Skocz do zawartości
EMK

49-55 cali do filmów i seriali, 3 tys. do 4,5 tys. jeżeli warto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy poradźcie. Szukam telewizora i nie wiem, czy wybrać B8 czy też może XF9005.

Telewizor wyłącznie do streamingu typu Netflix, HBO GO i inne seriale, filmy z nośników. Nie zamierzam podłączać sygnału TV, nie gram i nie oglądam sportu. Czyli typowo filmowo. Więc tutaj chyba nie ma za bardzo co obawiać się wypalenia na matrycy w oledzie. Moją wątpliwość budzą tylko napisy, bo oglądam filmy głównie azjatyckie i siłą rzeczy z napisami??

Oglądamy do 2 h dziennie w tygodniu, w weekendy 4 do 6 więc chyba nie za dużo? Popołudniami i wieczorami.

Pokój ma ok. 20 m2, odległość TV od kanapy 2-2,5 m, więc planuję wziąć 55 cali. Jest nas dwoje a kanapa jest szeroka, więc można siedzieć na wprost TV jak i tak że kąty będą miały znaczenie (chyba).

Pokój jest jasny, nasłoneczniony popołudniami, gdyż jest wystawa płd-zach, siódme piętro. Są rolety więc słońce nie będzie padało na ekran bezpośrednio (okna na lewo od ekranu), ale jest jasno w lecie aż do wieczora. Wyczytałem na forum, że w przypadku naświetlenia ekranu lepiej poradzi sobie chyba Sony, bo ma większą jasność?

Nie mam preferencji co do marki i w ogóle nie znam się na tym kompletnie, to będzie mój pierwszy telewizor. Do tej pory z dumą byłem bez, ale teraz chyba jednak czas na skok jakościowy w oglądaniu. Od TV nie oczekuje niczego specjalnego (jak wspomniałem - tylko seriale i filmy), dobrej jakości obrazu i płynności działania oraz łatwości obsługi. Tyle i aż tyle ;).

Nie wiem, czy będę chciał od razu kalibrować TV, czy nie wystarczy mi to, co jest fabrycznie i co sam mogę poprzestawiać. Generalnie to myślę, że przesiadając się z laptopa na TV to każdy będzie stanowił sporą zmianę jakościową in plus.

W ogóle to już miałem kupować tego nowego Philipa the One czy tam Only, ale zacząłem przeglądać forum i natrafiłem na wątki o tych dwóch liderach swoich segmentów. Budżet miałem najpierw 3-3,5 tys., ale jeżeli warto to wydam i 4,6 tys. czyli tyle po ile teraz chodzi B8.

Dzięki z góry za wszelkie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...