Skocz do zawartości
olatigid

Amoi atakuje !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Amoi kontratakuje !
Po premierach nowych serii LCD TV na rynku rodzimym oraz Japan i USA, Amoi zdecydował się przyśpieszyć premierę na rynek europejski, czego wynikiem będzie sukcesywne wprowadzanie nowych modeli od kwietnia do sprzedazy do krajów EU, do połowy roku 2007 będzie zatem w ofercie poza modelami HD Ready, [b]12 modeli Full HD[/b] !!! [b]37", 40", 42", 46", 47"[/b] !!!
topowa seria V będzie na pokładzie miała 4xHDMI, 2xUSB...o czym już było na forum
a więc paleta wyglada następująco:
1x47"
1x46"
3x42"
1x40"
6x37"
zatem do koloru do wyboru
dodam, że póki co największą ofertą full HD obecnie może pochwalić sie Sharp - 6 modeli

wkrótce podam pełne specyfikacje oraz terminy dostępności oraz ceny, póki co całą gama LCD TV full HD, będzie mieścić się od 5 do 10tys zł !!!
Pełną gamę nowych modeli będzie można zobaczyć na Cebit 2007, gdzie Amoi jest jednym z głównych sponsorów targów LifeCebit
...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
model 47" seria V ma aż 4 x HDMI 1.3 !!! Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Wersja 37" seria V też posiada HDMI-HDCP interface 4 (2 rear+2 side) (HDMI1.3) ,naprawdę "Mocny strzał"
Rownież design,jest elegancki, bardziej mi sie podoba niż poprzednie wersje Edytowane przez robert5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Wszystko ładnie tylko dlaczego za producentami TV nie nadążają telewizje , producenci odtwarzaczy DVD HD czy nawet płyt HD.
pozdr. Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może jakiś zdjęcia?? i trochę danych??
Hmmm ciekawi mnie najbardziej model 47 cali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ulan' post='41307' date='09.03.2007, 10:17 ']a może jakiś zdjęcia?? i trochę danych??[/quote]

Przeciez olatigid napisal , ze specs i foty pozniej , zreszta napewno za kilka(nascie) dni znajdziesz relacje z CeBiT'a i mnostwo real foto...

www.amoi.com :D

->products -> Advent V series :)

--
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Zerwi' post='41310' date='09.03.2007, 10:37 ']Przeciez olatigid napisal , ze specs i foty pozniej , zreszta napewno za kilka(nascie) dni znajdziesz relacje z CeBiT'a i mnostwo real foto...

www.amoi.com ;)

->products -> Advent V series :)

--
Pzdr[/quote]
już znalazłem[img]http://www.amoi.com/uploadfiles/IMG5_2007012615563786.jpg[/img]

wygląda świetnie poza jednym elementem, ta podstawka w stylu "kurzej nóżki" jest ;)

Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no zapowiada sie dosc ciekawie , i znow amoi moim faworytem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mój Amoi LC37AF1E pomimo matrycy full hd, na obudowie ma tylko napis hd ready?
ps. mam go od sierpnia ale dopiero teraz zwróciłem na to uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='montas' post='41357' date='09.03.2007, 16:12 ']a dlaczego mój Amoi LC37AF1E pomimo matrycy full hd, na obudowie ma tylko napis hd ready?
ps. mam go od sierpnia ale dopiero teraz zwróciłem na to uwagę ;)[/quote]

A nie jest HD Ready? :) Kazdy FULL HD jest z definicji rowniez HD Ready.
Polecam temat [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=870"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=870[/url]

A jak EICTA stworzy oficjalnie znak Full HD , producenci wykupia do niego prawa (albo nie wykupia i stworza sobie wlasny full HD prepared jak np Sony ;) to beda tv z takim znakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='41348' date='09.03.2007, 13:38 ']no no zapowiada sie dosc ciekawie , i znow amoi moim faworytem ;)[/quote]

Nie tylko Twoim ;) Najsmieszniejsze jest to , ze nowe Amoi podswietlane sa LED'ami, a mimo to producent nie robi z tego wielkiego halo , jak np samsung :)
Szkoda, ze samsung nie robi halo o tym , ze wspolpracuje z Amoi jesli chodzi o technologie matryc (Amoi i Samsung maja wlasne produkcje matryc, choc na licencji AU Optronics dla ktorego notabene Amoi dostarcza komponenty do matryc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='41366' date='09.03.2007, 17:28 ']Najsmieszniejsze jest to , ze nowe Amoi podswietlane sa LED'ami, a mimo to producent nie robi z tego wielkiego halo , jak np samsung :)[/quote]


Witam.


Zaletą podświetlenia LED jest : poprawa odwzorowania i ilości barw , jak i poprawa podstawowej bolączki LCD jaką jest KONTRAST !
Wskaż mi proszę , gdzie w specyfikacji określono uzyskanie lepszego kontrastu ? Wyraźnie stoi w serii V 47" -

Contrast Ratio 800:1
Lamp Life 60000 hours
Display Color 16.7 M
i co dziwne - HDMI 1.3

Chyba że czytamy inne specyfikacje ? :)


Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='41414' date='09.03.2007, 23:57 ']Witam.
Zaletą podświetlenia LED jest : poprawa odwzorowania i ilości barw , jak i poprawa podstawowej bolączki LCD jaką jest KONTRAST !

Chyba że czytamy inne specyfikacje ? :)[/quote]

Be ze duuura ;) Podswietlenie matrycy wplywa na kontrast...
tak lubisz walic niusami z neta to masz :

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/LED"]http://en.wikipedia.org/wiki/LED[/url]
tez pozdrawiam

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę :
Zaletą podświetlenia LED jest : poprawa odwzorowania i ilości barw , jak i poprawa
podstawowej bolączki LCD jaką jest KONTRAST !

Jeśli się z tym nie zgadzasz (Zerwi) , to podaj jakiś logiczny argument - budowa diod LED jest mi znana od 30 lat . Specyfikacja AMOI serii V podana na stronie amoi.com na 100% nie dotyczy podświetlenia LED.

A zamiast szukać zaczepek ;) mógłbyś podać link z którego dowiemy się , że belgijskie wyroby będą miały
takie podświetlenie i kropka .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..już seria Elite T1 jest wspomagana podświetleniem LED, lecz nie w taki sposób jak V,
ale coż wiesz lepiej
bazujesz na www, a my tylko na karcie katologowej z kodami producenta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='41457' date='10.03.2007, 13:55 ']... ale coż wiesz lepiej , bazujesz na www, a my tylko na karcie katologowej z kodami producenta,[/quote]


Wrrrrr .... nie wiem LEPIEJ , tylko tyle ile jest dostępnych informacji , a z nich wynika , to co wynika !
Podaj link do takiej informacji , a nie zasłaniaj się "kartami katologowymi z kodami producenta" , których
"zwykły człowiek" nigdy na oczy nie zobaczy ! Dane na stronie producenta są jednoznaczne !
No chyba że AMOI specjalnie zaniża dane , aby potencjalny nabywca miło się rozczarował ? ;)

Pamiętam jak opierając się na "kartach katalogowych" kiedyś stanowczo twierdziłes , że Toshiba HD-XA1
będzie w sprzedaży w europie jako dedykowana na ten rynek - jeśli możesz to odtwórz na niej PAL DVD ! :)

LCD z LED i kontrast na poziomie 1:800 to jakaś kpina - bez wątpienia gdzieś musiał wkraść się błąd !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amoi jak wielu innych producentów podaje kontrast natywny
a samsungi, lg, philipsy itd ukrywając skrzętnie ten parametr podaje dane stworzone przez marketing nie inzynierów czyli kontrast dynamiczny
podświetlenie led to przede wszystkim bardziej równomierne podswietlenie, wyzsza jasność, a tym samym reprodukcja kolorów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='41466' date='10.03.2007, 15:02 ']LCD z LED i kontrast na poziomie 1:800 to jakaś kpina - bez wątpienia gdzieś musiał wkraść się błąd ![/quote]

Zajrzyj do "Features" a nie do Specs. - masz racje , wkradl sie błąd 1200:1 zamiast 800:1

Features:

-47" 16:9 LCD Panel with built-in Digital tuner with CI slot
-1920x1080 FHD resolution
-600cdm² panel brightness
-1200:1 contrast ratio
-8ms response time
-176 degrees wide viewing angle
-Fasttext with 1000pages memory
-4xHDMI/DVI interface with HDCP copy protection
-Back Light auto adjustable
-Rotatable stand
-PIP function
-DCTi/DLTi & FTC (Flesh Tone Correction)
-BBE surround sound effect
-Exclusive channel rename function
-PAL/SECAM system supported
-Standby power consumption < 1W
-Power supply: AC 100V-240V
-2xSCART, 2xUSB, VGA socket, Component input, S-Video input, PC Audio input
-Compatible to VESA standard wallmount bracket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olatigid: napisz jeszcze ze dla 10 pierwszych zamawiajacych (z tego forum) model 47' sprzedajecie z minimalnym narzutem :rolleyes:

Edytowane przez -=pUnIsHeR=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='olatigid' post='41245' date='08.03.2007, 23:37 ']Amoi kontratakuje !
Po premierach nowych serii LCD TV na rynku rodzimym oraz Japan i USA, Amoi zdecydował się przyśpieszyć premierę na rynek europejski, czego wynikiem będzie sukcesywne wprowadzanie nowych modeli od kwietnia do sprzedazy do krajów EU, do połowy roku 2007 będzie zatem w ofercie poza modelami HD Ready, [b]12 modeli Full HD[/b] !!! [b]37", 40", 42", 46", 47"[/b] !!![/quote]

Mhm, miałem dosłownie 'na dniach' kupować TV, wychodzi na to że jeszcze chwilę poczekam :rolleyes:
Czy tutaj nie będzie takich samych opóźnień jak w przypadku nowych modeli które pokazują się to w marcu, to w kwietniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albz74 jesteś dosłownie w tym samym miejscu co ja. Miałem wybrany już model...nawet. Teraz czekam. TV musze kupić maks na poczatku maja :)Będę na 99% klientem nabywającym Amoia w rozmiarze 42-47 w zależności od pokazanych cen.... a na tych 10 pierwszych ze specjalnym rabatem się piszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mat9575' post='41810' date='14.03.2007, 19:05 ']To albz74 jesteś dosłownie w tym samym miejscu co ja. Miałem wybrany już model...nawet. Teraz czekam. TV musze kupić maks na poczatku maja :)Będę na 99% klientem nabywającym Amoia w rozmiarze 42-47 w zależności od pokazanych cen.... a na tych 10 pierwszych ze specjalnym rabatem się piszę :)[/quote]

no to robimy liste:
1. -=pUnIsHeR=-
2. Mat9575
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to robimy liste:
1. -=pUnIsHeR=-
2. Mat9575
3. emigrant
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no to robimy liste:
1. -=pUnIsHeR=-
2. Mat9575
3. emigrant
4. albz74 :)
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='41837' date='15.03.2007, 00:07 ']no to robimy liste:
1. -=pUnIsHeR=-
2. Mat9575
3. emigrant
4. albz74 :)
5.
6.
7.
8.
9.
10.[/quote]
ok, NIECH BęDZIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...