Skocz do zawartości
Dave D

Gtx 1070 + avr 1912 zanik obrazu i audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

Mam taki problem który po długich bojach uznałem że już nic nie da się zrobić, ale może ktoś ma radę. 

Mam amplituner denon avr-1912. Dopóki był przed hdmi podłączony do laptopa (dedykowany radeon, rozdzielczość na laptopie i na tv ustawiona 1366x768)to wszystkie filmy DD i DTS ampli wychwytywalo i puszczalo na głośniki. Nic się nie działo z obrazem ani z dźwiękiem. Przesiadlem się z laptopa na desktopa z gtx 1070 wszystko siadlo. Nic nie działało, po długich bojach jest obraz na tv ale zanika co kilkadziesiąt sekund. Jak puszczę film z DD 5.1 to obraz spokojnie co kilka sekund "mruga" Tak samo dźwięk. Po iluś tam próbach i przeczytania nie wiadomo ilu postów użytkownicy dochodziło do wniosku że elektronika w avr-1912 jest za słaba do FHD i DD 5.1 i dlatego się tak dzieje bo "bufor" (tak było napisane na jakimś zagranicznym forum) się co chwilę przepelnia. 

 

Skoro tak sobie pomyślałem to zmniejsz rozdzielczość i nie będzie problemu. Niestety stery nVidia nie chcą przyjąć w ustawieniach innych rozdzielczości niż 720p i 1080p. Zmieniając do skutku wartości doszedłem do tego że ustawiając np. 1366x768 to sterowniki robią z tej rozdzielczości 720p, widzę na jaką rozdzielczość mi się tv przełącza. To jest dziwne bo na radeonie mogłem wymislic każda rozdzielczość i tv się przełączal na nia bez problemu. 

Jak macie jakieś propozycje to piszcie, a jak nie to która karta zewnątrzna na USB jest w stanie przesłać po optyki DD i DTS. 

 

serdeczne dzięki za każdą odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...