Skocz do zawartości
przemo83

RU7102 - pomoc w podstawowej kalibracji

Rekomendowane odpowiedzi

pomogl by ktos z kalibracja RU7102?

w internecie jest wiele szczatkowych i niespojnych "ustawien" tego tv np. tu https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru7100/settings - niby kalibracja jest ale po ustawieniu tak jak w tym poradniku wszystko swieci na "zolto"

ja po przesiadce z LG LM620s nie moge sie odnalezc w  RU7102 (napisal bym w tym szajsie RU7102 :D- brak czerni, brak bieli - wszystko jakos sztucznie "podbite" w dodatku nawet skora nie wyglada jak skora tylko wszyscy wygladaja jak te "skosnookie" :D

podeslal by ktos jakies konkretne ustawienia by wydobyc biel (teraz mam podchodzace na zolto) oraz czern (teraz mam popiel)

aktualnie jade na ustawien z linku ktory podalem (lekko zmodyfikowane) film:

podswietlanie 41 - ale mam ustawione na czujnik

jasnosc 0

kontrast 45

ostrosc 0

kolor 25

odcien 0

zalecana byla temp kolorow warm2 - ja zmienilem na warm1

gamma zalecali 2.2 - ja dalem bt.1866

przestrzen kolorow - auto

Digital Clean View, Auto Motion Plus, Contrast Enhancer - mam na off

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb film to najlepsze co można samemu uzyskać szczególnie, że jest całkiem niezły. Nic więcej samemu nie zrobisz. Możesz tylko popsuć. Telewizor do kalibracji skoro masz aż tak złe odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nikt nie ma "gotowych" ustawien po kalibracji, tryb film fabrycznie sam w sobie robi wszystko na "zolto" + wlasnie ten brak czerni do tego jeszcze tonacja kolorow na cieply2

teraz testuje:

podswietlanie 41 (na czujniku)

jasnosc 0

kontrast 45

ostrosc 0

kolor 25

odcien 0

czysty obraz cyfr. - off

ustawienia Auto Motion - off

contrast enhancer - off

tonacja - cieply1

balans bieli - fabryczny z profilu film

gamma - bt.1886

bt.1886 - 0

ustawienia przestrzeni kolorow - auto

i juz jest jakos znosniej bo te ustawienia z neta balansu bieli itd. tylko namieszaly - nie jest to moj starty LM620s, bo zauwazylem ze samsung jest znacznie bardziej czuly na zrodlo sygnalu - ale jest znacznie lepiej niz na fabrycznych ustawieniach...

 

//Edit:

wyjasnil by ktos jak dokladnie dziala funkcja contrast enhancer? bo przy "moich" ustawieniach fajnie bylo by podbic ta czern wlasnie ta funkcja tylko pytanie jaka to bedzie robic strate na czym innym (bo z tego co mi sie wydaje zawsze jakis taki polepszacz "ciagnie" cos za soba)

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tryb film to najlepsze co można samemu uzyskać szczególnie, że jest całkiem niezły. Nic więcej samemu nie zrobisz. Możesz tylko popsuć. Telewizor do kalibracji skoro masz aż tak złe odczucia.



Troszkę nie zgodzę się. Weź płytę z planszami avs709 lub ze strony murideo plansze do 1080p. I ustaw sobie contrast overscan brightness.

Więcej nic nie rob bo tak jak napisał Gmeru więcej popsujesz. A i wyłącz tryb eco.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kuniu napisał:

Troszkę nie zgodzę się. Weź płytę z planszami avs709 lub ze strony murideo plansze do 1080p. I ustaw sobie contrast overscan brightness.

Więcej nic nie rob bo tak jak napisał Gmeru więcej popsujesz. A i wyłącz tryb eco.

 

 

Overscan - to jest opisane w teście jak wyłączyć i nie ma żadnych dodatkowych kwestii

Contrast - bardzo podchwytliwy do ustawienia na serii RU. Nie ma adekwatnej planszy do tego w dwóch w/w źródłach. Z reguły się nie rusza tego regulatora

Brightness - w serii RU nie reguluje zakresu dynamiki, tylko wycinek charakterystyki jasności. Innymi słowy wymaga sprzętu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś jeszcze korzysta z tej serii? Ciężko ustawić w nim dobry obraz, w nocy idealny w dzień zbyt ciemny.


Wysłane z mojego Nokia 5.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 17:07, Dr Falcon napisał:

Cześć, czy ktoś jeszcze korzysta z tej serii? Ciężko ustawić w nim dobry obraz, w nocy idealny w dzień zbyt ciemny.


Wysłane z mojego Nokia 5.1 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Siemka. Próbowałem różnych ustawień dla mojego 55RU7102k i najlepsze co udało mi się ustawić z różnymi planszami to następujące 2 ustawienia.

Opcja nr 1 (z większym kontrastem)

Tryb obrazu - FILM

Podświetlenie 50

Jasność 2

Kontrast 47

Ostrość 3

Kolor 25

Czysty obraz off

Auto motion off

Contrast Enchancer off

Tonacja kolorów Ciepły2

Gamma BT.1886   0

Ustawienia przestrzeni kolorów Auto

Poziom czerni Niski

Wykrywanie światła otoczenia 35 (w opcjach ECO)

 

Opcja nr 2 (mniejszy kontrast - więcej detali w czerniach i bieli)

Tryb obrazu - FILM

Podświetlenie 50

Jasność -5

Kontrast 50

Ostrość 3

Kolor 25

Czysty obraz off

Auto motion off

Contrast Enchancer off

Tonacja kolorów Ciepły2

Gamma BT.1886   -2

Ustawienia przestrzeni kolorów Auto

Poziom czerni Normalny

Wykrywanie światła otoczenia 45 (w opcjach ECO)

 

Ustawienie wykrywanie światła pozwala dostosować siłę podświetlenia matrycy dzień/noc bez potrzeby klikania w ustawieniach.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłem. Daj znać, którą opcję bardziej preferujesz.

 

 

 

Edytowane przez Tomasz Śliwowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...