Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, wiesio napisał:

To dokładnie oznacza to ze wszystkie się wypalają w zależności od użytkowania, to że przegrał to się tego spodziewałem ale ze w ogóle stawał w szranki a to już coś znaczy, wybrałem po prostu mniejsze zło bo wszystkie maja zalety ale i wady!

To nieprawda, nie wypalają się wszystkie i bardzo brzydko generalizujesz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qazar napisał:

To nieprawda, nie wypalają się wszystkie i bardzo brzydko generalizujesz  

Wszystkie! zależy tylko od tego jak je kto expluatuje, jedną z porad technika serwisu autoryzowanego było stwierdzenie że do domowego oglądania TV Oleda by nie kupił a nadają się one do wyznaczonego miejsca w domu w którym oglądam film po zakończeniu wylączam i ide oglądac kanały informacyjne na innych, to sa jego słowa cytowane dosłownie!

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wiesio napisał:

Wszystkie! zależy tylko od tego jak je kto expluatuje, jedną z porad technika serwisu autoryzowanego było stwierdzenie że do domowego oglądania TV Oleda by nie kupił a nadają się one do wyznaczonego miejsca w domu w którym oglądam film po zakończeniu wylączam i ide oglądac kanały informacyjne na innych, to sa jego słowa cytowane dosłownie!

Masz rację, każdy oled MOŻE się wypalić, co nie znaczy, że każdy się wypali. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że znaczna większość oledów, które są obecnie w domach się nie wypali. Ich użytkownicy kiedy te telewizory będą już stare i będą mocno odstawały od reszty (tak jak plazmy dzisiaj) po prostu je wymienią na nowe, większe, lepsze, tańsze.

Jeżeli przytoczone przez Ciebie słowa technika serwisu autoryzowanego są prawdziwe (w co wątpię, ale mniejsza o to) to na miejscu tego technika bym trzymał język za zębami. Po pierwsze to są kompletne dyrdymały, że OLEDy się nadają tylko do oglądania filmów. Po drugie, gdybym ja usłyszał takie brednie, grzecznie zapytałbym kierownika tego autoryzowanego serwisu, czy słowa jego pracownika to jest oficjalne stanowisko firmy, a jeżeli nie to żądałbym wyciągnięcia konsekwencji wobec jegomościa. który bardzo nieładnie wprowadza ludzi w błąd

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, efel napisał:

Masz rację, każdy oled MOŻE się wypalić, co nie znaczy, że każdy się wypali. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że znaczna większość oledów, które są obecnie w domach się nie wypali. Ich użytkownicy kiedy te telewizory będą już stare i będą mocno odstawały od reszty (tak jak plazmy dzisiaj) po prostu je wymienią na nowe, większe, lepsze, tańsze.

Jeżeli przytoczone przez Ciebie słowa technika serwisu autoryzowanego są prawdziwe (w co wątpię, ale mniejsza o to) to na miejscu tego technika bym trzymał język za zębami. Po pierwsze to są kompletne dyrdymały, że OLEDy się nadają tylko do oglądania filmów. Po drugie, gdybym ja usłyszał takie brednie, grzecznie zapytałbym kierownika tego autoryzowanego serwisu, czy słowa jego pracownika to jest oficjalne stanowisko firmy, a jeżeli nie to żądałbym wyciągnięcia konsekwencji wobec jegomościa. który bardzo nieładnie wprowadza ludzi w błąd

To był wlasnie  kierownik Multiserwis- system i jak sama nazwa mówi serwisują wszystkie marki, mnie w błąd nie wprowadził bo sam na własnej skorze się przekonalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wiesio napisał:

Wszystkie! zależy tylko od tego jak je kto expluatuje, jedną z porad technika serwisu autoryzowanego było stwierdzenie że do domowego oglądania TV Oleda by nie kupił a nadają się one do wyznaczonego miejsca w domu w którym oglądam film po zakończeniu wylączam i ide oglądac kanały informacyjne na innych, to sa jego słowa cytowane dosłownie!

Słowa jednego, anonimowego w skali świata człowieka są dla Ciebie wyrocznią? W ciągu kilkunastu minut mogę wypełnić całą stronę forum wypowiedziami użytkowników (nawet wieloletnich) OLEDów z wielu krajów (w tym z tego portalu), którym nic znaczącego i widocznego się nie wypaliło. Świadome użytkowanie i wiedza jak działa matryca organiczna wystarczy. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że takiego TV nie kupuje się "na lata" jak kiedyś CRT bo jak napisał efel pewnie po 4-5 latach (a nawet wcześniej) większość użytkowników wymieni TV na nowszy model. A wtedy nawet jak coś tam się lekko wypali to nie ma znaczenia.

A w ogóle to wszystko co się używa, kiedyś się zużywa i nie ma co oczekiwać tytanowych urządzeń :D 

Edytowane przez southorn
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wiesio napisał:

Wszystkie! zależy tylko od tego jak je kto expluatuje, jedną z porad technika serwisu autoryzowanego było stwierdzenie że do domowego oglądania TV Oleda by nie kupił a nadają się one do wyznaczonego miejsca w domu w którym oglądam film po zakończeniu wylączam i ide oglądac kanały informacyjne na innych, to sa jego słowa cytowane dosłownie!

Dobrze, widać że nie ma rozmowy z tobą gadasz głupoty EOT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Było kilka osób z certyfikatem THX i kilka związanych z postprodukcją. Także na pewno amatorami bym całego grona nie nazwał, choć trafiła się też jedna osoba, której trzeba było tłumaczyć co to jest WRGB OLED ;)

Lepiej 38 amatorów którzy niewiele ale jednak coś tam wiedzą a nie całkowitych Januszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Było kilka osób z certyfikatem THX i kilka związanych z postprodukcją. 

A czy jest tez ranking przygotowany tylko ma podstawie glosow tej "amatorskiej" czesci jury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę inaczej wybrali - sony, które w UK dostało po d...,  także ogólnie takie wybory to można robić i robić a przy zmieniającej się publiczności to i tak wyniki będą bardziej kwestią losową niż pokazującą różnicę w TV. 

 

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sytuacja w której LG jest prawie monopolistą w produkcji paneli OLED jest chora. Takie firmy jak SONY czy PANASONIC powinny same produkować panele dla siebie. A tak to mamy w danym roku najlepsze panele w TV LG a elektronika i oprogramowanie sterujące tymi panelami są lepsze u innych firm. Dobrze, że SAMSUNG wchodzi w produkcję paneli OLED do QD-OLED i tak samo powinny postąpić inne poważne firmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ale samo to że tak gigantyczna firma jak Samsung dopiero teraz planuje rozpocząć produkcję dobitnie pokazuje jak to trudne. Panasonica na pewno na taką inwestycję by nie było stać (chociaż chyba jest w konsorcjum JOLED), Sony to też już nie to samo co kiedyś :P

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zorro102 Już sam fakt, że test nie jest "testem ślepym" czyni go ułomnym. Vincent bardzo dobrze to ujął i w pełni się z nim zgadzam. Światowym standardem w testach porównawczych i badaniach jest podwójna ślepa 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xisiek napisał:

A czy jest tez ranking przygotowany tylko ma podstawie glosow tej "amatorskiej" czesci jury?

Nie ma, ale gdy patrzyłem po wynikach spływających na żywo to odchylenie standardowe nie było wybitnie duże. Ponadto, 38 osób to już dosyć reprezentatywna próbka.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, orwell-1984 napisał:

czyli oceniają z zamkniętymi oczami plus czarna opaska... 😉

Tak, oczywiście :)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2019 o 22:16, Tomek230 napisał:

Fajnie że Gmeru nie opublikował wyników tylko się chwali czego by ta redakcja nie robiła

 

 

 

Edytowane przez MarcinC
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2019 o 10:07, efel napisał:

Cena topowych QLEDów Samsunga będzie zawsze wyższa niż topowych OLEDów.

Ale przecież to kłamstwo !!! Jak możesz tak kłamać ??????? To właśnie cena OLEDów często decydowała o kupnie QLEDa - dla mnie to własnie decydowało + parę innych spraw, a nie jakieś wypalanie. Wszedłem na szybko na stronę rtv-ero-agd. Cena 75'' (bo tylko takie obecnie mają sens) w OLEDach to za LG 30 tyś i 55 tyś. Flagowiec Samsunga 20 tyś !

NIE KŁAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dnia 21.08.2019 o 10:07, efel napisał:

Cała strategia marketingowa tych telewizorów od jakiegoś czasu jest oparta tylko na jednym: strachu przed wypaleniami. Samsung umiejętnie podsyca ten strach, czy to na forach, czy artykułach, czy sponsorowanych 'testach'. Co ciekawe nie robią tego oficjalnie, bo sami sprzedają mnóstwo telefonów z ekranami AMOLED (też się wypalają przecież). Jeżeli ktoś w to uwierzy, albo co gorsza miał OLEDa który mu się wypalił (tak jak kolega @wiesio) i chce mieć topowy telewizor ze wszystkim, to ma tylko jedną opcję: topowy QLED Samsunga. Strach to potężne narzędzie, Samsung o tym wie i z tego korzysta ustalając ceny za swoje telewizory. Niewiele musi też robić pod względem technologicznym, te telewizory coraz bardziej odstają od OLEDowej czołówki, pod względem jakości obrazu. Ale dla klienta opanowanego przez strach, nic innego się nie liczy bo i tak kupi QLEDa. Całkowicie to rozumiem.    

Nawet dla Sony topowymi modelami są obecnie OLEDy i mimo że ich LCD ze strefowym wygaszaniem są równie dobre co Samsungi (a może nawet i lepsze), to Sony nie potrafi tak zagrać marketingowo jak Samsung i umieścić swoich LCD w świadomości przeciętnego Kowalskiego, jako równie dobrą alternatywę dla OLEDów (ale bez wypaleń). Sony nie może wykorzystywać strachu przed wypaleniami w swoim arsenale, bo sami sprzedają OLEDy i inwestują w ich marketing krocie.

No ja kupiłem Samsunga nie z powodu wypalania ! Cena to co pisałem wyżej + to, że dla mnie obraz z OLEDów jest za ciemny, za bardzo przytłumiony, nie jest żywy, jasny i mocny jak w QLEDach ! OLEdy oczywiście są świetne, mają genialny kontrast, idealną czerń, ale nie muszą odpowiadać wszystkim z uwagi na jasne sceny, białe... Obejrzyj sobie skoki narciarskie na OLEDzie, jasne i bardzo jasne sceny, w końcu włącz białą planszę na QLEDZie  i OLEDzie !

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest jasne: jak chcemy coś powyżej 65" to w 95% przypadków będzie to LCD. OLED nie ma JESZCZE dobrych ofert na 77". Ciągle czekamy. I to jest np. dla mnie spory minus dla OLED bo 65" to mały telewizor ;( A dobrą 75" LCD kupi się za stosunkowo małą kasę. A to już spora przekątną. A bardziej mam jednak na myśli 82" np. właśnie Samsunga za nawet 9000 zł bo takie ceny były i są na koniec życia danego modelu. To jest KOSMICZNIE niska cena a 82" to są GIGANTYCZNE wrażenia nawet kosztem tego, że często jest to telewizor średniej klasy (ale ma te 500 nitów, ma WCG, dobrą płynność i dobrą czerń więc nie jest słaby). Ale wielkość robi!

ps. Sam posiadam wielkiego QLEDa +80 cali w salonie... bo z 5m to minimum by było fajnie. A OLED sypialnia i inne mniejsze pomieszczenia.

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adam60 napisał:

.... za LG 30 tyś i 55 tyś. Flagowiec Samsunga 20 tyś !.....

 

LG 77C9 można mieć za ok 25.000 zł jak się człowiek postara z polskiej dystrybucji a to chyba dobra cena

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gmeru napisał:

Ale to jest jasne: jak chcemy coś powyżej 65" to w 95% przypadków będzie to LCD. OLED nie ma JESZCZE dobrych ofert na 77". Ciągle czekamy. I to jest np. dla mnie spory minus dla OLED bo 65" to mały telewizor ;( A dobrą 75" LCD kupi się za stosunkowo małą kasę. A to już spora przekątną. A bardziej mam jednak na myśli 82" np. właśnie Samsunga za nawet 9000 zł bo takie ceny były i są na koniec życia danego modelu. To jest KOSMICZNIE niska cena a 82" to są GIGANTYCZNE wrażenia nawet kosztem tego, że często jest to telewizor średniej klasy (ale ma te 500 nitów, ma WCG, dobrą płynność i dobrą czerń więc nie jest słaby). Ale wielkość robi!

Zgadzam się w 100%. Powiem więcej, Samsung 82NU8002 był na promocji w sieci za 8.5 tys. zł. Ogrom frajdy za takie pieniądze. Duże OLEDy stanieją jak wrośnie produkcja i podaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Eleonor napisał:

LG 77C9 można mieć za ok 25.000 zł jak się człowiek postara z polskiej dystrybucji a to chyba dobra cena

 

To jest MASA pieniędzy przecież. Kogo stać na taki wydatek za telewizor? Garstkę. Już 8500 wydać to jest dużo dla większości społeczeństwa. A za tyle stał i będzie stał jak kolega wyżej napisał 82" i to bardzo dobrej jakości. Jeszcze sobie poczekamy na wielkie przekątne OLED. Ale, że to jest marzenie to nie będę się spierał 😜 Jednak rzeczywistość jest jaka jest i nie ma co jej zaklinać. OLED póki to max 65" a głównie 55" jest w super cenie i to tutaj rozgrywa się jakościowy pogrom oleda vs jakikolwiek LCD za 4-5000 zł.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - zapomniałem dodać w swoim poście, że 82'' czy 85'' w ogóle w OLEDach nie istnieją, a pewno jak by istniały to by kosztowały kolego @efel  z pół miliona... Taka różnica... A QLEDy są - fakt, że obecnie bardzo drogie, ale pewno za 2 lata cena spadnie do akceptowalnego poziomu ok 20 tyś.

Gmeru dobrze pisze choć jeśli miałbym kupować budżetowego LCD 85'' to pewno bym wybrał zamiast tego jakiś projektor, ale OLEDy z tymi cenami to tylko malutkie 65'' czy 55'' i tylko do sypialni bo w salonie to nie wyobrażam sobie zrobić taki regres. Ostatni wyświetlacz 65'' miałem 2 lata temu i na pewno nie będę się cofał, a szczególnie, że mi wcale OLEDy nie odpowiadają i to nie z powodu wypalania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja posiadam projektor JVC i od kiedy mam wielki TV to niestety ale przestałem go używać. Wisi i się kurzy a chęci na wymianę już nie będzie. Wiem, że na forum toczy się nawet taki temat ostatnio ;) I jestem w tej grupie, która jak widać wybiera jednak TV... może z lenistwa? Pewnie tak. Doceniam kinowy obraz ale po prostu mi się... nie chce tego wszystkiego odpalać.

Uwierz mi ale jakość takiego telewizora średnio-wyższego jest i tak miażdżąca każdy projektor do 4K Ultra HD. Oczywiście jak chcemy 130 cali to już tylko projektor. Ale do 100-110? Grubo bym się zastanawiał.

Jak cena dużych OLED spadnie za 2 lata to wtedy pewnie będą już inne nowości. 2 lata to dużo czasu. No ale zobaczymy.

Co do OLED to jest już 88 i wszedł do sprzedaży. Można go nawet kupić już w Polsce ale oczywiście kosztuje majątek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...