Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas zmiany materiału były zasłaniane kurtyny. Jest o tym mowa w filmie Vincenta.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zorro102 napisał:

Gmeru - a co jest w tym złego że np. piszę o losowych treściach? -  (przygotować jakąś mini ankietę przed rozpoczęciem aby każdy z uczestników z dość dużej puli wybrał np. po dwa tytuły, dema które chciałby obejrzeć? i odtwarzamy te z największą ilością głosów)

Tutaj kolejny raz nie masz racji. Interesuję się telewizorami, myślę że bez wstydu mógłbym uczestniczyć w takim evencie. Ale nie mam pojęcia na jakie materiały miałbym zagłosować, bo nie wiem które obnażają jakieś wady/zalety wyświetlaczy. Taką wiedzę mają tylko specjaliści, którzy mogą sobie pozwolić żeby obejrzeć ten sam film w identycznych warunkach oświetleniowych, na tak samo skalibrowanych telewizorach. Ja oraz pewnie spora grupa uczestników shootout ma w domu jeden, góra dwa telewizory i nie mamy po prostu odniesienia, żeby wytypować materiały do testów. W tej dziedzinie poleganie na wyborze ekspertów jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, była przesłona elektryczna, która zamykano w monecie zmian źródeł, jak widać idioci tego nie robili w przeciwieństwie do komentujących ( na YouTube)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, efel napisał:

Tutaj kolejny raz nie masz racji. Interesuję się telewizorami, myślę że bez wstydu mógłbym uczestniczyć w takim evencie. Ale nie mam pojęcia na jakie materiały miałbym zagłosować, bo nie wiem które obnażają jakieś wady/zalety wyświetlaczy. Taką wiedzę mają tylko specjaliści, którzy mogą sobie pozwolić żeby obejrzeć ten sam film w identycznych warunkach oświetleniowych, na tak samo skalibrowanych telewizorach. Ja oraz pewnie spora grupa uczestników shootout ma w domu jeden, góra dwa telewizory i nie mamy po prostu odniesienia, żeby wytypować materiały do testów. W tej dziedzinie poleganie na wyborze ekspertów jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu.  

Przepraszam cię efel - ale nie masz racji. 

Po pierwsze - to publiczność ma wybrać najlepszy TV - a nie eksperci - takie jest założenie takich konkursów - to chyba zrozumiałe że fajnie jakby np. publiczność mogła wybrać/zagłosować na treść, masz mnóstwo doskonałej jakości filmów z trudnymi i wymagającymi scenami, czy też różnych dem, gier itp które można by było dać do wyboru publiczności  - więc naprawdę wybór treści przez  ekspertów - nie jest tu potrzebny, owszem jakaś preselekcja musi być to zrozumiałe. Ale to ty jako uczestnik mający głos masz wybrać najlepszy TV  na podstawie tego co oglądasz na danym pokazie - więc dobrze abyś miał na to wpływ co chcesz obejrzeć, bo być może np.: cześć treści będzie ci znajoma i na tej podstawie będzie ci łatwiej wybrać TV który bardziej ci się podoba? A przecież punktem odniesienia jest profesjonalny monitor studyjny . Eksperci mają za zadanie tylko dobrze skalibrować każdy z TV i zapewnić aby sygnał docierał w jednakowym czasie do wszystkich TV.

Po drugie tych imprez ostatnio robi się dużo, Sony bawi się w stanach, Philips organizuje już to omalże na skalę przemysłową - gdzie leje konkurencję na tych pokazach niemiłosiernie (nie wygrywa o "włos" tak jak LG w UK) ale widzisz tam "eksperci" wybierali treść i Philips wypadł rewelacyjne... a w rzeczywistości 803/903  ma np. ogromne problemy z niebieskim kolorem - w co drugim filmie uświadczysz posteryzację, artefakty i jakieś inne dziwne przypadłości na co uskarża się wielu ich posiadaczy ( i o czym nawet Vincent wspomina w teście Philipsów)  - ale tego nie zobaczysz na Shootout-ach organizowanych przez Philipsa - bo treść wybierali "eksperci" od Philipsa. Dlatego fajnie by było jakby redakcja która współorganizuje ten konkurs w UK wprowadziła trochę więcej "otwartości", coś co by odróżniło ich konkurs od tych innych "marketingowych zlotów" organizowanych przez inne firmy.  Stąd mój pomysł na bardziej losową treść, czy też pokazanie działania upłynniaczy, czy  "obróbki"  obrazu np.:  w HDR - to tylko luźne pomysły - które na pewno by nie zaszkodziły - a moim zdaniem podniosłyby tylko prestiż i rangę tej imprezy. A tak za jakiś czas zginie w natłoku innych podobnych pokazów, nawet jeśli jest wartościowa, bo ludzie znudzą się znaczkami "Best TV  Shootout" bo będzie miał to każdy TV od każdego producenta.   

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zorro102 napisał:

A tak za jakiś czas zginie w natłoku innych podobnych pokazów, nawet jeśli jest wartościowa, bo ludzie znudzą się znaczkami "Best TV  Shootout" bo będzie miał to każdy TV od każdego producenta.   

Ci co ogarniają wiedzą, że ten test jest uczciwy...

Dnia 19.08.2019 o 23:17, Waldo94 napisał:

 Q90 chyba po prostu jest nieudanym modelem. Nie powinien tak odstawać od oledów.

Jak to bywa z Samsungami w latach nieparzystych... Hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...