Skocz do zawartości
ImageX7

Samsung QLED Q60R 65" - FILMY/SERIALE/SPORT/GRA NA KONSOLI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Samsung TV QLED Q60R 65" będzie dobrym wyborem? Obecnie mam: Sony KD-55XD9305, a chciałbym coś większego. Kolega prowadzi sklep i zaproponował mi TV: Samsung TV QLED Q60R 65" za 5500 zł, normalnie to TV kosztuje 6000 zł i zastanawiam się czy warto. 

Tutaj więcej informacji: 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 9m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost i bokiem. Kąty są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Obecnie stać, ale w przyszłości może też wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony, ale są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY BRAVIA KD-55XD9305
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wszystko co najlepsze do oglądania filmów i grania na konsoli.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: 4K/HD/SD - NC+ 4K i Xbox One X 4K, PS4 Pro 4K.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Xbox One X, PS4 Pro - w przyszłości nowa generacja konsol, NC+ 4K.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 10 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie - nie wiem która będzie lepsza.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Czasami tak, ale rzadko. 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 35% gry, 65% filmy, seriale, sport. 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie - 50%/50%.
17. Preferencje co do wielkości? Im większy tym lepszy - minimum 55".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zacinanie androida, nierówne podświetlenie matrycy, słaba jakość wykonania, słaba jakość obrazu, słaba jakość dźwięku itp. 
19. Preferencje co do marki? Nie mam. 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć, ale nie musi, jest to dla mnie obojętne. 

Podsumowując, potrzebuje TV głównie do filmów, seriali, sportu - głównie piłka nożna i gry na konsoli. Z góry dzięki za pomoc. 

Edytowane przez ImageX7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy ma sens taka wymiana. Wysokiej klasy 55 na średniej klasy 65... Zwieksz budżet powiedzmy do 7 tysięcy i wróć po porade.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Waldo94 napisał:

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy ma sens taka wymiana. Wysokiej klasy 55 na średniej klasy 65... Zwieksz budżet powiedzmy do 7 tysięcy i wróć po porade.

Myślałem, że telewizory z 2019 roku nawet ze średniej półki prześcignęły już mojego 3-letniego Sony KD-55XD9305, ale widocznie się myliłem. Czyli w tej cenie nie dostanę nic lepszego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ImageX7 napisał:

Sony KD-55XD9305

Jest to bardzoo dobry tv. Ten rok nie jest dobrym rokiem, szczególnie na zmianę (Działającego w domu b. dobrego TV).

2020 r. Przyniesie dość dużo zmian, Np:

* HDMI 2.1

* DTS:X w TV

* Bardzo dobre kąty w LED, na tą chwilę mają ją tylko flagowe Tv.      Mówi się nawet o zabezpieczonych matrycach - GORILLA GLASS TV ''X''.

Nie ma co na sile zmieniać, bo za rok mniej więcej, o tej porze... można sobie pluć w brodę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony można tak czekać na nowy model co rok... Za rok wyjdą nowe modele, a za 2 lata wyjdą kolejne z jakimiś nowościami i tak można czekać i czekać... Już od roku przymierzam się do zmiany TV, ale co chwilę ktoś pisze, że nie warto ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...