Skocz do zawartości
Fido920

Alternatywa dla Panasonic TX-58GX830E

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Bardzo proszę o opinię osoby, które miały okazję użytkować ten tv. Na razie na papierze robi wrażenie, w markecie oczywiście też, ale wiadomo...to nie to co bawienie się nim w domu...Użytkuje Netię, telewizor będzie w mocno nasłonecznionym pokoju, a ma błyszczącą matrycę...Zastanawiam się jak się to sprawdzi w codziennym użytkowaniu. W markecie widziałem co prawda OLEDy, a od nich oświetlenie w MM odbijało się jeszcze bardziej. Dlatego poproszę o alternatywę dla niego. Oczywiście nad Sony 9005 też myślałem, ale to trochę mniejsza przekątna no i cena też robi różnicę...Czy w ogóle warto kupić tv U Kikiego z konkurencyjnego forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kikiego, to nie daj się nabrać na te jego "gratisy", bo jedynie sensowna w tej opcji jest darmowa wysyłka... ale to mają też inne sklepy. Poproś kikiego o propozycję cenową bez gratisów, a potem porównaj to z ofertą gdzie indziej i sam zobaczysz, czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź...A może jakieś alternatywy? Kiedy mogłyby zmienić się ceny obecnych tv? Co o wrześniu słyszałem, że w związku z nowościami z targów z reguły to co już jest taniało co roku...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie czegokolwiek od ludzi, ktorzy (najlagodniej mowiac) mijaja sie z prawda i manipuluja faktami to wydaje sie raczej sredni pomysl. Duzo pewniejsza wersja to zakup w tradycyjnym i sprawdzonym sklepie, ktory ma w ofercie marke Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Xisiek napisał:

Kupowanie czegokolwiek od ludzi, ktorzy (najlagodniej mowiac) mijaja sie z prawda i manipuluja faktami to wydaje sie raczej sredni pomysl. Duzo pewniejsza wersja to zakup w tradycyjnym i sprawdzonym sklepie, ktory ma w ofercie marke Panasonic.

OK, także miałem co najmniej mieszane uczucia, teraz chodzi o polecane modele prócz tego Panasa...Jeśli się zdecyduje, kupię prawdopodobnie przez stronę Panasonica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś świadom, że ten Panas ma matrycę 60Hz? Wolałbym dołożyć 3 stówki i przecierpieć 3 cale mniej, i kupić 55XF9005. Inna sprawa, że Netia oferuje badziewną jakość obrazu, więc im więcej cali, tym owa badziewność coraz bardziej widoczna. Zatem sam nie wiem, czy jest sens pchać się w drogie telewizory jeśli nie masz zamiaru zmieniać dostawcy sygnału tv. 

Edytowane przez zsrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zsrr napisał:

Jesteś świadom, że ten Panas ma matrycę 60Hz? Wolałbym dołożyć 3 stówki i przecierpieć 3 cale mniej, i kupić 55XF9005. Inna sprawa, że Netia oferuje badziewną jakość obrazu, więc im więcej cali, tym owa badziewiarskość coraz bardziej widoczna. Zatem sam nie wiem, czy jest sens pchać się w drogie telewizory jeśli nie masz zamiaru zmieniać dostawcy sygnału tv. 

Tak, ale ponoć całkiem dobrze sobie radzi z szybkimi scenami...Natomiast z Netią jestem związany na 1,5 roku jeszcze, później będę się zastanawiać...A kusi mnie Netflix jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Większość obecnie wypuszczanych telewizorów, to masówka. Szczególnie średnia i niższa półka. Jedyna różnica, to matryca IPS i VA, wtedy widać różnicę. Oba TV są na VA, więc musisz sam zdecydować. Soniak - Android TV, Panas - jakiś autorski system. Soniak 120Hz, Panas 60Hz. Soniak ma lepsze podświetlanie matrycy, jednak jak wspomniałem wcześniej, podstawą dobrego obrazu jest odpowiedniej jakości sygnał od operatora. Nie ma innej opcji. Mało tego, im lepszy TV, tym większa wrażliwość na jakościowe niedoskonałości sygnału.Po prostu bardziej je uwypukla. Coś jak leszy mikroskop pod którym lepiej widać.

Tu masz test Soniaka, który coś tam ci rozjaśni w głowie. https://hdtvpolska.com/sony-xf90-test-nastepcy-xe93-xe90-2018-kd-55xf9005-dolby-vision/

Edytowane przez zsrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sony i długo nic...?A coś w podobnej cenie 55-60 cali? W sumie aż tak tych 100 Hz nie potrzebuje, wystarczy że będzie przyzwoicie...a Panas ma 58 cali, sam już nie wiem...pojawi się coś nowego we wrześniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu wynika, że ten Soniak dobrze świeci, a w pierwszym wpisie wspomniałeś, że pokój nasłoneczniony, więc jak znalazł. To nie jest tak, że ów Soniak jest the best. Android TV jest systemem humorzastym; lubi strzelić focha, lubi przymulić, jednak obraz 9005 jak najbardziej OK. Musisz pamiętać, że matryce VA charakteryzują się naprawdę kiepskimi kątami widzenia. Wiele osób bagatelizuje ten aspekt, bo niby oglądają na wprost, jednak po jakimś czasie okazuje się, że im to przeszkadza. Coś za coś. VA lepszy kontrast i czerń, IPS lepsze kąty. Na przykład dla mnie, dobre kąty to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wybory sa bardzo dobre, Panasonic zazwyczaj ma znakomite kolory od razu po wyjeciu z pudla, Sony zyskuje jesli chodzi o HDR. Najlepiej jakbys mogl oba podpatrzec na zywo to pewnie by juz dalo pewne wlasne przemyslenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, pokój mam wąski a tv stoi na krótszej ścianie, na wprost kanapa, więc zdecydowanie VA. Oczywiście finanse nie są bez znaczenia, a Panas większy-to na plus. Obawiam się tylko smużenia, ale ze sportu oglądam w zasadzie siatkówkę, duże imprezy i minimalne niedociągnięcia jeśli chodzi o smużenie są do zaakceptowania, większość to filmy i programy przyrodnicze. Xbox też podłączony, ale giercowanie od czasu do czasu. Szczerze to interesowałaby mnie jeszcze jakość dźwięku cyfrowego, ponieważ zainwestowałem jakiś czas temu w lampkę i DACa, a bardzo lubię słuchać/oglądać teledyski z Youtuba-ktoś coś na ten temat może jak z jakością?. No nic i tak czekam na kasę, może coś się urodzi do końca września, a może ceny się zmienią...Zobaczymy. Jak ktoś będzie miał jakieś ciekawe opinie nt w/w telewizorów to ciągle śledzę wątek...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...