Skocz do zawartości
muldex

Mirai 732v300

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Witam nie wiem czy to najlepsze miejsce na umieszczenie tego postu, poszukuje tego LCD w miarę rozsądnej cenie oraz jakiekolwiek informacje o nim o wbudowanym tunerze DVB-T mam możliwosc odbioru tego systemu ale pytanko czy to jest tuner mpeg2 czy moze mpeg4 bo jeszcze nie wiadomo w jakim systemie ta tv będzie nadawana wiem tylko że tvp1, tvp2 i tvp3 nadaja w mpeg2 ale tvn czy polsat chcą nadawać w mpeg4 i pytanko warto pakować sie w takie cos czy lepiej kupić model 632v200. dziekuje

Znalazłem pdf z tego tv i pisze tak: Tuner System PAL, SECAM, NTSC Video , DVB (with mheg 5 for UK) -- to ostatnie mnie interesuje co to znaczy? jesli ma mpeg5 to powinien obslugiwac mpeg4 czy yy?? Edytowane przez muldex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='muldex' post='41249' date='08.03.2007, 22:00 ']Witam nie wiem czy to najlepsze miejsce na umieszczenie tego postu, poszukuje tego LCD w miarę rozsądnej cenie oraz jakiekolwiek informacje o nim o wbudowanym tunerze DVB-T mam możliwosc odbioru tego systemu ale pytanko czy to jest tuner mpeg2 czy moze mpeg4 bo jeszcze nie wiadomo w jakim systemie ta tv będzie nadawana wiem tylko że tvp1, tvp2 i tvp3 nadaja w mpeg2 ale tvn czy polsat chcą nadawać w mpeg4 i pytanko warto pakować sie w takie cos czy lepiej kupić model 632v200. dziekuje

Znalazłem pdf z tego tv i pisze tak: Tuner System PAL, SECAM, NTSC Video , DVB (with mheg 5 for UK) -- to ostatnie mnie interesuje co to znaczy? jesli ma mpeg5 to powinien obslugiwac mpeg4 czy yy??[/quote]

Tu jest oficjalna storna producenta:
[url="http://www.mirai.eu/Uk/Products&cat_id=32"]http://www.mirai.eu/Uk/Products&cat_id=32[/url]
Nie widzę na niej modelu 732v300
Jeśli chcesz kupić trzydziesto dwucalowy LCD, to zdecydowania polecam Samsunga 32N71, lub Philipsa 32PFL7332/10 w obu przypadkach za 3200zł dostajesz bardzo doby LCD TV w rozsądnej cenie.

Obecne transmisje w DVB-T są transmisjami testowymi, sygnał jest kodowany w mpeg2 i jeżeli ten odbiornik ma głowicę DVB-T to powinno to śmigać, ale tylko tymczasowo. Na 99% w Polsce będzie obowiązywać kompresja mpeg4, w ofercie niektórych producentów są już boxy DVB-T obsługujące kompresję mpeg4, jednak nie spotkałem się jeszcze z takim TV. Moim zdaniem kupowanie TV z głowicą DVB-T mpeg2 w Polsce nie ma sensu, bo zapłacisz za coś z czego i tak nie będziesz korzystał

mpeg[b][color="#FF0000"][size=3]5[/size][/color][/b] to jakaś pomyłka, zwłaszcza że, póki co, w UK obowiązuje mpeg2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę się z przedmówcą. O wiele lepiej zrobisz jak dołożysz parę złotych i kupisz sobie markowy tv np. Samsungi seria R jest już poniżej 3000. W Mirai`a nie ma się, co pakować, bo będziesz zawiedziony. Mam model 632v200 i wiem, co mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja podchodze do tego z rozwagą jutro jade obejrzeć TV do sklepu jak mi sie nie spodoba to nie kupie, ale może napiszecie jakie są z nim problemy bo z tego co czytałem w postach to jest niby ok, każdy mowi nie kupuj... kup lepiej ..... :) Chdzi o to ze chce kupić cos w miare fajnego za dobrą kase do ok 3000tyś bo ja uważam ze pakować sie w tv wart powyżej 4tyś to troche za dużo fakt że i tak na razie nie ma HD (no praiwe 2-3programy) i jak na razie to telewizja ta raczkuje. Szczerze to ogladałęm kupe telewizorów i tylko jeden lcd mi się spodobał philips 9541 no ale kasa nie ta, a reszta hmm smurzenie, braki w kontraście albo dynamika pokopana, samsung się popsuł i zaczoł wypuszczać buble, do LG za bardzo nie jestem przekonany, sony no... bez komentarza, philips ostatnie modele fajne i sam nie wiem co kupić a moze ta firma mnie przekona zobaczyć warto. Jak ktoś cos ma do tego modelu to pisać raczej wady które mogły wyjść po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż według mnie ma on następujące wady i zalety:

Wady:
• Telewizor nadaje się jedynie do oglądania na wprost. Jeśli chcesz postawić go w miejscu gdzie obraz będzie oglądany pod różnymi kątami (np. salon) to lepiej zapomnij o tym. Im większy kąt tym kolory stają się bardziej wyblakłe i przechodzą w niebieski,
• Przy słabym sygnale obraz jest bury i szarawy
• Słaba czerń,
• Jeśli chodzi o pracę z komputerem, to też nie jest za dobrze. Obraz jest niby ostry, ale tak daje po oczach, że nie da się wytrzymać (bawiłem się ustawieniami, ale nie wiele to dawało)

Zalety:
• Bardzo dobry obraz z kablówki, przeważnie bez żadnych zakłóceń.
• Dobrze ogląda się filmy z komputera (to zależy też od jakości divx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coprawda miraia 42" ale u mnie wszystko chodzi idealnie. Obraz widać tak samo nawet jak patrze całkowicie z boku. Co do walenia po oczach to moim zdaniem zaleta (da się to zniwelować regulacją podświetlenia). To że tak świeci daje nam prawdziwy czarny kolor i prawdziwy biały, a nie żadne kolory pośrednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kupiłem Miraia oglągdałem kilka tv w tym Samsunga 32N71, philipsa 7332 kilka lg i srednio różnica była taka ze były droższe o ok 1000zł afunkce hmm jak dla mnie dla zwykłego śmiertelnika to najlepszy obraz był w Mirai a i matryca 6,5ms robi swoje. Z x-boxem wsztystkie tv miały fajny obraz, ale obraz z anteny to różnie a co do wad:
Wady:
• Telewizor nadaje się jedynie do oglądania na wprost --- z tym miały problemy wszystkie lcd jak juz ktoś chce oglądać pod kątem to lepiej niech kupi plazme
• Przy słabym sygnale obraz jest bury i szarawy --- tródno powiedzieć
• Słaba czerń -- nie wiem ale ja uważam ze lcd tak mają chyba ze tv ma dynamiczny kontrast ale to też jest wkurzające
• Jeśli chodzi o pracę z komputerem, to też nie jest za dobrze. Obraz jest niby ostry, ale tak daje po oczach, że nie da się wytrzymać (bawiłem się ustawieniami, ale nie wiele to dawało) -- a u mnie sie dało mam karte g-forcr i wsio jest ok przy filmach też no ale trzeba poustawiać.

Ogólnie jak na razie tv na plus zobaczymy co bedzie dalej ale ja jestem zadowolony jak za taką kase lepsze to niż slim-fity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"• Telewizor nadaje się jedynie do oglądania na wprost. Jeśli chcesz postawić go w miejscu gdzie obraz będzie oglądany pod różnymi kątami (np. salon) to lepiej zapomnij o tym. Im większy kąt tym kolory stają się bardziej wyblakłe i przechodzą w niebieski,
• Przy słabym sygnale obraz jest bury i szarawy
• Słaba czerń,
• Jeśli chodzi o pracę z komputerem, to też nie jest za dobrze. Obraz jest niby ostry, ale tak daje po oczach, że nie da się wytrzymać (bawiłem się ustawieniami, ale nie wiele to dawało)"

Bzdury szanowny kolega pisze:
Wszystkie LCD maja słabsze kolory i nienajlepsze kąty - skoro szanowny kolega o tym nie wiedzaial to trzeba było nie chodzic samemu na zakupy. A mirai na tle nawet drozszej konkurencji wyglada calkiem OK
Monitor 32" o tej rozdzielczosci nie sluzy do pisania w Wordzie .... jak ... jak wyzej
Gra sie na nim super jesli da sie w grze ustawic odpowiednie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Bzdury szanowny kolega pisze:
Wszystkie LCD maja słabsze kolory i nienajlepsze kąty - skoro szanowny kolega o tym nie wiedzaial to trzeba było nie chodzic samemu na zakupy. A mirai na tle nawet drozszej konkurencji wyglada calkiem OK
Monitor 32" o tej rozdzielczosci nie sluzy do pisania w Wordzie .... jak ... jak wyzej
Gra sie na nim super jesli da sie w grze ustawic odpowiednie opcje.[/quote]

Dlaczego nie da się pisać w wordzie ? ja w eclipsce bardzo sobie chwalę pisanie kodu, w końcu mogę siedzieć daleko od monitora i spokojnie pracować rozłożony w fotelu.

Co do czerni to proponuję pobawić się ustawieniami, szczególnie "słabą czernią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze powraca temat zwiazany z telewizorami Mirai.
Po zabawach z ta marka moge powiedziec tylko tyle. Dla mnie swietna proporcja cena/jakosc. Podobne zdanie mam jesli chodzi o Amoi i Xoro. Za kilka dni jak dobrze pojdzie potestuje Mirai-a 42 cale Full HD i wtedy powiem cos wiecej.
Mirai 42 cale full HD mozna kupic juz za nieca?e 5.500 zl. Szok nieprawda? :-). Ja swojego 32 cale JVC troche ponad rok temu kupilem za ponad 6.000 zl.

Jesli chodzi o zadowolenie z ogladania czegokolwiek na telewizorach LCD to wszystko zalezy jak zwykle od zródla. Im lepsza jakosc zródla tym lepszy obraz na TV.
Jesli ktos chce kupic sobie LCD do ogladania tylko kablówki to polecam mniejsze przekatne lub dalsze siedzenie. A najlepiej pozostac przy konwencjonalnym telewizorku CRT.
Katy we wszystkich LCD nie sa rewelacyjne wiec nie ma sie co czepiac, podobnie jesli chodzi o czern. Wieczorem wychodzi szydlo z worka.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...