Skocz do zawartości
  • 0
Handre Jandre

Dobór przekątnej monitora

Pytanie

Cześć, noszę się z zamiarem wymiany monitora do peceta z 24 cale na 40. Odległość oczu od ekranu będzie wynosić około 80cm. Według kalkulatora odległości dla rozdzielczości 4k niby ok. Jak w praktyce? Nie będzie to przesada? Zależy mi na dużym ekranie, a nie ma zbytnio nic między 32 a 40 cali. 32 znając życie będzie spoko przez parę tygodni, a potem stwierdzę, że mógł być większy. Jest się czego obawiać przy takiej odległości? Monitor iyama 40 VA 4k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Im większy tym lepszy. Jest taka zasada. Jak masz kupić 40cali kup 50 jak 50 to 60 no chyba że lubisz czuć niedosyt i poczucie popełnionego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
30 minut temu, koralgool napisał:

Im większy tym lepszy. Jest taka zasada. Jak masz kupić 40cali kup 50 jak 50 to 60 no chyba że lubisz czuć niedosyt i poczucie popełnionego błędu.

Mam siedzieć 80cm od ekranu 60 cali? Dzięki za poradę. ? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Handre Jandre napisał:

Mam siedzieć 80cm od ekranu 60 cali? 

mnie już 40 cali przytłoczyło - do grania super - do pracy dla mnie za dużo - kupiłem 24cali w 4k i niestety za mało - optimum to wg mnie 36-38cali w jakiejś panoramicznej wersji

może kup w jakimś MM te 40 cali i po porstu popracuj kilka dni - zawsze można tam oddać (byle folii nie zrywać0

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.07.2019 o 22:00, Handre Jandre napisał:

Mam siedzieć 80cm od ekranu 60 cali? Dzięki za poradę. ? 

W granicach rozsądku, czyli jak masz kupić 32 kup 40 cali a nie że zamiast 32 cali 75. Zawsze lepiej odsunąć się o te 10-15cm niż kupić i czuć niedosyt. Kupiłem w życiu trochę sprzętu i wiem co mówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, koralgool napisał:

W granicach rozsądku, czyli jak masz kupić 32 kup 40 cali a nie że zamiast 32 cali 75. Zawsze lepiej odsunąć się o te 10-15cm niż kupić i czuć niedosyt. Kupiłem w życiu trochę sprzętu i wiem co mówię

Biurko ma 65cm głębokości, monitor będzie na ścianie, muszę wygodnie korzystać z myszy i klawiatury, nie usiądę metr od ekranu, bo mi blatu braknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, Handre Jandre napisał:

Biurko ma 65cm głębokości, monitor będzie na ścianie, muszę wygodnie korzystać z myszy i klawiatury, nie usiądę metr od ekranu, bo mi blatu braknie. 

Skoro monitor będzie na ścianie to biurko można zawsze troszkę odsunąć od ściany. Moim zdaniem im większy ekran tym wrażenia z grania lepsze. Sam gram na 55 calach na Xbox one x i z biegiem czasu dochodzę do wniosku że następny ekran  to minimum 65-70cali. Oczy mam 2m od tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...