Skocz do zawartości
WuHaPe

55 cali (Sony XF9005) przy odległości 3-3.20 metra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byłem zdecydowany przy poniższej charakterystyce korzystania z TV na model Sony 55 cali XF9005, wtedy przeczytałem, że aby móc widzieć różnicę w 4K względem HD, odległość od TV nie powinna przekroczyć +/- 2,5 metra. W moim przypadku będzie to raczej 3.20-3.50 metra, więc jednak różnica spora względem docelowo sugerowanej. W dodatku ewentualna alternatywa z większym ekranem - 60XF8305 Sony jest niedostępna już (z wyjątkiem Allegro z zaporową ceną).

Stąd moja prośba o opinię, czy ta odległość dla 55 cali jest jednak akceptowalna, czy też zdecydowanie potrzebny jest większy TV - jeśli tak, to jaka alternatywa do 5000 tys. przy godnych parametrach na kilka lat?

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 2,80x3,80
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.20-3.50m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obie opcje możliwe
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od północy, okno 2 metry szerokości - układ I_I, gdzie lewe I to ściana z TV, _ to ściana z oknem, a prawe I to ściana, gdzie będzie narożnik
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 42pfl4007 (matryca IPS)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca VA, 120Hz odświeżania, niski input lag przy grach, dobry i odczuwalny HDR (śr. minimum 600-800), bardzo dobra obsługa różnych formatów plików + napisy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? obecnie HD (1080), w przyszłości (ok. 1-1,5 roku) w większości 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 zwykła, dekoder Cyfrowy Polsat EvoBox, dyski zewnętrzne z plikami video w rozdzielczości 1080p, w przyszłości pewnie 4K + PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w dni robocze 2-4 godziny, w weekendy 5-8 dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy fabularne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na PS4 zwykłym, w przyszłości PS5, sporadycznie PS3, w sumie 2-4 godzinny w weekendy, 1-2 w dni robocze
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem/nocą
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali, o ile akceptowalny przy odległości 3.00-3.20m
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zbyt szybka eksploatacja; smugi, nierównomierne oświetlenie; niskie odświeżanie, wysoki input lag przy grach
19. Preferencje co do marki ? Sony, Philips, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? zupełnie niepotrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwyklej tv wystarczy. Jesli chodzi o ps4 lub materialy lepszej jakosci to bedzie malo. Mam 2.5m 49 cali i jest slabo jesli chodzi o ps4 pro. Sam zastanawiam sie nad xf9005 65 lub oled lg b8. Chociaz czym wiecej czytam tym wiekszy metlil w glowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak też myślałem. Zatem pozostanie mi chyba zmniejszyć odległość od TV 55' (o jakiś metr). Bo dokładać 1800 zeta na 65 cali to już trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiasz się czy 55"  czy 65" z 3.5m...podpowiem Ci coś, u siebie mam 131" (3m szerokości ekran) z 3.7m.. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, WuHaPe napisał:

Tak też myślałem. Zatem pozostanie mi chyba zmniejszyć odległość od TV 55' (o jakiś metr). Bo dokładać 1800 zeta na 65 cali to już trochę za dużo.

Ja na Twoim miejscu dociułałbym tą kasę i kupił od razu większy model. TV kupujesz raz na pięć lat, albo dłużej. 1800 zeta w tym kontekście to nie jest dużo.

Mam 55 cali i siedzę od TV równe 2 metry. Różnica między treściami 4K a full HD przy tej odległości i rozmiarze ekranu występuje, ale jest subtelna. Jak kupowałem ten TV 2 lata temu, to wydawało mi się że spokojnie starczy na 5 lat, bo treści 4K było wtedy relatywnie mało. Teraz wszystko co konsumuję na tym TV to jest 4K i naprawdę żałuję że nie mam ekranu 65 cali, żeby dostrzec więcej detali. 

Moja rada: kup 65 cali i zrób przemeblowanie w pokoju żeby siedzieć bliżej TV. Tylko taka opcja sprawi że będziesz naprawdę zadowolony z zakupu długi czas. Jeżeli już wydawać kasę to dobrze i mądrze, nie ma sensu oszczędzać paru złotych, a później żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zatem pozostaje sięgnąć głębiej do kieszeni, bo pewnie tańszego odpowiednika jakościowego  modelu XF9005 w 65 calach nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...