Skocz do zawartości
tgrzebien

75" lub większy do 10000 zł głównie 1080p i 2160p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić tv jak w tytule 75" lub więcej odległość od tv około 3,5-4 m. Jest to salon więc trochę okien jest, ale po zasłonięciu zasłonek jest w miarę ciemno. W większości filmy oglądane są wieczorem, ale w weekendy i od samego rana. 
W 95% będą filmy 1080p i 2160p z hdr itp. reszta to jakiś mecz w weekend, czasem jakiś serial z vod.
Zależy mi żeby tv miał androida, bo tam jest najwięcej aplikacji itp. System nie musi być demonem prędkości, bo do odtwarzania filmów w fhd i uhd korzystam z tvboxa z libreelec. Dźwięk odtwarzam z kina domowego, więc standardowe głośniki wystarczą. Android na tv potrzebny do youtuba, tvp stream i tym podobnych. Mecze odtwarzam z laptopa przez kabel hdmi.
Zależy mi najbardziej na jakości obrazu w filmach akcji, żeby obraz był super płynny i bez przycięć.
 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? jak pisałem wcześniej tv będzie oglądany zarówno wieczorem jak i w dzień. Salon raczej jasny zasłaniany zasłonkami.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? tcl x2 65"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepiej android, ale jestem w stanie sobie bez tego poradzić. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 90% 4k, fhd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tvbox, laptop, czasem konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji 4k, fhd
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, ale dobrze by było żeby i w tej kwestii dawał radę
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? większość wieczorem 
17. Preferencje co do wielkości? 75 wzwyż
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? -
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10 000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak

Co byście polecili przy takich wymogach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać, że zastanawiam się nad Sony 75xf9005 ale niestety już go chyba nie produkują i ceny są z kosmosu, bo na ceneo są tylko 3 oferty. Jeden z ekspozycji, a dwa pozostałe ponad 13000 zł. Ewentualnie zastanawiam się nad oledem 65" Sony af8 lub Panasonic fz800, ale raczej wolałbym ekran 75", bo teraz mam 65" i raczej dużej zmiany nie będzie jak wymienię go na oleda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tgrzebien napisał:

Ewentualnie zastanawiam się nad oledem 65" Sony af8 lub Panasonic fz800, ale raczej wolałbym ekran 75", bo teraz mam 65" i raczej dużej zmiany nie będzie jak wymienię go na oleda.

Podpinam się pod temat, zbliżam się do zmiany TV i również nie mogę się zdecydować 65 OLED czy 75lcd, odległość od tv podobnie jak u kolegi 3,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tgrzebien napisał:

Ewentualnie poczekać aż 75xg9505 trochę potanieje? W tym momencie można go wyrwać za 15000zł.

Poczekaj jak najbardziej, to solidny model. @Artur Frydrychowicz z Oledów 65' najkorzystniejszy do zakupu na przełomie 2019/20 będzie LG 65C9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...