Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2021 o 12:54, sebna napisał:

😮 sprzedawcy? Zdajesz sobie sprawę jaka jest ich motywacja i przeciętna wiedza?

punktu 5 też tam nie powinno być. To nie ludzie z forum tylko informacje od dużej grupy użytkowników są przydatne, z których można wyciągnąć jakieś wnioski znając swoje upodobania.

Nie wątpię że mogłeś być niezadowolony jak poszedłeś w rzeczy które są kierowane do użytkowników o innych potrzebach. Kupowanie PJ jak jedną z najważniejszych rzeczy jest jak największa nienaturalna jasność nie może skończyć się dobrze. 

Piszesz że ten wątek ma pomóc ludziom nie popełniać twoich błędów ale twoje preferencje powodują że jesteś członkiem bardzo ekskluzywnego klubu wśród fanów HT gdy większość odwiedzających forum i myślących o PJ będzie miało dokładnie odwrotne potrzeby do twoich.

Wydaje mi się że jedyna lekcja tutaj to że trzeba a) wiedzieć czego się chce i b) poprawnie odrobić zadanie domowe na tej podstawie przez zakupem (co wcale nie znaczy sugerować się czyjąkolwiek jedną czy dwoma opiniami).

pozdrawiam

 

Emocje się uspokoiły... Więc odpiszę... Mam nadzieję, że wątek nie zostanie znów zaatakowany przez hejterów....

Bardzo mądrze napisałeś ten post. Właściwie to całe podsumowanie tego wszystkiego... Jedna tylko sprawa jeszcze do wyjaśnienia - "ekskluzywna" grupa ludzi na forach (w tym - tym forum) niekoniecznie przekłada się na to co ogół ludzi preferuje, co potwierdzają wyniki sprzedaży nie tylko TV vs proje gdzie przewaga jest miażdżąca, ale i nawet LCD vs OLED. To wszystko może potwierdzać, że zac. klausa: "większość ludzi lubi jednak jak im głośno gra"...

Ponieważ jesteś na forum niedługo więc nie znasz całej mojej historii. Ja projektor(y) kupiłem z tylko jednego powodu - ROZMIAR... W czasach kiedy kupowałem ceny TV 75' czy 85'  były astronomiczne... Pech chciał, że dosłownie parę miesięcy później pojawiły się w normalnych cenach. Mój pewien żal do forumowiczów z wątku o projektorze Epson (pewno nieuzasadniony, nie wiem...) wynika z tego, że mnie nakręcali na proj, a nikt nie wspomniał o tym, że mogą się pojawić duże TV w dobrej cenie, dosłownie za moment.... Jasne, że mogli sami nie wiedzieć itd itd i mogę mieć wyłącznie do siebie pretensję, ale coś takiego tkwi w człowieku, że lepiej zrzucić winę na kogoś innego.... ;)

A ten temat powstał wyłącznie w jednym celu - ABY NIKT NIGDY NIE POPEŁNIŁ MOJEGO BŁĘDU I ZANIM SIĘ NAPALI NA KUPNO PROJA DOBRZE TO PRZEMYŚLAŁ I SPRAWDZIŁ CZY ZA CHWILĘ NIE BĘDZIE TV W DUŻYM ROZMIARZE

Najważniejsza jest jak piszesz świadomość. Mi jej zabrakło... Ktoś kto lubi obraz z proja i kupuje go np do salki gdzie puści sobie 150' to zupełnie co innego niż ktoś kto kupuje do puszczenia 100'' w niezaadaptowanym pomieszczeniu... Zresztą wszystkie moje tezy zawarte w tym temacie zdają się potwierdzać czyny samych forumowiczów jak user, który miał 100' z proja i wybrał TV 85'

Nie bez znaczenie jest też kwestia ekonomiczna. O ile wciąż średnia i nawet wyższa półka projów np Espon 7400 dająca jaki taki obraz może konkurować z cenami TV 85' o tyle najwyższa półka typu JVC już nie. I jak ktoś patrzy wyłącznie na rozmiar to lepszą jakość mu zapewni TV 85'. A np. jakby chciał mieć obraz z proja w 100' to różnica jest już niewielka... Wracając do kwestii ekonomicznej - jak wiadomo z tego tematu, straciłem mnóstwo kasy (wliczając niepotrzebny mi obecnie ekran za 3k)...

Reasumując - TAK NAJWAŻNIEJSZA JEST ŚWIADOMOŚĆ i DOBRE OGARNIĘCIE TEMATU i mnie o to właśnie chodzi. Jeśli ktoś lubi taki obraz jak z TV kinowy z małym podświetleniem matrycy, preferuje kino zamiast ogląda filmów w domu, to będzie mega zadowolony z projektora.

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić.

(Kolega jeszcze ma słaba salkę, bo dość jasną).

 

Oczywiście mowa o projektorze JVC.

 

 

 

Taki maly update. Wczoraj odpalilem odcinek z Podroznikow ten co ogladalem na jvc, na moim 75" Q9FN. To musze powiedziec, ze bylem w szoku (tv nie kalibrowane) jaka roznica na korzysc jvc! Kolory na qled byly splowiale, a efekt hdr nie był az tak mocny jak na RS. A wcześniej uważałem że mam super obraz na TV (nie tak fajny jak sąsiad co ma oleda 65" ale fajny).

Dzisiaj przyszly materiały, poza tym samoprzylepnym, do ramy akranu nic nie startuje. Tylko jeden welur jest naprawde matowy (chociaz wszystkie w nazwie maja mat) ale jest bardziej szary niż czarny. Może wieczore. Porobie jakies fotki.

 

 

 

Hubio ale leszcz jesteś.
Na nas zwalasz winę, że nie wiedzieliśmy, że telewizory będą tańsze.
Bijesz głupotą włodarzy z PiSu.

  • Plusik 1
  • Lubię 3
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, raf7705 napisał:

Pozwolę sobie wkleić.

(Kolega jeszcze ma słaba salkę, bo dość jasną).

Oczywiście mowa o projektorze JVC.

Hubio ale leszcz jesteś.
Na nas zwalasz winę, że nie wiedzieliśmy, że telewizory będą tańsze.
Bijesz głupotą włodarzy z PiSu.

Jaki hubio ?  I ponawiam apel - czytaj dokładnie wszystko co piszę, a nie co drugie zdanie bo wtedy mnie nie rozumiesz. To się powtarza be przerwy jeśli chodzi o twoją osobę. Napisałem dokładnie tak:

"Mój pewien żal do forumowiczów z wątku o projektorze Epson (pewno nieuzasadniony, nie wiem...) wynika z tego, że mnie nakręcali na proj, a nikt nie wspomniał o tym, że mogą się pojawić duże TV w dobrej cenie, dosłownie za moment.... Jasne, że mogli sami nie wiedzieć itd itd i mogę mieć wyłącznie do siebie pretensję, ale coś takiego tkwi w człowieku, że lepiej zrzucić winę na kogoś innego.... "

Pogrubionym drukiem masz fragmenty z których nie wynika, że na was zwalam winę. Wręcz przeciwnie... Napisałem tak to pół żartem, pół serio odnośnie tego żalu, żeby wszystkim uzmysłowić, że opieranie się na forach nie do końca jest właściwe. I teraz dla reszty ludzi - może zrozumiecie dlaczego wyżej postawiłem sprzedawców od forumowiczów kiedy pisałem o właściwym doborze źródeł wiedzy na poprzedniej stronie...

Jasne, że mogę mieć pretensję wyłącznie do siebie. Do tego, że nie poczekałem. Ale żeby inni nie powtórzyli tego błędu powstał ten temat.

Dalej nie ma co ciągnąć tematu. Jak padną konkretne, merytoryczne pytania to odpowiem. Jednak na żadne prowokacje i zaczepki nie będę reagować. Każdy kto chce kupić proj niech czyta dokładnie całe forum i mój temat. I tak jest w lepszej sytuacji niż ja 3 lata temu bo nie było takiego tematu na całym forum...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem skupię się w tym temacie w dalszej części na wklejaniu informacji odnośnie dużych TV i przyszłości jaka się nam jawi. Reszta spraw została wiele razy wyjaśniona.

Mamy już pierwszy na świecie TV 165'''. Oczywiście ciężki do instalacji (1350kg) bardzo drogi (1,5mln), ale 10 lat temu ile kosztowały TV 85''(dzisiaj do kupienia za 10 tyś) ?

https://hdtvpolska.com/najdrozszy-telewizor-swiata-poznaj-165-calowy-microled-z-przyszlosci-kiedy-pojawi-sie-w-sprzedazy/

Projektor czy TV niektórzy kupują na lata. Jasne, że akurat na forum najczęściej udzielają się osoby srające kasą i mogące sobie pozwolić na wymianę sprzętu co rok albo kupowanie zarówno TV i projów i im bez różnicy ile stracą kasy, ALE WIĘKSZOŚĆ LUDZI W POLSCE zarabia jednak grubo poniżej średniej, a i tak w jednej z rozmów tutaj, jedna z osób mi nawet kiedyś napisała coś w stylu: "Czy uważam, że ona zarabia średnią krajową (obecnie ok 6000zł brutto) bo przecież z średniej by jej nie było stać na proj JVC"

Więc temat jest kierowany do ludzi, którzy nie chcą jak ja głupio stracić 10000zł a za 5 lat obudzić się, że po co mam projektor, po co zmieniłem swój JEDYNY duży pokój (salon) w jakąś ciemnicę, narobiłem się przy remoncie itd itd, a są już odpowiednie TV. Jakość obrazu z proja pomijam bo to już zostało wyjaśnione na pierwszej stronie i to nie tylko przeze mnie. A swoją drogą to wszystko układa się w logiczny ciąg. Bo goście srający kasą mogą również mieć tyle pokoi w domku, że jeden z nich zamieniają sobie na salkę. Ale większość ludzi ma w Polsce M3 albo M4, a współczynnik osób w wieku 30 lat mieszkających z rodzicami jest jeden z najwyższych w Europie. Więc do nich piszę.

Oczywiście mówimy wyłącznie o topowych projach za 15-20 tyś bo budżetowe modele dostępne za parę tyś są tańsze od dużych TV. Tylko budżetowe modele projów to wiemy jaka jest jakość. Na allegro najtańszy sprzęt nazwany "projektorem" można kupić za 400zł.... ;)

 

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz się po raz któryś z kolei.

Jedno i to samo w kółko piszesz.

 

Straciłem 5tys ja biedny hubio.

Leszczu, którego nikt nie uprzedził, że tewizory stanieją

 

Ci niedobrzy chłopcy na forum, nie powiedzieli, że telewizory będą tańsze.

Uuuuu, uuu.

 

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Powtarzasz się po raz któryś z kolei.

Jedno i to samo w kółko piszesz.

Straciłem 5tys ja biedny hubio.

Leszczu, którego nikt nie uprzedził, że tewizory stanieją emoji2.png

Ci niedobrzy chłopcy na forum, nie powiedzieli, że telewizory będą tańsze.

Nie   pi er do l  głupot ! Sam jesteś leszczem co jak sobie popije to się do mnie ciągle przypierdala ! Zapraszał cię ktoś tu do tematu ? To ty się powtarzasz bo co bym nie napisał to wtrącasz swoje trzy grosze i do tego bez sensu.

Nie chodzi o to, że się skarżę czy użalam nad sobą bo wiele w życiu (jak każdy ) podjąłem głupich decyzji, również tych gdzie straciłem pieniądze i mogę mieć winę wyłącznie do siebie. Nie jestem człowiekiem co zwala na innych. To, że srasz kasą i cię stać mieć 2xTV, proj i co tam chcesz to nie znaczy, że każdy tak ma ! Ja wziąłem kredyt na ten projektor i wpadłem w problemy finansowe. Wiem - byłem głupim leszczem co się wkręcił w temat, ale prawda jest też taka, że faktycznie nikt mi nie przedstawił innych opcji tu na forum więc ja teraz je przedstawiam żeby inni nie powtórzyli mojego błędu.

Chodzi o to, że mogę tak się przydać na forum, żeby ktoś inny nie powtórzył tego błędu. Paniał w końcu ???

Zresztą nie ma sensu z tobą dyskutować... Nadajesz się na to forum idealnie.... ;) Napisałem post na temat zupełnie inny - odnośnie TV 165'' a ty i tak się przypierdolił  eś o coś co pisałem wczoraj...

Gdzie ja coś powtórzyłem ? Pisałem wyraźnie, że będę prowadzić temat w kierunku wklejania linków odnośnie nowych TV i tak też robię. I napisałem dokładnie do kogo kierują temat. To wszystko.

No ale co tłumaczyć kolesiowi co od piątku po południa pije i pisze co popadnie, a do tego czyta co 2 zdanie... KONIEC ROZMOWY RAFAŁKU...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj innych swoją miarką, pijaku

Moje zdanie na twój temat, nie ma nic wspólnego z alkoholem.

Będę ciebie punktował zawsze, bo leszcz jesteś, nie facet.

Zrzucasz odpowiedzialności za swoje nie trafione decyzje, na innych.

Leszcz do potęgi.

 

Wczoraj, dzisiaj, tydzień temu, rok temu, ciągle piszesz to samo.

Narzekania, płacz i lament, bo straciłem 5tys i nikt nie powiedział, że telewizory będą tańsze, hehehe.

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

Chodzi o to, że mogę tak się przydać na forum, żeby ktoś inny nie powtórzył tego błędu. Paniał w końcu ???

A nie uważasz czasem, że każdy z nas jest dorosły i sam ponosi skutki swoich decyzji? Nie rozumiem dlaczego kupując projektor oczekiwałeś lepszej jakości niż telewizor. W końcu te o rozmiarze około 80 cali były dostępne już od dawna i kosztowały tyle co średniej klasy projektor z ekranem. Do tego swobodnie można było sobie go (tv) przetestować w marketach z elektroniką. A może nie miałeś okazji zobaczyć projektora przed zakupem? Jeśli podejmuje się taką decyzję w dodatku na raty, to nie robi się tego w ciemno. Sam musiałem na prezentacje pojechać do salonu odległego o prawie 200 km, ale dlatego, że wydając spore jak dla mnie pieniądze wolę wiedzieć konkretnie na co. Wiedzialem, że za tą kwotę mogę mieć telewizor o 20-25 cali mniejszy, ale z lepszym obrazem, jednak świadomie wybrałem projektor i dalej uważam, że to był dobry wybór.

Ciągle piszesz ile to straciłeś pieniędzy, ale jakoś kilkanaście miesięcy zajęło Ci dojście do takiego wniosku. Pewnie sam nie wiedzialeś czego oczekujesz i zamiast od razu sprzedać projektor,  piałeś na forum nad jego zaletami, nawet puszczając na nim DVD. Sam jesteś pełen sprzeczności i dziwisz się, że ludzie z ciebie kpią. Im dłużej będziesz kontynuował tą swoją dziecinną krucjatę, tym częściej będziesz czytał na swój temat podobne opinie i płakał nad skalą "hejtu". Ale to może już taka obsesja by na części forum poświęconej projektorom zniechęcać ludzi do takowego zakupu, bo tobie takie rozwiązanie już nie pasuje. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz rację. Dokładnie tak jest jak napisałeś i powinienem zrobić jak pisałeś. Ale jaki jest sens istnienia forów ? Chyba też taki żeby dzielić się swoimi doświadczeniami i wpadkami i ostrzegać innych ludzi i dlatego powstał ten temat.

Uściślając - w momencie jak kupowałem proj Epsona to TV 65' kosztowały ok 15 tyś, a 75' nie mówiąc o 80' były powyżej 30 tyś.  Dosłownie pół roku później to się zmieniło. Nie miałem wtedy żadnych oczekiwań co do proja bo rozmiarem proj zdeklasował mi TV (który wtedy miałem 65') Każdy wie jakie wrażenie może zrobić przeskok z 65' na 100. Prawdopodobnie gdyby nie staniały TV to bym do dzisiaj miał Epsona albo już JVC. Zresztą nawet kupując TV Q9FN miał on być w założeniu wyłącznie do telewizji, ale podobnie jak user obraz z TV zdeklasował ten z proja.

Jedna z konkluzji tego tematu jest taka, że czasami warto poczekać i warto nie analizować wyłącznie rynku obecnego tylko też plany na przyszłość. Może dla innych osób to oczywistość, ale nie była dla mnie i być może nie jest dla wszystkich.

Temat, jak już pisałem wcześniej ma być takim znakiem STOP dla osób chcących kupić projektor. Nie znakiem zniechęcającym, ale takim żeby ludzie się zatrzymali, pomyśleli i rozejrzeli. Albo jadą dalej i kupują proj (znając wszystkie zalety i wady takiego rozwiązania) albo się zatrzymują i jednak wstrzymują to co zamierzali. I dlatego ten temat jest w dziale z projami.

Pijacy, hejterzy i inni frustraci będą przeze mnie ignorowani. (Oczywiście się bardzo postaram nie ulec prowokacji, ale czasami się nie da... ;))

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. będziesz ignorował, samego siebie....
Nic mnie już nie zdziwi

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, raf7705 napisał:

Tzn. będziesz ignorował, samego siebie....
Nic mnie już nie zdziwi emoji23.png

Jesteś żałosnym pajacem. Wiesz o tym ? Wchodzić w mój temat i go zaśmiecasz. Zresztą każdy sam może to ocenić. To co robisz świadczy tylko o tobie. Nie o mnie.

Nie pozdrawiam.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Adam60 napisał:

Jesteś żałosnym pajacem. Wiesz o tym ? Wchodzić w mój temat i go zaśmiecasz. Zresztą każdy sam może to ocenić. To co robisz świadczy tylko o tobie. Nie o mnie.

Nie pozdrawiam.

:) bądź tak miły i powiedz o czym, świadczy to, co Ty robisz?

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nygus napisał:

:) bądź tak miły i powiedz o czym, świadczy to, co Ty robisz?

Poczytaj ten temat to się dowiesz... :)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Adam60 napisał:

Poczytaj ten temat to się dowiesz... :)

Ja (i pewnie nie tylko ja :)) wiem, o czym świadczy, to co robisz :D... ale jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy co Ty powiesz...

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, Nygus napisał:

Ja (i pewnie nie tylko ja :)) wiem, o czym świadczy, to co robisz :D... ale jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy co Ty powiesz...

No niestety... ;) Temat jest o projektorach i telewizorach, a nie o mnie. Zresztą całe forum dotyczy takich tematów. Sam proszę o nie zaśmiecanie tematu wiec nie będę w nim pisać o sobie. I tak już o wiele za dużo tego było. Wiem, że to fajna sprawa dla ciebie, sobie w wolnej chwili dopierdolić komuś kogo uważa się za kozła ofiarnego. Do tego mieć poklask od podobnych sobie w postaci plusów. Wiem, że dla ciebie i paru innych osób z tego forum to bardzo miłe uczucie jak można się poczuć kimś lepszym w takiej chwili. No, ale niestety, wybacz, ale nie...;)

Jak założysz na jakimś forum dotyczącym hejtu, psychologii tłumu, tego w jaki sposób kogoś można doprowadzić na facebooku do samobójstwa (co się niestety dzieje) - to wtedy z chęcią się wypowiem. Na prv poproszę o linka.

I gorąco zachęcam do odwiedzenia tematu, który też specjalnie założyłem na tym forum czyli: https://hdtvpolska.com/forum/topic/54911-hejt-w-internecie/

Wiem, że ci bardzo brakuje barnaby, którego mocno lajkowałeś kiedy po mnie jechał. Masz ochotę sam spróbować. Ok rozumiem to... ;) Ale jednak nie...

I ta odpowiedź odnosi się tak do ciebie jak i do innych osób podobnie myślących i mających ochotę aby mnie tak sprowokować, że admini zamkną temat albo bez końca będą go zaśmiecać....

A tu kolejny temat do przemyślenia:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/56542-sony-oled-a90j-osiąga-niemal-1400-nitów-w-hdr-mamy-kolejne-potwierdzenie-poznaliśmy-też-input-lag-w-4k-60fps/

Który to projektor osiągnie tyle w HDR ? Oczywiście pytanie retoryczne...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam60 napisał:

No niestety... ;) Temat jest o projektorach i telewizorach, a nie o mnie. Zresztą całe forum dotyczy takich tematów. Sam proszę o nie zaśmiecanie tematu wiec nie będę w nim pisać o sobie. I tak już o wiele za dużo tego było. Wiem, że to fajna sprawa dla ciebie, sobie w wolnej chwili dopierdolić komuś kogo uważa się za kozła ofiarnego. Do tego mieć poklask od podobnych sobie w postaci plusów. Wiem, że dla ciebie i paru innych osób z tego forum to bardzo miłe uczucie jak można się poczuć kimś lepszym w takiej chwili. No, ale niestety, wybacz, ale nie...;)

Jak założysz na jakimś forum dotyczącym hejtu, psychologii tłumu, tego w jaki sposób kogoś można doprowadzić na facebooku do samobójstwa (co się niestety dzieje) - to wtedy z chęcią się wypowiem. Na prv poproszę o linka.

I gorąco zachęcam do odwiedzenia tematu, który też specjalnie założyłem na tym forum czyli: https://hdtvpolska.com/forum/topic/54911-hejt-w-internecie/

Wiem, że ci bardzo brakuje barnaby, którego mocno lajkowałeś kiedy po mnie jechał. Masz ochotę sam spróbować. Ok rozumiem to... ;) Ale jednak nie...

I ta odpowiedź odnosi się tak do ciebie jak i do innych osób podobnie myślących i mających ochotę aby mnie tak sprowokować, że admini zamkną temat albo bez końca będą go zaśmiecać....

A tu kolejny temat do przemyślenia:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/56542-sony-oled-a90j-osiąga-niemal-1400-nitów-w-hdr-mamy-kolejne-potwierdzenie-poznaliśmy-też-input-lag-w-4k-60fps/

Który to projektor osiągnie tyle w HDR ? Oczywiście pytanie retoryczne...

hahahahaha... jak zwykle piszesz nieprawdę, to jest wątek o Twoich "problemach" i Twojej "opinii".

No ale dość, wystarczy.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Nygus napisał:

hahahahaha... jak zwykle piszesz nieprawdę, to jest wątek o Twoich "problemach" i Twojej "opinii".

No ale dość, wystarczy.

No wiesz to chyba logiczne, że każda osoba prywatna występująca w swoim imieniu pisze SWOJE opinie i wyraża SWOJE poglądy, a nie czyjeś ;), a fora to wypowiedzi różnych osób o różnych poglądach. Ja wiem, że parę osób tutaj chce bardzo uchodzić za jakiś obiektywnych ekspertów i udają takich pisząc coś w takim tonie jakoby to była "obiektywna" prawda...

Nie reprezentuję też żadnej marki czy to TV czy projów. Wypowiadam wyłącznie własne opinie i przedstawiam własne doświadczenia. To oczywiste...

Temat, powtarzam po raz setny - jest po to aby nikt nie powtórzył moich błędów. Gdyby 3 lata temu był taki temat na forum ja sam miałbym większą wiedzę. Nikogo nie namawiam czy to zakupu bądź nie proja lub TV. Każdy niech dokonuje świadomych wyborów. Byle by miał wiedzę nie tylko jednostronną....

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, proszę Cię po raz kolejny: nie pisz że ja uważam że obraz z TV zdeklasował ten z projektora bo to nie prawda!

Tak jak czytam Twoje posty to przychodzi mi na myśl pewien dow[beeep]:

  Facet jedzie samochodem i słyszy w radiu komunikat:- Uwaga! Jakiś wariat na drodze 123 jedzie pod prąd!Słysząc to, kierowca rozgląda się i mówi do siebie:- Jaki jeden wariat? Są tu ich tysiące! 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, user7878 napisał:

Adam, proszę Cię po raz kolejny: nie pisz że ja uważam że obraz z TV zdeklasował ten z projektora bo to nie prawda!

Netykieta i zasady panujące na forach nakazują aby jeśli pisze się żeby ktoś czego nie pisał to należy zacytować tą osobę. Piszesz mi jedno zdanie: "nie pisz że ja uważam że obraz z TV zdeklasował ten z projektora bo to nie prawda!" a ja poproszę o cytat takiej mojej wypowiedzi. W którym miejscu napisałem, że wg ciebie obraz z TV zdeklasował obraz z JVC ? Bo ja osobiście wcale tak nie uważam. Zdeklasował owszem ale obraz z Epsona. Od JVC był po prostu lepszy... ;) Dlatego sprzedałeś proj i zostawiłeś sobie TV. Dokładnie jak ja. Tylko ja miałem jeszcze więcej powodów niż sam HDR w UHD.

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 13:31, Adam60 napisał:

Więc temat jest kierowany do ludzi, którzy nie chcą jak ja głupio stracić 10000zł a za 5 lat

A od kiedy to zakup elektroniki jest inwestycją? Przecież na tym praktycznie zawsze się traci. Jesli dziś wydasz 10 tysięcy na telewizor, to po 5 latach będzie wart on już nie wiele, a na rynku będziesz miał lepsze i o większej przekątnej w tej samej cenie, wiec co byś nie kupił, to z perspektywy kilku lat i tak na tym stracisz.

Skoro już po pół roku telewizory tak potaniały, to wówczas należało sprzedać projektor ze znacznie mniejszą stratą. Tobie jedna zajęło to bodaj 2 lata.

Przy okazji piszesz,  że czasem lepiej poczekać. Gdyby ktoś Cie posluchal po pierwszym poście, to po ponad 1,5 roku dalej by czekał nie wiadomo na co. Tak więc cały ten temat można by spokojnie zamknąć,  bo nic nie wnosi poza tym, że co chwilę żalisz się, że w części poświęconej projektorom ludzie nie podzielają Twojego zdania. Jak dla mnie to co robisz juz zakrawa o masochizm połączony z trollingiem.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam60 napisał:

Prawdopodobnie gdyby nie staniały TV to bym do dzisiaj miał Epsona albo już JVC. Zresztą nawet kupując TV Q9FN miał on być w założeniu wyłącznie do telewizji, ale podobnie jak user obraz z TV zdeklasował ten z proja.

 

21 minut temu, Adam60 napisał:

Netykieta i zasady panujące na forach nakazują aby jeśli pisze się żeby ktoś czego nie pisał to należy zacytować tą osobę. Piszesz mi jedno zdanie: "nie pisz że ja uważam że obraz z TV zdeklasował ten z projektora bo to nie prawda!" a ja poproszę o cytat takiej mojej wypowiedzi. W którym miejscu napisałem, że wg ciebie obraz z TV zdeklasował obraz z JVC ? Bo ja osobiście wcale tak nie uważam. Zdeklasował owszem ale obraz z Epsona. Od JVC był po prostu lepszy... ;) Dlatego sprzedałeś proj i zostawiłeś sobie TV. Dokładnie jak ja. Tylko ja miałem jeszcze więcej powodów niż sam HDR w UHD.

Netykieta - proszę Cię, Ty chcesz tutaj pouczać innych co to netykieta?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, MarianPaz napisał:

A od kiedy to zakup elektroniki jest inwestycją? Przecież na tym praktycznie zawsze się traci. Jesli dziś wydasz 10 tysięcy na telewizor, to po 5 latach będzie wart on już nie wiele, a na rynku będziesz miał lepsze i o większej przekątnej w tej samej cenie, wiec co byś nie kupił, to z perspektywy kilku lat i tak na tym stracisz.

Nie, nie zawsze się traci. Spytaj tych co kupili np. Nvidię Shield. Miałem budżetowy TV Samsunga, który kupiłem swojego czasu za 8 tyś a sprzedałem po roku za 7tyś. A były też sytuacje, że kupiłem kiedyś tuner TV SAT i sprzedałem go po 2 latach drożej (!). I jakoś ciekawe jak się traci na elektronice w laptopach ? Kupiony 1,5 roku temu laptop za 600zł dzisiaj sprzedaż z uwagii na pandemię za 1200zł (!). Nie mówię, że to ma być inwestycja, ale w całym swoim zyciu najwięcej straciłem właśnie w tym wypadku.

Cytat

Skoro już po pół roku telewizory tak potaniały, to wówczas należało sprzedać projektor ze znacznie mniejszą stratą. Tobie jedna zajęło to bodaj 2 lata.

Nie zajmowałem się TV i nikt z szanownych kolegów z wątku o projach nie zająknął się o tym słówkiem. Tak - teraz raf możesz mnie wyzywać od leszcza i, że się żalę ! A na poważnie - oczywiście to był mój błąd.

Cytat

Przy okazji piszesz,  że czasem lepiej poczekać. Gdyby ktoś Cie posluchal po pierwszym poście, to po ponad 1,5 roku dalej by czekał nie wiadomo na co.

O czym ty piszesz ????????????? W pierwszym poście tego tematu pisałem, że TV 75'' spadną poniżej 15 tyś i TAK SIĘ STAŁO !!!

8 minut temu, user7878 napisał:

Netykieta - proszę Cię, Ty chcesz tutaj pouczać innych co to netykieta?

User zdanie jest niegramatyczne i jest błędne. Przecież to zdanie jest nieskładne co napisałem. Mój błąd, przepraszam. Powinno być, że "podobnie jak user zostawiłem sobie TV ponieważ obraz z TV (w moim przypadku) zdeklasował obraz z proja". Nigdy bym nie powiedział, że obraz z twojego TV deklasuje obraz z JVC bo słowo deklasacja oznacza, że wiele lub wszystkie parametry są o wiele gorsze, a tak nie uważam w starciu LCD FALD vs JVC

Dlatego prosiłem o cytat bo sam nie miałem świadomości, że tak gdzieś napisałem. Sprawa wyjaśniona. Przepraszam

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam ok przyjmuję przeprosiny i proszę abyś w przyszłości nie wypowiadał się za mnie.

Nie chcę już Ci odpowiadać w tym wątku i jak to piszesz "zaśmiecać" Twój temat 😉 dlatego prośba abyś mnie już tutaj nie wywoływał. Moje zdanie na temat projektorów znasz i jest ono całkowicie odmienne od Twojego. Ja lubię technologię i to jest moje hobby. Nie przeliczam tego na pieniądze i na to ile stracę bo tak to bym nigdy nie kupił nowego sprzętu. W 2021 będę mocno obserwował nowe OLEDy, a szczególnie Sony 83A90J oraz czekam na nowe modele JVC - także może się okazać, że zamiast LCD zagości u mnie OLED i ponownie projektor 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, user7878 napisał:

Adam ok przyjmuję przeprosiny i proszę abyś w przyszłości nie wypowiadał się za mnie.

Nie chcę już Ci odpowiadać w tym wątku i jak to piszesz "zaśmiecać" Twój temat 😉 dlatego prośba abyś mnie już tutaj nie wywoływał. Moje zdanie na temat projektorów znasz i jest ono całkowicie odmienne od Twojego. Ja lubię technologię i to jest moje hobby. Nie przeliczam tego na pieniądze i na to ile stracę bo tak to bym nigdy nie kupił nowego sprzętu. W 2021 będę mocno obserwował nowe OLEDy, a szczególnie Sony 83A90J oraz czekam na nowe modele JVC - także może się okazać, że zamiast LCD zagości u mnie OLED i ponownie projektor 😉

 

Ale w jakim sensie wywoływać ? Czyn jest ważniejszy od 1000 słów ;). Jeśli chodzi o czyny zrobiłeś dokładnie tak samo jak ja... I niech to posłuży za komentarz... Możesz się dalej udzielać w wątku o JVC i zachwalać jaki jest super itd itd. Twoje prawo... Ale każdy człowiek pomyśli - zaraz, zaraz - jeśli ten proj nie był aż taki słaby dlaczego on nie zostawił sobie go (przynajmniej do czasu całkowitego usunięcia salki) ? Pomyśli też - skoro nie jest tak zły to dlaczego jednak nie postanowił zostawić sobie w salonie. Mamy np. rafa, który ma i jedno i drugie. Nasuwa się oczywiste pytanie - dlaczego np. nie zostawiłeś go sobie do BD (i DVD jak oglądasz) skoro głównie skupiłeś się na HDR w UHD ? Dlaczego nie zostawiłeś do starych filmów z Bogartem ? :) Mogę się oczywiście mylić i nie chcę imputować ci czegoś co może nie być prawdą, ale moim zdaniem tak bardzo nie chciałeś przyznać, że miałem rację, że zwlekałeś z tą decyzją i bałeś się w ogóle ją tu ogłosić...

Przypomina mi to te programy typu talent show gdzie wychodzi ktoś kto źle zaśpiewał i wszyscy to widzą i słyszą, a jury wylicza całą litanię pochwał, po czym mówi magiczne: ALE JEDNAK ODPADASZ ;) Tak myślę, że jest w twoim przypadku. Amerykanie mają takie powiedzenie, że najważniejsze słowa są zawsze po słowie "ALE"...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro jesteśmy przy powiedzeniach to takie jest fajne:

"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem" 😉

bye

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...