Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung RU8000 / RU8002 | TEST | 120Hz do sportu i gier w dobrej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung RU8000 / RU8002 | TEST | 120Hz do sportu i gier w dobrej cenie

Samsung RU8000 to jeden z najbardziej wyczekiwanych telewizorów na ten rok. Jest on (według oznaczenia przynajmniej) następcą kultowego NU8002, któremu śmiało można by wręczyć order najbardziej lubianego telewizora w zeszłym roku (głównie przez stosunek ceny do jakości). Litera "R" na początku nazwy wskazuje oczywiście, że jest to ekran wydany na sezon 2019/2020. Podobnie jak swój poprzednik posiada on matrycę VA ze 120Hz odświeżaniem i oczywiście oferuje dobre pokrycie szerokiej palety barw. Są też smaczki dla graczy, takie jak upłynniacz konwertujący gry m.in. z 30Hz do 60Hz. Resztę zbadamy w teście, który przeprowadzimy na 65" egzemplarzu telewizora (UE65RU8002).

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się napaliłem po przeczytaniu w lutowych zapowiedziach serii RU8000: "Z kluczowych nowości będzie zastosowanie powłoki Wide Viewing Angle dzięki której zyskamy doskonałe kąty widzenia kojarzące się z matrycami IPS ale zachowując przy tym dobry kontrast i czerń". 

I co? W wadach kiepskie kąty, więc jednak lipa w tej kwestii, a zapowiedzi okazały się typową papką marketingową. Widziałem 55-kę w MM i nie mogłem się dopatrzeć obiecanych dobrych kątów. Jednak zacząłem sobie wmawiać, że materiał prezentacyjny do bani. 

Cóż, trzeba będzie kupić Soniaka na IPSie, bo nie dosyć, że ładnie świecą, to na dodatek dobre kąty, które są dla mnie bardzo ważne.

Edytowane przez zsrr
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety takie były zapowiedzi na targach: https://hdtvpolska.com/samsung-ru8002-nadchodzi-nastepca-znakomitej-serii-telewizorow-nu8002/.

A co wyszło to widać w teście. Telewizor nie jest bezpośrednim następcą NU8XXX (pod względem jakości obrazu) oraz nie ma szerokich kątów widzenia. Zapewne podjęto decyzję o dużo niższej cenie a w takiej nie ma szans na takie rzeczy póki co (jak widać). Dobrze, że zostało 120Hz więc i tak ten telewizor mocno się wyróżnia parametrami na tle konkurencji w tej samej cenie.

W tej półce cenowej jeżeli chce się mieć dobre kąty widzenia (ale słabiutki kontrast) to należy wybierać matrycami. W tym wypadku IPS.

 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kto kupił niedawno samsunga nu8000 albo lg oleda b8/c8 zrobił zakup życia. A teraz można poczekać znowu do wiosny ale 2020 z zakupami bo ceny nowych modeli są chore w stosunku do jakości względem modeli zeszłorocznych. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dobrze dla wszystkich gdyby wreszcie producenci zaczeli dawać oznaczenie nitów np. HDR 500, HDR 800, HDR 1000 a w wypadku modeli co robią te śmieszne 350 nitów po prostu HDR Ready (bo tak szczerze to max co uczciwie można napisać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś zabrać producentom to na czym wszystkich cały czas dyma....ą? :D Samsunga daje i co z tego? Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Więc może lepiej żeby nie dawali bo zawsze będą kłamać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w 55 calach też jest 120 Hz? Było gdzieś info w necie ze 120hz dopiero od 65 cali, a mniejsze maja 60hz tylko. Macie możliwość to sprawdzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak q70 jest guano, tak samo ten tv jest cienki. W tym roku samsung bardzo pojechał z modelami.

Juz lepiej brac nu8000 bo jeszcze sa lub nu7400 bo 55 chodza po 2200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czapy to podsumowanie... Jak model RU ma nie być następcą NU? Trzeba się czegoś trzymać to trzymajmy się nazewnictwa... Ten model jest wykastrowany jak chyba każdy tv względem roku/lat wcześniejszych... Wczoraj nabyłem tv po długim poszukiwaniu i wybór padł na model z lat ubiegłych QE65Q9F bo to co producenci próbują wcisnąć w 2019 to dramat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakaś masakra! Tak długo czekałem na recenzję z myślą, że to tylko formalność i od razu polecę go kupić, a tu masz jaka niespodzianka :( Teraz to już sam nie wiem jaki tv 65' kupić, żeby być z niego zadowolonym w grach i filmach. Czy faktycznie następcą nu8002 jest qled q70, a może jeszcze coś innego wartego brania pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.08.2019 o 15:25, lewaps napisał:

No to jakaś masakra! Tak długo czekałem na recenzję z myślą, że to tylko formalność i od razu polecę go kupić, a tu masz jaka niespodzianka :( Teraz to już sam nie wiem jaki tv 65' kupić, żeby być z niego zadowolonym w grach i filmach. Czy faktycznie następcą nu8002 jest qled q70, a może jeszcze coś innego wartego brania pod uwagę?

RU8000 ma się tak naprawdę nijak do NU8000. Jeżeli faktycznie oczekujesz dobrej jakości obrazu to celuj raczej w Q70 albo NU8000 jeśli jeszcze gdzieś go znajdziesz. Ewentualnie warto też spojrzeć co oferują inni producenci(chociaż tutaj raczej bym unikał tp vision aka "Philips" ze względu na taką sobie jakość obrazu w większości modeli i okropnie napisany system. Czy to saphi czy android u tp vision nie działa w 100% dobrze. Nawet pomijając system to chyba w tym roku nie będą mieli żadnych tv 120hz nie licząc oledów. Chwalą się podobno "super" procesorem ale nijak to się ma do natywnej matrycy 120hz).

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, a dziwiłem się czemu 82" NU8002 są droższe niż kiedy kupowałem.. Generalnie zawiodłem się mocno na Samsungu..

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za dwa jakieś SU lub TU będą w ogóle nie do zaakceptowania ? ! Co się dzieje ? Kilka lat temu w każdym następnym roku nowe modele były lepsze od zeszłorocznych. A teraz co ? Przyszło kupować tylko QLED-y i to te z wyższej półki osiągając to co miał np. MU7002 w 2017 roku !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...