Skocz do zawartości
zonk31

Proszę o pomoc w wyborze telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest to mój pierwszy post na tym forum zatem witam wszystkich bardzo ciepło i serdecznie

Przyszedł czas na zakup nowego telewizora, a z racji iż dopiero co kupiliśmy mieszkanie mój budżet jest mocno okrojony.

wybór padł na dwa odbiorniki 55" ---> Philips oraz LG <---KLIK

Mój główny problem polega na braku jakiejkolwiek znajomości tematu. TV będzie służył głównie do obsługi konsol ze stajni microsoftu (Xbox 360 oraz Xbox One X), netflixa, youtube'a. Razem z żoną nie jesteśmy wielkimi zwolennikami oglądania telewizji, znacznie częściej oglądamy filmy na portalach w których wykupujemy konta premium. Jeśli chodzi o głośniki to nie mają one żadnego znaczenia gdyż telewizor będzie napędzony kinem domowym pioneer'a który podpięty będzie kablem optycznym. Odległość od kanapy do telewizora to jakieś 2,30m - 2,40, oglądać będziemy w dwie osoby :)

Zastanawia mnie mocno czy 55" telewizor będzie odpowiedni wielkością co do odległości oglądania, raczej nie chciałbym po godzinie grania smażyć sobie jajecznicy na gałkach ocznych. Chciałbym również żeby miał jak najlepsze odzwierciedlenie kolorów oraz żeby funkcje SMART nie przymulały i żeby menu działało możliwie jak najszybciej

Potrzebowałbym również dobrać odpowiedni uchwyt, ruchomy czyli taki dzięki któremu będzie można dosyć mocno odchylić TV od ściany. widziałem takie uchwyty na dodatkowym pałąku/ramieniu (nie znam nazwy technicznej) i dzięki niemu można odchylić TV od ściany a na wieszaku który jest doczepiony do TV jest jeszcze regulacja na boki oraz delikatnie góra-dół.

Chciałbym utworzyć żonie i sobie w miarę przytulny, wygodny oraz przemyślany kącik wieczorowy tylko że niestety muszę zdać się na pomoc fachowców.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, w miarę jakichkolwiek pytań pisać śmiało a na pewno udzielę wyczerpujących informacji.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

1. Philips <-- Klik 

2. LG <--- Klik

Edytowane przez zonk31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w was i wasze możliwości, zachęcam chociaż do jakiejkolwiek dyskusji bo nudno tak prowadzić monolog :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz jak najtaniej to najlepiej poszukaj jakąś w miare świeżą używke. Szkoda sie rozdrabniać na coś nowego a kiepskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...