Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Bang & Olufsen pracuje nad soundbarem

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czekać gdy ta firma podzieli los Loewe. Technika idzie zbyt szybko do przodu by ludzie chcieli obecnie wydawać majątek na coś co za 3 lata będzie kulejące. Może o gustach się nie rozmawia, jednak stylistyka ich produktów nigdy nie była mi bliska. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Artur Nutek napisał:

Tylko czekać gdy ta firma podzieli los Loewe. Technika idzie zbyt szybko do przodu by ludzie chcieli obecnie wydawać majątek na coś co za 3 lata będzie kulejące. Może o gustach się nie rozmawia, jednak stylistyka ich produktów nigdy nie była mi bliska. 

Firma z dużymi tradycjami, akcentująca ładny design (mnie się podoba to co robią) ale też trzymająca niezły poziom jakościowy, szkoda by było. Ich dane finansowe są publikowane i faktycznie ostatni rok obrotowy był rozczarowujący. Spadek przychodów o 13.6%, 2 krotny spadek zysku operacyjnego EBIT. Ogólnie słaby był sam 4 kwartał roku obrotowego ponieważ zanotowali stratę EBIT 66 mln DKK a w analogicznym kwartale roku ubiegłego był dodatni EBIT 55 mln DKK. Jak widać z wątku firma pracuje nad wprowadzaniem nowych produktów, jednak realnie liczba nowych produktów spadła co tłumaczą problemami z restrukturyzacją sieci sprzedaży. Mnie się wydaje, że w dzisiejszych czasach więcej waży innowacyjność i szybkość wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych niż design i ekskluzywność czy elitarność marki.   

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak patrzę na te projekty B&O, to za każdym razem nasuwa mi się myśl 'przeprost formy nad treścią', ale jest to niesprawiedliwe z mojej strony, bo faktycznie nie testowałem ich produktów. Dziwi mnie, że na rtings jeśli chodzi o słuchawki to prawie zawsze B&O w kategorii jakości dźwięku wypada słabo lub tylko przeciętnie.

Z 7 produktów jakie rtings testował, najwyższą notę osiągnęły jedne Beoplay H6 - 7.5/10, reszta w okolicach 6.0-7.0, gdzie masa produktów sporo tańszych wypada w tym względzie na rtings o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

No jak patrzę na te projekty B&O, to za każdym razem nasuwa mi się myśl 'przeprost formy nad treścią', ale jest to niesprawiedliwe z mojej strony, bo faktycznie nie testowałem ich produktów. Dziwi mnie, że na rtings jeśli chodzi o słuchawki to prawie zawsze B&O w kategorii jakości dźwięku wypada słabo lub tylko przeciętnie.

Z 7 produktów jakie rtings testował, najwyższą notę osiągnęły jedne Beoplay H6 - 7.5/10, reszta w okolicach 6.0-7.0, gdzie masa produktów sporo tańszych wypada w tym względzie na rtings o niebo lepiej.

Kupiłem przenośny głośnik A1 i jestem bardzo mocno rozczarowany. Wydałem tysiąc złotych i żałuję. Bas który uwielbiam tutaj jest zbyt agresywny i przytłumia wszystko. Dudni to jak w tanim głośniczku....

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba sobie zdawać sprawę, że są zbyt mali by projektować elektronikę samemu. Oni kupują gotowe produkty, owijają je płutnem, skórą czy dodają drewniane elementy i już ma to robić za ekskluzywne. Oczywiście mają własne rozwiązania typu opadająca kurtyna, ale zawsze były to tylko gadżety a nie realne przełożenie na jakość dźwięku czy obrazowania. Oczywiście ¾ świata robi podobnie markując własną nazwą sprzęt z obcych wytwórni, jednak nie silą się przy tym na wyjątkowość i nie narzucają 500% marży.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...