Skocz do zawartości
Bykovsky

Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chcę zakupić swój pierwszy odtwarzacz Blu-ray UHD, jednakże nie wiem czym się kierować przy wyborze.

Czy możecie pokrótce doradzić, czym się kierować przy wyborze? Na jakie parametry, funkcje, właściwości zwrócić uwagę? Chodzi mi o takie sztandarowe, złote zasady, jeśli oczywiście takowe istnieją.

Marka nie gra roli. Cena? Powiedzmy że value for money, coś że środkowej półki, aby nie był to bubel, ale też aby kupić właściwy odtwarzacz do właściwego sprzętu - zwykły Samsung UE55RU8000.

Zapraszam do dyskusji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony przewrotnie powiem czego unikać :  LG UP970 ,menu odtwarzacza pamięta pierwsze odtwarzacze DVD (czcionka,szybkość działania itd) masakrycznie głośny napęd płyty ( u mnie hałasował tak że nie można było normalnie oglądać filmu - jakby miał się w środku rozsypać) . Jako jeden z niewielu odtwarzaczy ma obsługę Dolby Vision - i to jest na pewno jego główna zaleta  .Piszę o nim bo sporo tych odtwarzaczy jest na popularnym serwisie aukcyjnym - wg mnie nie warto . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Xbox One X ;) Taki mam odtwarzacz i jest ok jeśli tylko raz na jakiś czas się film ogląda. 

Z odtwarzaczy dobrą jakość obrazu mają Panasonic ze średniej półki. Nawet kilka tanich modeli jest przyzwoitych. Sony też tragiczne chyba nie są. Samsung się wycofał z tego segmentu. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, m12 napisał:

Ja ze swej strony przewrotnie powiem czego unikać :  LG UP970 ,menu odtwarzacza pamięta pierwsze odtwarzacze DVD (czcionka,szybkość działania itd) masakrycznie głośny napęd płyty ( u mnie hałasował tak że nie można było normalnie oglądać filmu - jakby miał się w środku rozsypać) . Jako jeden z niewielu odtwarzaczy ma obsługę Dolby Vision - i to jest na pewno jego główna zaleta  .Piszę o nim bo sporo tych odtwarzaczy jest na popularnym serwisie aukcyjnym - wg mnie nie warto . 

 

Jakoś mnie to nie dziwi... jestem zrażony do LG, nadziałem się na ich wiele "smartfonów", a i TV robią masową papkę, poza oczywiście kilkoma perełkami ale to już z półki high end.

 

Może Sony X700? Dobry jak na początek?

Co z HDR10+? Mój TV rzekomo to obsługuje, jednak jeszcze porządnie nie przysiadłem nad ustawieniami obrazu odkąd go kupiłem. Skupiać się na tej funkcji przy zakupie odtwarzacza?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bykovsky napisał:

Sony X700

Optymalny wybór. Tylko upoluj jakąś promkę jeszcze na niego. ;) Ile on teraz stoi z PL dystrybucji? 999,-?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Optymalny wybór. Tylko upoluj jakąś promkę jeszcze na niego. ;) Ile on teraz stoi z PL dystrybucji? 999,-?

 

Cena w UK to 176 GBP, znosna dla mnie. 

Zastanawiam sie tez nad modelami Panasonic DP-UB450 / DP-UB420.

Generalnie to by mnie interesowalo HDR10+ i Optimizer, ale nie wiem jak wtedy to cenowo sie prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasikonik DPUB 820  ktory ma HDR10+ oraz DV , to wydatek juz 330£.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, peyo111 napisał:

Pasikonik DPUB 820  ktory ma HDR10+ oraz DV , to wydatek juz 330£.

Ech, no wlaśnie... Nawet nie wiem czy wydawać tyle kasy na początek, nie mając jakiegoś super sprzętu Video i nie mając zadnego sprzętu Audio (jedyna opcja to soundbar albo maly zestaw 5.1, ale to i tak za jakiś czas). 

 

Ten HDR Optimiser robi robote na tyle, aby do niego dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem na innym forum Optimiser jest też obecny m.in. w UB420/UB820, ale w tegorocznym UB450 już nie.

Jeśli chcesz koniecznie odtwarzacz z obsługą DV bo może kiedyś Ci się przyda to pod tym względem odradzam odtwarzacze Sony bo implementacja DV w nich woła o pomstę do nieba - przełączanie się pomiędzy odpowiednimi trybami SDR/HDR10/DV nie odbywa się automatycznie i domyślnie wszystko jest konwertowane do DV. Może kiedyś to poprawią poprzez aktualizację oprogramowania, a może nie.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha , mam sonego i nawet filmy z DVD mam w DV😂😂

2 godziny temu, Bykovsky napisał:

Ech, no wlaśnie... Nawet nie wiem czy wydawać tyle kasy na początek, nie mając jakiegoś super sprzętu Video i nie mając zadnego sprzętu Audio (jedyna opcja to soundbar albo maly zestaw 5.1, ale to i tak za jakiś czas). 

 

Ten HDR Optimiser robi robote na tyle, aby do niego dopłacać?

No , od czegos trzeba zaczac..

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LV426 napisał:

Ja bym brał UB420 albo UB820. 

Co stoi za taką decyzją? Plusy za tymi dwoma modelami, minusy przeciw Sony X700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepsza jakość obrazu według testów i lepsza implementacja Dolby Vision jak u Sony (wyżej było wspomniane).

Jest też HDR10+ i HDR optimiser. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...