Skocz do zawartości
Diabl0

Telewizor do gier i filmów do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przymierzam się do zakupu telewizora, chciałbym Was prosić o radę. Wypełniłem formularz zgodnie ze wzorem. :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zwkle 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzę na wprost, kąty nie są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Telewizor ma wisiec nad biurkiem
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce nie świeci bezpośrednio w okno, nie jest problemem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie posiadam.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 50 cali, 4k, niski input lag, HDR, dobry dźwięk lub łatwe podłączenie soundbara (jeszcze nie posiadam, mogę rozważyć kupno).
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? 4k.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Komputer, Konsola Nintendo Switch, w przyszłości prawdopodobnie PlayStation 4/5.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-5h, trudno określić dokładnie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Preferuję matową, ale błyszczącej nie przekreślam.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale na Netflix.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Możliwe.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, poza oglądaniem seriali, zakładam, że 50% czasu może to zająć.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolno działający system.
19. Preferencje co do marki ? Niekoniecznie. Lubię Philipsa za Ambilight, ale wiem, że nikt nie lubi Philipsa.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł, można minimalnie przekroczyć (minimalnie).
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Niekoniecznie. 

Dodatkowo chciałbym mieć możliwość zakup w markecie RTV Euro AGD lub Media Expert, ze względu na to, że te dwa sklepy mam w miarę blisko. :)

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez Diabl0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung model Q60R powinien podołać tym wymaganiom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze padł powyższy post poczytałem trochę, rozejrzałem się i wybrałem LG 55SK8100PLA. Obraz i dźwięk bardzo mi się podobają, a następnym moim kamieniem milowym raczej będzie już oled, ale ten telewizor mam nadzieję, że kilka lat wytrzyma. :)

Swoją drogą strasznie irytuje mnie fakt, że w sklepach na ekspozycji na oledach pokazują dema w 4K z najwyższej półki, a na pozostałych puszczają jakiś upscalowany z 1080p shit i to jeszcze na skręconych ustawieniach. W domu pogrzebałem trochę w ustawieniach obrazu z pomocą internetu, odpaliłem film 4K na YouTubie i byłem bardzo mile zaskoczony.

Edytowane przez Diabl0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...