Skocz do zawartości
gizmon

TV minimum 65 cali do dużego salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Im więcej czytam tym bardzie mi się to wszystko mieszać :) Chciałbym kupić nowy TV do salonu i po kilku dniach lektury ciągle wychodzi, że muszę mięć jednak więcej kasy i większy TV :) Zmieniam więc założenia i czytam od nowa wszystko. Może ktoś z Was mi pomoże. Moje podstawowe dane: 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 32 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 5,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost raczej
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma raczej z tym problemu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma 50 cali (8 letni Samsung ReadyHD)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? przyda się SmartTV, reszta bez specjalnych wymagań.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SAT: HD, SD i 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dobre kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio z 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne,  przyrodnicze, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  przy tej odległości jak największy chyba :)  zmieści się nawet 85 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nienaturalne kolory np twarzy
19. Preferencje co do marki ?   to bez znaczenia raczej (tylko nie egzotyczne, mało znane)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? było najpierw 6 tys ale po analizie cen dużych przekątnych chyba muszę zwiększyć do 10 tys.?

Co do moich wcześniejszych przemyśleń to myślałem o 75 calowym niedrogim LED'zie. Gdzieś, ktoś, kiedyś, polecał mi np Samsungi UE75NU7172 - bo tani, lub UE75NU8002 bo ma dobrą opinie (przynajmniej kiedyś), lub dołożyć i pójść w QLEDa czyli Samsung QE75Q60RA lub trochę poza moim budżetem: QE75Q7FAM. Wiem, że niektóre modele to stare już i niedostępne w sklepach ale jeszcze gdzieś, w dobrych cenach niby są. Podaje je dla przykładu na co było mnie stać i o czym wcześniej myślałem. 

Potem wywróciło się wszystko do góry nogami po wizycie w kilku sklepach :) Oczywiście nie mogę tego zweryfikować i to co mówią w jednym czy drugim sklepie uzależnione jest często od sklepu i konkretnego sprzedawcy (np jego indywidualnych preferencji) ale dowiedziałem się, że .... QLED jest trochę przereklamowany ... to już lepiej OLED bo tu faktycznie będzie różnica w obrazie a cena czasami już bardzo podobna (niestety OLED tylko 65 cali za rozsądną cenę). Mam też nie brać pod uwagę najtańszy LED'ów bo tam procesory kiepskie i odświeżanie (a proponują zwracać na to uwagę, najlepiej żeby było co najmniej 120 Hz). Co jeszcze...że przy dużych przekątnych lepiej dopłacić do podświetlania strefowego bo i bardziej jednolite a i niby kontrast lepszy., no i jeśli miałem do tej pory plazmę.... to teraz tylko OLED bo inaczej będę rozczarowany. 

Niestety raczej na 90% wykluczam OLED'y. Doczytałem i obejrzałem troszkę o wypalaniu się OLED'ów i powiem szczerzę, że chyba odpadają takie TV w moim wypadku. Pomijając dyskusję czy się wypalają u jednych a u drugich nie - nie chce tu takiej prowadzić, to jednak pamiętam moją starą plazmę i widoczne logo TVN24 po przełączeniu np na inny kanał. Podejrzewam więc, że prędzej czy później problem się pojawi, a ponieważ dość często gości na moim TV ta stacja to zapewne będzie to wcześniej :( Na plazmie po jakimś czasie wracało to do normy, na OLED'ach z tego co przeczytam to stałe wypalenie :(

Pierwsze podejście miałem takie aby kupić jak największy. Nawet przez myśl przyszedł Samsung 82 calowy. Miejsca spokojnie starczyłoby. Potem jednak okazało się, że różnica w cenie między 65 a większymi jest nieproporcjonalna. Jeśli ma być to podobna klasa sprzętu to cena niestety gwałtownie skacze do góry w modelach powyżej 65 cali. 
No i gdyby człowiek miał dużo kasy to by się nie zastanawiał tylko kupił jakiś flagowiec danej firmy i po sprawie. Tak samo jakbym miał całkiem mało :) ... gdyby tylko na dwa, trzy modele starczyło to nie byłoby takiego kłopotu z wyborem, a tu niestety jest problem w tym przedziale cenowym (szczególnie blisko 10 tys zł) - tak mi się wydaję :) 
Nie mam niestety doświadczenia w tym temacie i proszę Was o podpowiedź i opinie. Już teraz z góry dzięki i sorki, że tak się rozpisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jednak powinieneś zostać przy 65 calach i kupić mode XF9005. To bardzo rozsądny wybór.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie była ostatnio promka dla klubowiczów SONY... 75'' XF9005. Za 9999,-? :rolleyes:

Warto zapytać w Sc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...