtwarzaczem? Nieobsługiwany kodek i brak dźwięku? To byłaby straszna lipa, obecny telewizor odtwarza naprawdę sporo różnego rodzaju materiałów...

Co z konkurencji wybrać jeśli zależy mi na obsłudze plików z USB/DLNA przez wbudowany w TV odtwarzacz w możliwie dużej ilości formatów? LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie doleciał 😕

Teraz już konkretnie: gdyby wybierać pomiędzy NU8002, QE65Q60 oraz Philipsem 65PUS8102 to co będzie najlepszym wyborem? Jak by to posortować od najlepszego do najsłabszego wyboru?

Edytowane przez AlphaFTN
Dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2019 o 19:51, AlphaFTN napisał:

Co z konkurencji wybrać jeśli zależy mi na obsłudze plików z USB/DLNA przez wbudowany w TV odtwarzacz w możliwie dużej ilości formatów? LG?

Chcesz by wszystko obsługiwał ( DTS ,Atmos itd ..) wybierz LG  albo czego nie polecam coś na androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nie doleciał
Teraz już konkretnie: gdyby wybierać pomiędzy NU8002, QE65Q60 oraz Philipsem 65PUS8102 to co będzie najlepszym wyborem? Jak by to posortować od najlepszego do najsłabszego wyboru?


Ja bym chyba poszedł w 65Q60. NU8002 jest można powiedzieć poprzednikiem serii Q60, a do philipsa na andku osobiście nie mam przekonania z powodu doświadczenia z nieco tańszym modelem.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł 65Q60. Od razu po wypakowaniu miałem zgryza - po podłączeniu TV moim oczom ukazało się pasek z załącznika. Chwilkę trwało, czy odstępować od umowy, czy zgłaszać na serwis gwarancyjny i zdecydowałem się na drugą opcję. No i tutaj sprawa załatwiona mega - po zgłoszeniu na infolinię Samsunga po godzinie zadzwonił do mnie technik, w rozmowie telefonicznej zdiagnozował źle wpiętą taśmę. Na następny dzień przyjechał z kolegą do domu (przy tej wielkości TV tak działają), ściągnęli tylną osłonę, założyli nową taśmę i telewizor hula. Kurde, naprawdę spoko, że nie musiałem tej landary nigdzie wozić, ani wysyłać. Mój zgryz został wyleczony naprawdę szybko i sprawnie. W przyszłości będę brał to na pewno pod uwagę przy kupnie telewizora (serwis).

Sam TV mnie mega przekonuje, dobrze, że dołożyłem parę PLN do matrycy 100Hz, bo przy tej wielkości to robi różnicę. Jak na moje potrzeby sprzęt jest mega - bardzo responsywny, fajny system, extra odtwarzacz materiałów z USB. Po przeskoczeniu ze starego TV same plusy - wielkość, obraz, dźwięk, system, odtwarzacz. O to chodziło! :)

Dzięki za wszystkie rady!

 

IMG_20191008_151113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...