Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 3 x 3 m^2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 metra.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Dwie.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, nigdy wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony dwa okna, zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Obecnie brak, ostatnio miałem Sony Bravia 55XE7005.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K,; smart TV na przyzwoitym poziomie,; matryca VA,; 55-60 cali.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 Pro, laptop, niebawem odtwarzacz Blu-ray 4K.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Minimum 2h, maksymalnie 5h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Nie oglądam telewizji.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, w konsoli PS4, ale dobrze by było też poprzez Smart TV.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, konsola minimum 2h dziennie, laptop okazjonalnie podłączany do gier.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Oglądam tylko wieczorami, gram  wieczorami ale też w dzień.
17. Preferencje co do wielkości? 55-60 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Beznadziejne i utrudniające wręcz korzystanie z telewizora Smart TV, matryce IPS.
19. Preferencje co do marki ? Teoretycznie żadne, w praktyce wiem że liczą się raczej Sony i Samsung. Na pewno nie interesuje mnie LG.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Raczej nie, skoro technologia wycofana.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? £550.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej we własnym zakresie tyle ile można.

 

Cześć. W tym tygodniu chcę zakupić TV, maksymalnie do czwartku, tak żeby na piątek była dostawa. Preferencje jak powyżej, ale co najważniejsze:

  • 55-60 cali,
  • matryca VA,
  • smart TV na przyzwoitym poziomie.

Nie wiem w sumie co wybrać, różnice są nieznaczne. Może polecicie mi, jakich telewizorów nie kupować z obecnie dostępnych?

Na razie jednie co znalazłem, to Philips 55PUS6703 / 55PUS6803. Czym się różnią tak naprawdę? Słyszałem, że 55PUS6703 ma lepsze głośniki, ale w praktyce dają gorszy efekt, oraz że ma matrycę IPS jakimś cudem. Już miałem zamawiać 55PUS6703, ale na forum tutaj wyczytałem że raczej Philipsy są odradzane.

Niby Sony są dobre, ale jednak mam trochę niemiłe wspomnienia z Bravia 55XE7005 - Smart TV w tym telewizorze to była jakaś parodia. Więcej nerwów mi napsuł niż radości sprawił.

Może jakiś Samsung? Jednak Samsung zawsze wydaje tyle tych modeli, że nie wiem co wybrać.

Zależy mi na czystym obrazie, niekoniecznie z super HDR. Doradźcie coś, co kupię na szybko, bez czekania na premiery lub promocje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Samsunga QE55Q60R - bardzo dobry wybór w stosunku cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

z Samsunga QE55Q60R - bardzo dobry wybór w stosunku cena/jakość.

I kosztuje dwa razy więcej niż przewiduje mój budżet :)

 

Brać tego Philips 55PUS6703? Czy może jakigoś Samsunga? W tych dwóch przypadkach decydujący raczej będzie Smart TV.

Edytowane przez Bykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bykovsky napisał:

Brać tego Philips 55PUS6703? Czy może jakigoś Samsunga? W tych dwóch przypadkach decydujący raczej będzie Smart TV.

Ten Philips to szrot. Żadnego postępu w porównaniu z XE7005, a co sie stało z Sonym ?

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Waldo94 napisał:

Ten Philips to szrot. Żadnego postępu w porównaniu z XE7005, a co sie stało z Sonym ?

Z moim Sonym? Wyjechałem za granicę, więc został w Polsce u rodziny. Na co dzień nie był taki zły, wieczorami tylko średnia czerń była, jednakże Smart TV to parodia - YouTube i Netflix wywalały się co chwilę, a korzystanie z przeglądarki było chyba tylko dla żartów.

Czemu Philips szrot? W tym segmencie telewizorów, są lepsze niż ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony to raczej niższa półka i aplikacje działały byle jak. Tam chyba nawet Androida nie było przecież?

Mam model z podobnego okresu i też z niższej/średniej półki na "mulącym androidzie" i jak się wysypie youtube to jest naprawdę niezwykła rzadkość i mogę to policzyć na palcach jednej ręki przez okres 2 lat jak mam ten tv (dodano nawet HDR w tej apce czego nie było od początku). Netflixa mi ani razu nie wywaliło, działa naprawdę dobrze. Do tego w końcu aktualizacja (w bólach) dotarła do Androida 8.0 i wygląda to i działa całkiem dobrze - na modelu który już na premierze w 2016/2017 był niespecjalnie żwawy. Naprawdę nie jest źle i jestem bardzo zadowolony. Seria KD-XD80xx

Jakbyś znalazł jeszcze jakieś Sony sprzed 2 lat, roku to naprawdę lepszy tv od tego co miałeś. Popatrzałem w Currys mają najtaniej soniaki po 700 ale ja bym wolał dopłacić jak oszczędzać na tv. jak taki budżet to lepiej szukaj jakiegoś TCL a nie Samsungów w których nie masz ani DTS (PS4 PRO wypluwa u mnie ten dźwięk)ani nawet gniazda słuchawkowego w tv a te całe poprawiacze płynności to albo świrują albo sypią artefaktami i się można popodniecać przy tym że "robi 60fps z 30fps" (niezły kit - gra i tak działa w swoim framerate).

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LV426 napisał:

Ten Sony to raczej niższa półka i aplikacje działały byle jak. Tam chyba nawet Androida nie było przecież?

Mam model z podobnego okresu i też z niższej/średniej półki na "mulącym androidzie" i jak się wysypie youtube to jest naprawdę niezwykła rzadkość i mogę to policzyć na palcach jednej ręki przez okres 2 lat jak mam ten tv (dodano nawet HDR w tej apce czego nie było od początku). Netflixa mi ani razu nie wywaliło, działa naprawdę dobrze. Do tego w końcu aktualizacja (w bólach) dotarła do Androida 8.0 i wygląda to i działa całkiem dobrze - na modelu który już na premierze w 2016/2017 był niespecjalnie żwawy. Naprawdę nie jest źle i jestem bardzo zadowolony. Seria KD-XD80xx

Jakbyś znalazł jeszcze jakieś Sony sprzed 2 lat, roku to naprawdę lepszy tv od tego co miałeś. Popatrzałem w Currys mają najtaniej soniaki po 700 ale ja bym wolał dopłacić jak oszczędzać na tv. jak taki budżet to lepiej szukaj jakiegoś TCL a nie Samsungów w których nie masz ani DTS (PS4 PRO wypluwa u mnie ten dźwięk)ani nawet gniazda słuchawkowego w tv a te całe poprawiacze płynności to albo świrują albo sypią artefaktami i się można popodniecać przy tym że "robi 60fps z 30fps" (niezły kit - gra i tak działa w swoim framerate).

 

Niestety nie mial Androida.

Najtanszy na Currys, o ktorym mowisz, ma matryce IPS.

Moze sie skusze na Sony z serii KD-55XF7000, ale musze poczytac cos o tym, jaki system ma. 

Niestety ale strona displayspecifications.com zawodzi mnie czesto w dwoch kwestiach zwiazanych z parametrami TV: input lag oraz system operacyjny. Tak jak tutaj, z tym Sony KD-55XF7003 - system operacyjny "Smart TV"...

Ktos moze cos jeszcze poleci? Chcialbym dokonac zakupu maksymalnie do czwartku tego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech to zły doradca. 

Sony z serii 8xxx są fajne pod granie ale... w tym roku niestety już chyba wszystkie (lub niemal) są na IPS :(

Popatrz za zeszłorocznymi modelami albo nawet starszymi bo może gdzieś się uchowały. Tyle że ceny... masz taki budżet że albo LG (ale to chyba też IPS będzie) albo Samsung. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Currysie za 7 stowek masz LG 55 cali. Wez i bedziesz zadowolony. Web Os fajnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, peyo111 napisał:

W Currysie za 7 stowek masz LG 55 cali. Wez i bedziesz zadowolony. Web Os fajnie dziala.

 

Wszystkie LG, ktore znajduje sa na IPS... 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8ddbc0e4b

50 minut temu, LV426 napisał:

Pośpiech to zły doradca. 

Sony z serii 8xxx są fajne pod granie ale... w tym roku niestety już chyba wszystkie (lub niemal) są na IPS :(

Popatrz za zeszłorocznymi modelami albo nawet starszymi bo może gdzieś się uchowały. Tyle że ceny... masz taki budżet że albo LG (ale to chyba też IPS będzie) albo Samsung. 

Problem ze starszymi modelami jest taki, iż są trudno dostępne oraz często nawet w jakiejś wysokiej cenie około-premierowej.

Nie wymagam na razie cudów, bo dopiero po zakupie domu będę myślał nad przygotowaniem pokoju pod projektor - na razie chcę swobodnie pograę i oglądać Blu-ray UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak cena kształtuje się w funtach, ale to TV z 18r więc może warto trochę dopłacić? SONY KD-60XF8305 <- 60 cali, 120hz, android tv. Ja jestem zadowolony, wybrałem kosztem Samsunga seria 80XX 65" i nie żałuję, trafiłem w super egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, brajanokoner napisał:

Nie wiem jak cena kształtuje się w funtach, ale to TV z 18r więc może warto trochę dopłacić? SONY KD-60XF8305 <- 60 cali, 120hz, android tv. Ja jestem zadowolony, wybrałem kosztem Samsunga seria 80XX 65" i nie żałuję, trafiłem w super egzemplarz

Dostępny tyko na e-bay, cena ok. 1100 funtów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam Samsungi i oczywiście jak co roku, tyle modeli że się człowiek gubi... Już nie wiem co jest czym. Myślę że do 650 funtów, czyli tak 3500 złotych, jestem w stanie w tym momencie wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na Panasonica GX830 w wersji 58 cali , na angielskim forum AVF zbiera bardzo dobre opinie, cena też w okolicach twoich możliwości



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w koncu Samsung UE55NU8000

Matryca VA i na dodatek 120 Hz, jasnosc ekranu 500 cd/m2, input lag 15 ms. Mam nadzieje, ze to co na papierze, bedzie zadowalajace. 

Martwi system Tizen, bo Samsung lubi usuwac aplikacje po pewnym czasie, jak np. YouTube, no ale zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spoko wybór. W tej cenie trudno o coś lepszego. Niech dobrze służy. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Myślę że spoko wybór. W tej cenie trudno o coś lepszego. Niech dobrze służy. 

Dziwna sprawa bo nie mieli go jednak na stanie, mimo ze wczoraj wieczorem widnial i zaplacilem... zadzwonili dzisiaj i powiedzieli ze zaoferuja mi w tej samej cenie nowszy model Samsung UE55RU8000.

Ma mniejsza jasnosc bo 200 cd/m2 niz poprzedni 500 cd/m2... i glosniki 2x10W, a poprzedni model mial 2x10W+1x20W... 

Mysle ze i tak nie mam co liczyc na wiecej, tak jak wspomniales. A mimo wszystko matryca VA i to na dodatek 120 Hz mnie naprawde zadowoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten TV naprawdę tak słabo świeci? Widziałem 55RU8002 w Media Markt, stał przy Q6 i jeśli chodzi podświetlenie, to była przepaść na korzyść Q6. Dosłownie jak latarka na zwykłej żarówce przy halogenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...