Skocz do zawartości
  • 0
lucky_lucky_

Panasonic TX-49FX620E - plamy, nierówne podświetlenie matrycy

Pytanie

Dzień dobry,

Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkimi użytkownikami czytającymi mój post.

Przechodząc do sedna, proszę Was o poradę odnośnie problemów z telewizorem Panasonic TX-49FX620E

Od około miesiąca jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem ww telewizora. Był on zakupiony w sklepie Euro, jako dodatkowy tv do konsoli PS4 (TV wybrałem m.in. na podstawie testów TV odpowiednich do PS4). Zakupu dokonałem osobiście w sklepie, gdzie ze sprzedawcą sprawdziliśmy matrycę i telewizor osobiście zawiozłem do domu .

Telewizor był kupiony jako nowy (nie outlet) i przez pierwsze dwa tygodnie użytkowania nie sprawiał większych problemów - precyzując, zauważyłem nierówne podświetlenie ale z racji na fakt że jest to model "budżetowy" fakt ten zaakceptowałem - tym bardziej że jako główny TV mam najtańszego Oleda od LG, więc różnice względem IPS są szczególnie widoczne.

Niestety od około tygodnia sytuacja się znacznie pogorszyła i obraz wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Szczególnie widoczny jest fragment podświetlenia na dolnej krawędzi, na prawo od napisu Panasonic. Podczas grania widać wyraźnie pasek u dołu ekranu oraz bardziej podświetlony prawy i lewy górny róg - szczególnie przy ruchomym obrazie. To samo przy filmach lub TV naziemnej. 

Chciałbym zapytać o poradę - czy to kwalifikuje się do reklamacji? Dysponuje mocno ograniczonym czasem więc nie chciałbym "kopać się" na darmo. Z drugiej strony mam czas na gre i TV tylko wieczorami a wtedy to podświetlenie jest szczególnie uciążliwe a wydaje mi się, że sytuacja się pogarsza.

Będę wdzięczny za wszelkie porady i opinie.

Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...