Skocz do zawartości
Flipek PL

Kabel HDMI, 15 metrów do HDR w grach. 4K i 60fps.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

To mój pierwszy post więc witam wszystkich.

Prosiłbym o udzielenie informacji jaki kabel HDMI kupić w celu połączenia komputera PC z telewizorem LCD Philipsa 4K. Celem jest uzyskanie efektu HDR w obsługujących grach puszczanych z PC na telewizorze. Zajmowałem się tym tematem jakiś czas temu więc nie wiem czy udzielę wszystkich niezbędnych informacji.

Na komputerze mam oczywiście Windowsa 10 64bit z najnowszą aktualizacją. Karta graficzna Geforce 1080Ti.

Telewizor to: https://hdtvpolska.com/philips-pus8102-test-telewizora-z-podswietleniem-direct-led-2017-ultra-hd/

Posługiwałem się tym artykułem żeby wszystko dobrze skonfigurować: https://hdtvpolska.com/jak-wlaczyc-i-skonfigurowac-4k-hdr-na-pc-win10-gramy-w-forza-motorsport-7/, ale miałem wtedy stary kabel HDMI schowany za listewkami podłogowymi i jestem przekonany że to przez niego nie mogłem włączyć efektu HDR w 4k i 60fps jednocześnie. Teraz robię remont mieszkania i moge wszystko ponownie powsadzać za listwy :).

Wiem, że odległość ma tutaj również znaczenie, potrzebuję 15 metrów. Proszę o podanie linku do sklepu z odpowiedniej jakości kablem HDMI. Ostatnim razem zamówiłem niby odpowiedni kabel HDMI z allegro, który powinien działać, ale niestety.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wybór jest bardzo wąski bo takie długości to albo bardzo drogi optyk albo ostatnio pojawiła się nowość czyli hdmi z wbudowanym wzmacniaczem: https://sklep.hcx.com.pl/pl/p/PURELINK-PI2010-150-kabel-aktywny-HDMI-4K-18Gbps-15m/760

To wszystko. Każde inne rozwiązanie na 99% nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź samemu na pewno bym takiego kabla nie znalazł.

Zdawałem sobie sprawę, że odległość ma znaczenie, ale nie że aż takie. Już wiem przynajmniej na co wydać zarobione pieniążki żeby uzyskać pożądany efekt i nie odsyłać kolejnego niby "najlepszego" kabla :) Możliwości jest nie wiele, ale cieszę się że takie w ogóle istnieją :)

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego bardzo drogiego optyka?

15 m HDMI optyczny, kosztuje 200-300 zł i śmiga jak szalony.

 

Gmeru.

Rozumiem, promocja sklepu, ale....

Kabel za 850 zamiast za 250…

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raf7705 napisał:

Jakiego bardzo drogiego optyka?

15 m HDMI optyczny, kosztuje 200-300 zł i śmiga jak szalony.

 

Gmeru.

Rozumiem, promocja sklepu, ale....

Kabel za 850 zamiast za 250…

Optyczne hdmi staniało kilka miesięcy temu do sensownych wartości. Widzę, że teraz kosztuje "grosze", jest cieniutki - same zalety :) Klasyczne, miedziane pozostają tylko jako krótkie interkonekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś linki do tych kabli do sprawdzonego sklepu z Polski czy znowu jakieś zagraniczne pomysły - gdzieś coś jest, śmiga jak szalone ale trzeba jak zwykle przetestować na sobie? Bo na razie sobie popisaliście ale pomocy dla pytającego zero bo nic z tego nie wynika oprócz klasycznej szydery z waszej strony. Wystarczy pomóc, nie trzeba się mądralować jak dzieci. Pytanie było proste od pytającego, który już się naciął i zwracał kabel bo oczywiście miał działać.

Sklep promuję bo pytanie było proste: ma być pewny i działający. A to jest w 100% sprawdzona nowość pod pełne pasmo UHD, która się właśnie pojawiła do kupienia w znanym polskim sklepie z Warszawy, który rządzi w takich tematach więc jak najbardziej warto w nim kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna "szydera". Na amazon.pl jest dość dużo ofert optyków 15 m od 50 euro. Taki kabel, o ile nie jest walnięty, będzie działał na 100% w instalacji pytającego. W najlepszym sklepie w Polsce można kupić uszkodzony przewód. 

Ja kupowałem prawie 2 lata temu taki bezpośrednio w Chinach. Teraz są dostępne w bardzo wielu miejscach za ułamek "mojej" ceny.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak myślałem. Ebay, amazon, chiny wiadomo, tysiące kabli, coś, gdzieś. Dzięki. Na to myślę każdy może wpaść 😉 Grunt to konkrety.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :) Nie można tak od razu? "A ja polecam taki i taki bo mam i działa super". Ja osobiście nie wiedziałem, że na amazon jest taki kabel optyczny w tak niskiej cenie. Zamówię i sprawdzę także.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Szczerze powiedziawszy to nawet nie wiedziałem ze takie fajne kabelki HDMI istnieją, więc zamawiam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2019 o 02:24, raf7705 napisał:

LinkinPerk HDMI Cable 2.0 Fiber... https://www.amazon.co.uk/dp/B07M6N5DV4?ref=ppx_pop_mob_ap_share

Mam, używam, działa.
Bardziej konkretnie się nie da.

Ale zawsze można wydac 850zl i też będzie działać:-)

 

Czy ten kabelek da radę również przy odległości do 20 metrów? Niestety droga wydłużyła mi się o 5 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten to raczej nie, bo się nie naciągnie :-)
Ale jak kupisz dłuższy, to pewnie tak.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...