Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Drodzy Forumowicze :)

To mój pierwszy post. Poprzednie zakup był nieprzemyślany dlatego tym razem chciałbym się poradzić ekspertów. Na wstępie wypełniona ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4m (w razie potrzeby jest możliwość manipulacji wypoczynkiem)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2, rzadziej 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? rolety nieprzepuszczalne- zasłaniane do oglądania
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL-60W605B
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, 3HDMI lub więcej, funkcje Smart, apki Netflix, HBO GO, YouTube
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? obecnie TV kablowa HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One (gra sporadycznie), Amlituner Onkyo TX-8150 + głośniki  Audio Pro Black Diamond
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3h w tygodniu, do 5h w weekend
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale Netflix/ HBO GO/ wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie, ale jeśli będzie wygodna opcja to dodatkowy +
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Xbox One - 2h w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami/ nocą
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? obecnie w/w model Sony ma nieintuicyjnego pilota i menu i jest wolny, potrzebuje ok 1min pod włączniu na reakcję
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, ew. Sony / inne sugerowane (proszę również o uwagi odnośnie awaryjności)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym wybrać coś z dolnej półki za ok 4500zł. Przeglądając TV na Skapiec.pl jest kilka modeli wpisujących się w ten target (max do 6500zł, jedynie po mocnych argumantch :))

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? bardzo proszę o porady w tym temacie, nie znam się kompletnie

Bardzo proszę o porady, sugestie co do marki, jak i parametrów na które powinienem zwracać uwagę. TV chciałbym, żeby był duży ok 75", żeby ładnie wyglądał, miał jak najlepszy obraz z tej cenie, żeby miał funkcje Smart i apki (może przyciski na pilocie) Netflixa, HBO GO, YouTube itp. Nie jestem koneserem, nie chciałbym płacić 2x tyle jeśli nie będzie wyraźnych przeciwaskazań przy najtańszych modelach za ok 4500zł. Fajnie jakby dało się z sparować TV po BT z iPhonem i komputerem DELL. JEśli chodzi o głos to mam wystarczające nagośnienie- wymienione powyżej.

Dodatkowa gwarancja (np. tak jak kiedyś miało Sony 5 lat) byłaby dodatkowym atutem.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Myślę poniższej półce TV:

Samsung UE75MU7002T (powystawowy, 3300zł)

LG 75UK6200 (4250zł promka)

Samsung UE75NU7102 (4500zł)

Telewizor LG 75UJ675V (4500zł)

Telewizor LG 75UK6500 (5300zł)

Telewizor Samsung UE75NU7172 (5800zł)

Samsung UE75RU7172 (5850zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy czyli MU7002 chyba najlepszy parametrowo z tego grona. Moim zdaniem powinieneś iść w starszy ale lepszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

póki co najbliższy jest mi model: LG 75UK6200 (4250zł promka)

Głównie ze względu na stosunek ceny do jakości, pasującą ramkę, wystarczający system Smart (z Magic remote łatwy dostęp do podstawowych apek, etc.)

Jedyne co mnie martwi to odświeżanie 50Hz. W ocencym modelu (Sony KDL-60W605B) mam zdaje się 100Hz.

Czy mógłbym prosić o komentarz w tej sprawie? Czy będzie to zauważalne i w jaki sposób? Przypomnę, że TV używam do oglądania filmów/ seriali/ waidomości, bardzo sporadycznie jakaś gra na konsoli Xbox One.

I jeszcze 1 pytanko/ prośba o bardzo ogólną wycenę używanego TV Sony KDL-60W605B z roku 2016- stan idealny, brak rysek, wszystko działa bez zarzutu. W roku 2017 (lub 2018) miał naprawę gwarancyjną, z tego co pamiętam to była wymieniana płyta główna. 

Jeśli to nieodpowiednie pytanie pytanie w tym dziale to proszę o uwagę gdzie lepiej takowe zadać (wolałym nie otwierać niepotrzebnie nowego tematu)

I gdzie taki TV najlepiej  wystawić? 4um? Allegro? Olx?

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 modele z LG z lepszym odświeżaniem, 

LG 75UK6500 (5000zł)

LG 75UJ675V (5500zł)

Czy będzie mi ktoś w stanie wytłumaczyć łopatologicznie czy powyższe modele różnią się od modelu LG 75UK6200 poza lepszym odświeżaniem.

I czy warto dopłacić 750zł/1250zł ? i ew. który ?

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co widzę, to koszt ok 8500-9000zł, szukam czegoś tańszego.

Na tą chwilę najbliższy jest mi model: LG 75UK6500, konkretnie egzemplarz z poniższej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/tv-lg-75-4k-uhd-75uk6500-hdr-smart-tv-8026472298?item=8026472298

Wynegocjowałem cenę 4300zł przy 2-letniej gwarancji.

Czy to dobry wybór w tej cenie? Prośba o ostateczny osób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal to dużo poza moim targetem. Jako podstawowy użytkownik nie wykorzystam możliwości TV z wyższej półki.

Proszę o rzeczowy komentarz odnośnie modelu: LG 75UK6500

 

 

Edytowane przez kswiatly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

(nie chcę śmiecić i otwierać nowego tematu więc nadpisuję w tym)

moje poszukiwania mocno się zawęziły- do 2 modeli LG:

1) LG 75UK6500 / 5000zł / źródło: https://allegro.pl/oferta/lg-75uk6500-uhd-4k-smart-tv-wifi-lodz-promocja-8278881709

2) LG 75UJ675 / 5500zł / https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-75uj675-4k-uhd-smart-tv-lodz-8360598974

Podstawowe pytania:

- Jakie są różnice 2 powyższych modeli poza: grubością i wagą, klasą energetyczną i mocowaniem

- Czy to dobre ceny czy powinienem pokusić się jeszcze o poszukiwanie tańszego źródła?

- Czy warto dopłacić te 500zł? - czy zauważę jakąś różnicę ?

 

 

Montaż:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/regulowany-uchwyt-telewizora-wieszak-lcd-led-23-56-i5714442038.html

Obecnie mam TV Sony 60" powieszony na tym wieszaku- w opisie jest kompatybilność do 50kg i 70"

- Czy mogę próbować wieszać na tym czy może być jakiś problem ze względu na wielkość TV ?

- Jeśli lepiej nie ryzykować, to czy macie jakiś wieszak do polecenia?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Edytowane przez kswiatly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duża szansa, że nowy tv zaprezentuje gorszy obraz od starego Sony. Jeżeli już musisz zmienić to lepiej wybrać Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze model 70PUS7304: poniżej 6 tysi jak ceneo podaje. Chyba nie masz wyboru i musisz zdecydować się na kompromis w jakąś stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, telewizor jest bardzo fajny, sam bym go chciał, zwłaszcza, że przekątna jest bardzo odpowiednia dla mnie w sypialni przy łóżku, ale jest trochę droga, już mam telewizor tej wielkości, a dzieci dały mi doskonałe pudełko z telewizorem, zamówiłem go tutaj switchonshop i powiem ci, że telewizor okazał się nie gorszy od twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...