Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Technologia OLED jest i już zawsze będzie upośledzona względem WYPALENIA matrycy i nikt się z tym nie upora czy to LG, Panasonic  czy Sony, po prostu trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć ze to tak ma jak miały plazmy! Po co zaklinać rzeczywistość?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? Są osoby, którym udało się nie wypalić plazmy (ja po kilku latach miałem tylko "poświatę" chyba po napisach, widoczną na szarym tle), a OLED-a wypalić jest jeszcze trudniej.

Czy mamy może zrezygnować z najlepszego obrazu w całkiem przyjaznej cenie bo istnieje możliwość, że TV (na którym generalnie nie wyświetla się statycznych obrazów) się być może wypali?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wiesio napisał:

Technologia OLED jest i już zawsze będzie upośledzona względem WYPALENIA matrycy i nikt się z tym nie upora czy to LG, Panasonic  czy Sony, po prostu trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć ze to tak ma jak miały plazmy! Po co zaklinać rzeczywistość?

Kłamiesz po prostu. Problem jest o kilka rzędów mniejszy niż w plazmach i przy normalnym użytkowaniu NIE ISTNIEJE. Da się wypalić matrycę ale trzeba się szczególnie postarać.

Jestem jednym z milionów użytkowników oled. Mam 3 szt, w tym jeden od 2 lat z "przebiegiem" kilku tysięcy godzin na "paskach", logach i innych tefałenach. Oczywiście brak jakichkolwiek wypaleń

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, wiesio napisał:

Technologia OLED jest i już zawsze będzie upośledzona względem WYPALENIA matrycy i nikt się z tym nie upora czy to LG, Panasonic  czy Sony, po prostu trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć ze to tak ma jak miały plazmy! Po co zaklinać rzeczywistość?

A to był test jakości generowanego obrazu czy wypaleń? Czy może chcesz się lepiej poczuć bo kupiłeś "ułomne" LCD? 

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wiesio napisał:

Technologia OLED jest i już zawsze będzie upośledzona względem WYPALENIA matrycy i nikt się z tym nie upora czy to LG, Panasonic  czy Sony, po prostu trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć ze to tak ma jak miały plazmy! Po co zaklinać rzeczywistość?

Piszesz bzdury ... Jezeli jest ktos glupi to bez problemow  potrafi wypalic nawet i LCD panel!

W tym roku PANASONIC w modelu GZ2000 praktycznie kompletnie eliminowal Image Retention.

 I taki "tuning" panelu ktory PANASONIC zrobil ma oczywiscie tez bardzo pozytywny wplyw na trwale wypalenia ...

Pozdrawiam z Czech.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tonito napisał:

Jezeli jest ktos glupi to bez problemow  potrafi wypalic nawet i LCD panel!

No z tym to trzeba się naprawdę dobrze nagimnastykować (to samo cały czas przez X lat) a podejrzewam że to i tak często kwestia wadliwych paneli.

 

8 minut temu, Tonito napisał:

W tym roku PANASONIC w modelu GZ2000 praktycznie kompletnie eliminowal Image Retention.

Fajnie byłoby to zobaczyć w obiektywnym długim teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qazar napisał:

A to był test jakości generowanego obrazu czy wypaleń? Czy może chcesz się lepiej poczuć bo kupiłeś "ułomne" LCD? 

A co mnie z jakości generowanego obrazu jak ma wade, technicy z serwisu przez który rocznie przewija się setki Oledów powiedez wam czy problem istnieje czy nie, doradza co warto kupić a co nie, Tak kupiłem Qleda Samsunga Q90R i ani mi przez myśl nie przeszło że zrobiłem żle bo widze co zrobiłem! a jakim to trzeba być idiotą aby wypalić? znaczy co nie włączać wcale? oglądać tylko Reksia? i Świnke Pepe? :- )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiesio To że tobie się oled wypalił to nie oznacza, że wszystkie oledy się wypalają, to raz. Dwa to że tym wybrałeś LCD i obraz jest taki sam dla ciebie jak w oled to nie oznacza, że to prawda. Trzy pogódź się z faktem, że Q90RAT przegrał w porównaniu  z oledami w opinii zebranych osób (co w sumie było do przewidzenia i tylko fanboye samsunga mogły myśleć inaczej :D) 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zorro102 napisał:

Shootout wielokrotnie wygrywał również TV Philipsa - a zapewniam was że większość z was po 3 filmach w których zamiast pięknego niebieskiego koloru macie ziarno i czarne kwadraty + posteryzacja miała by go ochotę wywalić przez okno.

Ale najnowsze modele Philipsa z procesorem P5 Pro pod względem bandingu są podobno bardzo poprawione w stosunku do tych z "3" na końcu jak 903. 

Poza tym posteryzacja i banding w HDR to jest to na czym poległ panasonic GZ2000 w konfrontacji z LG C9... :-) Być może taki Philips 934 miałby jakieś szanse w tym starciu.

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, orwell-1984 napisał:

Ale najnowsze modele Philipsa z procesorem P5 Pro pod względem bandingu są podobno bardzo poprawione w stosunku do tych z "3" na końcu jak 903. 

Poza tym posteryzacja i banding w HDR to jest to na czym poległ panasonic GZ2000 w konfrontacji z LG C9... :-) Być może taki Philips 934 miałby jakieś szanse w tym starciu.

 

Mam GZ 1500 i posteryzacja czy banding da się zauważyć - ale w  minimalnym stopniu - w stosunku do LG C8 czy Philipsa 903 - to mogę napisać że nie ma jej wcale - jest progres, ale w porównaniu do Sony AF9 widać że występuje. Tudzież bardzo kręci mnie C9 dzięki łagodnej gradacji i co dla mnie ważne jako miłośnika kina i filmów ( nie tylko HDR i 4K) w C9 jest doskonała  redukcja szumu. Trzeba go wziąć chyba do domu aby samemu zobaczyć. W Philipsa nie wierzę, jak jedno będzie działać to za pewne drugie sp.... Wystarczy popatrzeć co ludzie piszą na temat kolejnych edycji firmware do 803 czy 903, szkoda bo współpraca z B&W to doskonały pomysł, ale żeby za tym jakiś soft i poprawna obróbka obrazu poszła to byłby kiler       

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zorro102 napisał:

... w C9 jest doskonała  redukcja szumu...

Czy tą redukcje szumu nie trzeba czasem wyłączyć ? chyba wszędzie gdzie czytałem testy zalecane było wyłączenie

Do czego tą redukcje Ty stosujesz ? w jakich przypadkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qazar napisał:

@wiesio To że tobie się oled wypalił to nie oznacza, że wszystkie oledy się wypalają, to raz. Dwa to że tym wybrałeś LCD i obraz jest taki sam dla ciebie jak w oled to nie oznacza, że to prawda. Trzy pogódź się z faktem, że Q90RAT przegrał w porównaniu  z oledami w opinii zebranych osób (co w sumie było do przewidzenia i tylko fanboye samsunga mogły myśleć inaczej :D) 

To dokładnie oznacza to ze wszystkie się wypalają w zależności od użytkowania, to że przegrał to się tego spodziewałem ale ze w ogóle stawał w szranki a to już coś znaczy, wybrałem po prostu mniejsze zło bo wszystkie maja zalety ale i wady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eleonor - oglądamy trochę starych filmów - ze względu że są to wspaniałe produkcje, o jakości ich pisać nie muszę - więc czasami mi się przydaje. Tak jak i dobre skalowanie obrazu. Również w m.in stopniu czasami w kablówce.  Dlatego ja sobie sobie poprawnie działającą tą funkcję cenię,  niestety widziałem ją tylko skutecznie poprawiającą obraz w AF9

Edytowane przez zorro102
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wiesio napisał:

To dokładnie oznacza to ze wszystkie się wypalają w zależności od użytkowania, to że przegrał to się tego spodziewałem ale ze w ogóle stawał w szranki a to już coś znaczy, wybrałem po prostu mniejsze zło bo wszystkie maja zalety ale i wady!

wiesio, nie tłumacz się, kupiłeś świetny TV z gwarancją braku wypaleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, orwell-1984 napisał:

Ale najnowsze modele Philipsa z procesorem P5 Pro pod względem bandingu są podobno bardzo poprawione w stosunku do tych z "3" na końcu jak 903.

O ile dobrze się orientuję to banding w ekranach OLED jest cechą fizyczną panelu i producent końcowy niewiele tu może "poprawić" :D

Rozmiar tego efektu to loteria zarówno w telewizorach LG i u innych producentów. W jednych TV jest lepiej w innych gorzej, kompensacja może coś poprawić ale generalnie to jedna z trzech głównych, technicznych wad OLEDów: banding, tzw. zafarb czyli przebarwienia polaryzatora i nietrwałość (wypalanie).

 

55 minut temu, zorro102 napisał:

Eleonor - oglądamy trochę starych filmów - ze względu że są to wspaniałe produkcje, o jakości ich pisać nie muszę - więc czasami mi się przydaje. Tak jak i dobre skalowanie obrazu. Również w m.in stopniu czasami w kablówce.  Dlatego ja sobie sobie poprawnie działającą tą funkcję cenię,  niestety widziałem ją tylko skutecznie poprawiającą obraz w AF9

Redukcja szumów niczemu dobremu nie służy bo "dzięki" tej funkcji następuje utrata szczegółów (obraz jest w pewnym sensie zlewająco-wygładzony). Taka redukcja ma tylko uzasadnienie przy sygnale analogowym ewentualnie przy kiepskim cyfrowym np. z anteny naziemnej ale i tak bez tego wszystko lepiej wygląda. W każdym innym przypadku (BD, Netflix, Youtube, kablówka i dobre pliki video) nie ma sensu tego "pogarszacza" używać tak samo jak korekcji MPEG.

Edytowane przez southorn
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

southorn - toteż napisałem że w min. stopniu z mojej zrypanej kablówki. Ale działanie tej funkcji, w jakim stopniu ingeruje w obraz zależy od TV, w LG C8 w dół następuje duża utrata szczegółów, na Philipsie w ogóle nie zauważyłem jej działania - bo szum w obrazie dostajemy tam w pakiecie, nie zależnie od źródła czy treści, na panasonicu też następuje utrata  szczegółów, natomiast na Sony AF9 działała świetnie, powodując owszem lekkie wygładzenie obrazu i minimalną utratę szczegółów - ale w stopniu naprawdę minimalnym oferując w zamian "bardziej czystszy" obraz. Jeżeli w C9 zrobili - a tak piszą w testach - ją na poziomie jak w Sony - to dla mnie rewelacja - jako miłośnika różnej alternatywnej treści filmowej. Natomiast w 100% masz rację że wszytko to  co oglądamy w normalnej jakości - używanie tych funkcji do degradacja obrazu. Ale dla mnie kino - to nie tylko Alita w HDR     

Edytowane przez zorro102
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem użytkownikiem plazmy Panasonic TX-P42G20E już 10 lat i zero wypaleń ekranu kablówka filmy Ps3 i Ps4.

Plazma idzie do sypialni bo wciąż działa idealnie ale do salonu przyszedł czas na zakup nowego tv i będzie to na pewno LG C9 65 oczywiście czekam aż cena zjedzie:)

9 godzin temu, wiesio napisał:

Technologia OLED jest i już zawsze będzie upośledzona względem WYPALENIA matrycy i nikt się z tym nie upora czy to LG, Panasonic  czy Sony, po prostu trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć ze to tak ma jak miały plazmy! Po co zaklinać rzeczywistość?

Wiesio

Co do Qleda Samsunga to uważam że cena jest za wysoka jak na LCD a ich marketingowa ściema doprowadza mnie do szału  i tak samo jak w przypadku OLED mogą pojawić się wypalenia to co w Qled też możesz mieć problemy z matrycą nie ma technologi idealnej.

Jako użytkownik Plazmy nie wyobrażam sobie przejścia na TV LCD.

Znajomi użytkują OLEDy i jakoś zero problemów zero wypaleń, plazmy też niby wypalały się u mnie nic takiego nie wystąpiło po tak długim czasie używania sprzętu.

Pozdrawiam

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blade124 napisał:

Witam

Jestem użytkownikiem plazmy Panasonic TX-P42G20E już 10 lat i zero wypaleń ekranu kablówka filmy Ps3 i Ps4.

Plazma idzie do sypialni bo wciąż działa idealnie ale do salonu przyszedł czas na zakup nowego tv i będzie to na pewno LG C9 65 oczywiście czekam aż cena zjedzie:)

Wiesio

Co do Qleda Samsunga to uważam że cena jest za wysoka jak na LCD a ich marketingowa ściema doprowadza mnie do szału  i tak samo jak w przypadku OLED mogą pojawić się wypalenia to co w Qled też możesz mieć problemy z matrycą nie ma technologi idealnej.

Jako użytkownik Plazmy nie wyobrażam sobie przejścia na TV LCD.

Znajomi użytkują OLEDy i jakoś zero problemów zero wypaleń, plazmy też niby wypalały się u mnie nic takiego nie wystąpiło po tak długim czasie używania sprzętu.

Pozdrawiam

 

 

 

Qled Q90R to nie zwykła budzetowka tylko najwyższa półka jak swego czasu Panasonic DX900 czy Sony ZX ileś tam bo już nie pamiętam, oglądam noca w dzień  i różnicy   która by waliła po oczach nie widze  a szpece podpinają jakieś urządzenia i labolatoryjnie udawadniają ze Oled jest lepszy i OKY ja się z tym mogę zgodzić bo co 8mln wygaszeń na pixelach to nie 500 stref wygaszania, ale gołym okiem tej różnicy na tym TV nie widze to jest naprawdę bardzo dobry TV i z uporem maniaka będę twierdził że więcej zyskałem niż straciłem. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, southorn napisał:

Jest dobry ale nie za te pieniądze, które chce Samsung 😉

Popatrzecie na cene Sony XF9005. Do Q90R nie dopłaciłbym wiecej jak tysiąc złotych. Już zeszłoroczny Q9fn był bardziej udany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2019 o 14:58, Tonito napisał:

Czytalem, ze w tym roku siedzielo przed ekranami 38 amatorow. Jezeli to dobrze zrozumialem to zaden profesional nie bral udzial w punktowaniu.

Było kilka osób z certyfikatem THX i kilka związanych z postprodukcją. Także na pewno amatorami bym całego grona nie nazwał, choć trafiła się też jedna osoba, której trzeba było tłumaczyć co to jest WRGB OLED ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu Samsung QLED dostał po [beeep]ie... :) , ale dla mnie najważniejsze jest to, że jako jedyny NIE-OLED czyli zwykły/niezwykły LCD znalazł się w tak szacownym gronie i z jakiegoś powodu to jednak te QLEDY są w tych testach... Mam tylko nadzieję, że dlatego, że są tak dobre, a nie dlatego, że to najlepszy TV od Samsunga w ogóle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Waldo94 napisał:

Popatrzecie na cene Sony XF9005. Do Q90R nie dopłaciłbym wiecej jak tysiąc złotych. Już zeszłoroczny Q9fn był bardziej udany....

tylko poziom xf9005 to pewnie qled q70 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, southorn napisał:

Jest dobry ale nie za te pieniądze, które chce Samsung

Cena topowych QLEDów Samsunga będzie zawsze wyższa niż topowych OLEDów. Cała strategia marketingowa tych telewizorów od jakiegoś czasu jest oparta tylko na jednym: strachu przed wypaleniami. Samsung umiejętnie podsyca ten strach, czy to na forach, czy artykułach, czy sponsorowanych 'testach'. Co ciekawe nie robią tego oficjalnie, bo sami sprzedają mnóstwo telefonów z ekranami AMOLED (też się wypalają przecież). Jeżeli ktoś w to uwierzy, albo co gorsza miał OLEDa który mu się wypalił (tak jak kolega @wiesio) i chce mieć topowy telewizor ze wszystkim, to ma tylko jedną opcję: topowy QLED Samsunga. Strach to potężne narzędzie, Samsung o tym wie i z tego korzysta ustalając ceny za swoje telewizory. Niewiele musi też robić pod względem technologicznym, te telewizory coraz bardziej odstają od OLEDowej czołówki, pod względem jakości obrazu. Ale dla klienta opanowanego przez strach, nic innego się nie liczy bo i tak kupi QLEDa. Całkowicie to rozumiem.    

Nawet dla Sony topowymi modelami są obecnie OLEDy i mimo że ich LCD ze strefowym wygaszaniem są równie dobre co Samsungi (a może nawet i lepsze), to Sony nie potrafi tak zagrać marketingowo jak Samsung i umieścić swoich LCD w świadomości przeciętnego Kowalskiego, jako równie dobrą alternatywę dla OLEDów (ale bez wypaleń). Sony nie może wykorzystywać strachu przed wypaleniami w swoim arsenale, bo sami sprzedają OLEDy i inwestują w ich marketing krocie.

  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, efel napisał:

....... i chce mieć topowy telewizor ze wszystkim, to ma tylko jedną opcję: topowy QLED Samsunga......

Ale jak ze wszystkim ?  ja zrezygnowałem z Samsunga właśnie przez te kastrowanie .. brak DTS , DolbyVision , pilot  , a to że jest może jaśniejszy nic mi nie daje bo w Oled zjeżdżam z podświetleniem wieczorem bo świeci że oczy bolą. 

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...