Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy kinowy Panasonic OLED GZ950 / GZ960. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Testujemy kinowy Panasonic OLED GZ950 / GZ960. Pierwsze wrażenia!

Kilka dni temu, do naszej redakcji trafił najnowszy model telewizora Panasonic OLED GZ950. W hierarchii modelowej jest usytuowany najniżej gdyż przed nim znajduje się OLED o symbolu GZ1500 oraz flagowy GZ2000. Najniżej nie oznacza jednak, że będzie to coś przypominającego klasę średnią. Wszystkie telewizory OLED od Panasonica na ten rok można bowiem zaliczyć do segmentu premium. Jakie są nasze pierwsze wrażenia?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przedsmak testu, ale muszę to napisać. Jeden fragment z "pierwszych wrażeń" mnie trochę rozwalił.

Cytat

Chociaż aż trudno uwierzyć by ktoś kto zakupi tej klasy telewizor nie poddał go ostatniemu szlifowi z ręki profesjonalnych kalibratorów.

Wg mnie właśnie wyśmienite tryby fabryczne panasów to ich największy atut i uważam, że 99% osób kupujących te telewizory właśnie dlatego NIE zdecyduje się na profesjonalną kalibrację bo po prostu nie wnosi ona aż tak dużo jak np. w przypadku OLEDów od LG. Wiem, wiem, promujecie swoje usługi, rozumiem.

Mam nadzieję też, że sekcja związana z pomiarami dotyczącymi najlepszego trybu fabrycznego nie wyleci z finalnych wersji Waszych recenzji ;)

Edytowane przez blablabla
  • Plusik 3
  • Lubię 5
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wg mnie z bardzo prozaicznej przyczyny , chodzi o kasę. Jeżeli ktoś wykłada konkretne pieniądze powinien spodziewać się adekwatnie towaru z najwyższej półki, wszyscy zachwalają że obraz jak w Co najmniej w kinie to większość zada sobie pytanie po co? Czy napewno dostrzegą zasadniczą różnicę?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, gregoma napisał:

Witam, wg mnie z bardzo prozaicznej przyczyny , chodzi o kasę. Jeżeli ktoś wykłada konkretne pieniądze powinien spodziewać się adekwatnie towaru z najwyższej półki, wszyscy zachwalają że obraz jak w Co najmniej w kinie to większość zada sobie pytanie po co? Czy napewno dostrzegą zasadniczą różnicę?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Tryby fabryczne zawsze są "obciążone" pewnym elementem marketingowym danej firmy czyli tym co spowoduje, że klient pozornie odróżni jeden TV od drugiego na pierwszy rzut oka. To może być ochłodzenie lub ocieplenie barw, jakieś wzmocnienie w pewnym zakresie widziane np. jako "żywsze kolory" albo coś co spowoduje subiektywną ocenę: ten TV jest "lepszy" niż konkurencyjny. Kalibracja, w dużym uproszeniu logicznym to takie ustawienie wszystkich dostępnych parametrów wyświetlania aby każdy piksel na ekranie możliwie najdokładniej odpowiadał wartościom zawartym w odczytywanym pliku lub w sygnale wysyłanym do telewizora.

Nikt nie kalibruje indywidualnie każdej matrycy w swoich fabrykach bo przy produkcji kilkuset a może nawet kilku tysięcy dziennie nie ma technicznej możliwości kalibrowania wszystkich TV (każdego modelu i każdego rozmiaru) po kolei bo to zajęłoby wieki. Dlatego telewizory indywidualnie mają pewien margines do dopracowania i to właśnie dzieje się podczas kalibracji.

W tym modelu TV aplikacja player jest w takiej wersji:

 

3b7e7f7f-1724-452c-9622-ce4296e48703.png

Edytowane przez southorn
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakas mozliwosc zeby w UK sciagnac polskie apki ? , przy instalacji tego tv mam tylko wybor uk i irlandia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.08.2019 o 01:11, blablabla napisał:

Wg mnie właśnie wyśmienite tryby fabryczne panasów to ich największy atut i uważam, że 99% osób kupujących te telewizory właśnie dlatego NIE zdecyduje się na profesjonalną kalibrację bo po prostu nie wnosi ona aż tak dużo jak np. w przypadku OLEDów od LG. Wiem, wiem, promujecie swoje usługi, rozumiem.

Mam nadzieję też, że sekcja związana z pomiarami dotyczącymi najlepszego trybu fabrycznego nie wyleci z finalnych wersji Waszych recenzji ;)

Jeśli już to nie "swoje" tylko tylko "moje", bo HDTVPolska nie ma żadnego interesu w kalibracji ☺️ I cytowane przez Ciebie, moje, zdanie jest akurat zbieżne z innymi ekspertami branżowymi ze świata. Czemu? Bo nigdy nie wiadomo ile wniesie kalibracja do czasu jej przeprowadzenia. Idealny przykład - eksperyment z kilkunastoma telewizory OLED LG https://hdtvpolska.com/gotowe-ustawienia-obrazu-do-telewizorow-lg-oled-2018/ Egzemplarz testowy to zawsze bardzo wycinkowe postrzeganie rzeczywistości, bo jest to wczesna produkcja danej linii modelowej.

Ponadto, mam nadzieję, że wiesz, że na rynku są ekrany o 2 razy mniejszej przekątnej i jednocześnie 10-krotnie większej cenie? ;) Przykłady z brzegu: Sony BVM-HX310, Eizo CG3145, Flanders XM311. I teraz najlepsze - wg zaleceń kalibruje się je raz na pół roku i w praktyce mniej więcej tak to wygląda, co wiem z autopsji, bo jestem certyfikowanym kalibratorem tych dwóch ostatnich marek na terenie zachodniej i centralnej Europy. Oczywiście można się spierać, że do warunków studyjnych to co innego i że musi być idealnie, ale... No to ja zapytam - czy telewizor OLED Panasonic'a nie kupujesz właśnie po to żeby było idealnie? 🙂

P.S. W zapowiedzi nie ma sekcji związanej z pomiarami najlepszego fabrycznie trybu obrazu. Są pomiary po kalibracji, więc nie wiem co dokładnie miałoby wylecieć 🤔

Dnia 6.08.2019 o 21:07, gregoma napisał:

Witam, wg mnie z bardzo prozaicznej przyczyny , chodzi o kasę. Jeżeli ktoś wykłada konkretne pieniądze powinien spodziewać się adekwatnie towaru z najwyższej półki, wszyscy zachwalają że obraz jak w Co najmniej w kinie to większość zada sobie pytanie po co? Czy napewno dostrzegą zasadniczą różnicę?

To ja pozwolę sobie odpowiedzieć po raz kolejny grafiką ze strony:

jezeli.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na test Samsunga serii 950R...

 

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Maciej Koper napisał:

 

P.S. W zapowiedzi nie ma sekcji związanej z pomiarami najlepszego fabrycznie trybu obrazu. Są pomiary po kalibracji, więc nie wiem co dokładnie miałoby wylecieć 🤔

 

pewnie chodzio mu o to zdanie ...

Cytat

...Najlepszym trybem fabrycznym w tym roku w Panasonic OLED GZ950 okazuje się tryb “Prawdziwe Kino” i to on jest najbliższy wizji reżysera.....
 

choc teraz i ja nie wiem czy jest to przed czy po kalibracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, apol napisał:

pewnie chodzio mu o to zdanie ...

choc teraz i ja nie wiem czy jest to przed czy po kalibracji :)

Wstawione tam pomiary wykonane są po kalibracji zgodnie z nagłówkiem nad wykresami: "Profesjonalna kalibracja Panasonic OLED GZ950".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek dodam ze apka Netflixa ma specjalny tryb obrazu Netflix (Netflix Calibrated Mode) ktory dziala tylko jak apka odpalona jest z TV ( nie dziala np jak odpalimy apke z Fire Tv stick).

Natomiast po podlaczeniu FireTV sticka zyskujemy program Dolby Vision w 3 trybach do wyboru.

IMG_20190810_154935.jpg

IMG_20190810_155017.jpg

IMG_20190810_155048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawostek dodam ze apka Netflixa ma specjalny tryb obrazu Netflix (Netflix Calibrated Mode) ktory dziala tylko jak apka odpalona jest z TV ( nie dziala np jak odpalimy apke z Fire Tv stick).
Natomiast po podlaczeniu FireTV sticka zyskujemy program Dolby Vision w 3 trybach do wyboru.
IMG_20190810_154935.thumb.jpg.586bcc097cf8c5fde6549c4b5be8362c.jpg
IMG_20190810_155017.thumb.jpg.ab574bd3f61b3ab76e29464eae3d5955.jpg
IMG_20190810_155048.thumb.jpg.6476c3c811b78bedb477b8ed0279e2c8.jpg
Film w SDR i tryb Dolby Vision? W ATV też można wymusić HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada nieskalibrowana True Cinema w moim 55GZ950  teraz bawic sie na piechote czy dac 149$ za calmana z automatyka:) pod panasa

IMG_20190810_222134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, apol napisał:

Natomiast po podlaczeniu FireTV sticka zyskujemy program Dolby Vision w 3 trybach do wyboru.

Trzy tryby Dolby Vision są dostępne przy każdym materiale z Dolby Vision 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, southorn napisał:

Trzy tryby Dolby Vision są dostępne przy każdym materiale z Dolby Vision 😁

ta doszedlem do tego :) trzeba wylaczyc wymuszone HDR i mozna zmieniac ,walcze z kalibracja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wyglada nieskalibrowana True Cinema w moim 55GZ950  teraz bawic sie na piechote czy dac 149$ za calmana z automatyka:) pod panasa

IMG_20190810_222134.thumb.jpg.b25639606718970e9898a52f97f2429c.jpg

Przecież masz już Calmana. Czy to jakiś trial?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, chmiel2k napisał:

Przecież masz już Calmana. Czy to jakiś trial?

 

mam mam zaden trial full kiedys kupilem jak mialem sony :)CalMAN Enthusiast ale max wersja jaka moge instalnac to 5.6.1 a auto call dla panasa od wersji 5.10 bawie sie testuje sprawdzam korci mnie 1click :) napisalem im maila czy bedzie dzialac to z x-rite i1 pro jak tak to wezme 

Edytowane przez apol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam mam zaden trial full kiedys kupilem jak mialem sony CalMAN Enthusiast ale max wersja jaka moge instalnac to 5.6.1 a auto call dla panasa od wersji 5.10 bawie sie testuje sprawdzam korci mnie 1click  napisalem im maila czy bedzie dzialac to z x-rite i1 pro jak tak to wezme 

Na 99% będzie działał z X-Rite. Mam CalMan Home for LG i X-Rite oraz Spectracal C6. Oba są wspierane, ale czy warto brać Autocala jeśli masz już Calmana, tego nie wiem. W Calman Home nadal masz możliwość kalibrować ręcznie, jeśli chcesz. default_smile.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chmiel2k napisał:

Na 99% będzie działał z X-Rite. Mam CalMan Home for LG i X-Rite oraz Spectracal C6. Oba są wspierane, ale czy warto brać Autocala jeśli masz już Calmana, tego nie wiem :)

tez tego nie wiem , ale ogladajac rozne filmiki ile jet tego do przestawiania chcac wyciagnac wszystko to autocal wydaje sie  revolucja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj gz950 Tryb pro1 day 

Calman Autocal dla panasa

jest moc:) 

podziekowania dla tonybcc 

pre post.jpeg

Edytowane przez apol
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac również jak Panasonic jest fajnie ustawiony out of the box. Te błędy są w okolicach 3 przed kalibracja. 

Wrzuć jeszcze tryb nocny. Chętnie zobaczymy. 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni screen z Calmana to chyba już po samodzielnej kalibracji bo wcześniej widać fabryczne "nieprawidłowości" (szczególnie niebieski).

Zatem i tak jest co poprawiać mimo wszystko :D

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co poprawiać ale u lg jest gorzej. Panasonic chyba bryluje pod względem obrazu i oddania kolorów. Skala szarości poniżej 3 bez kalibracji jak dla mnie jest „wow”. Ostatni screen to to samo ale w lepszej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis byl test na calibracji HDRa i wyglada na to ze przed bylo calkiem dobrze :) (nie tylko u mnie na avf tez tak maja)

pre-post hdr pro1day.png

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...