Skocz do zawartości
Delta_Machine

Problem z Harman Kardon AVR 70 - brak dźwięku gdy najpierw się włączy telewizor a potem amplituner., nagły wzrost dźwięku.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam amplituner Harman Kardon AVR 70 i głośniki Quadral 5000. Ampli podłączone hdmi ARC do TV 4K panasonic 700xe (wcześniej do Philipsa). Problem jest następujący:


1. Czasem jak włącze amplituner w innej kolejności (np. telewizor a potem amplituner) to nie ma dźwięku. Muszę wtedy zmienić źródło na telewizorze to coś się odtyka w ampli i jest dźwięk. Jak włączam przeważnie amplituner najpierw a potem telewizor to jest ok. Jeśli nie ma dźwięku to muszę kombinować ze źródłem w telewizorze lub przełączać tryby surround na pilocie (było tak na obydwu telewizorach), po prostu muszę coś zrobić, żeby amplituner zareagował dźwiękiem - wtedy nagle wyświetla PCM czy Dolby Digital i dopiero gra.
2. Zdarzyło się kilka razy, że po włączenia amplitunera i telewizora głośniki szumiały jakby były ustawione na maxa, pomimo, że jest ustawione na całkiem cichym poziomie. Na szczęście nie leciały żadne treści w tle bo bym chyba zawału dostał ;) Aczkolwiek raz nie było dźwięku na netflixie i przełączałem tryby surround w oczekiwaniu aż się pojawi i nagle był baaaardzo głośny sprzężony dźwięk (chyba maxymalnie możliwy) pomimo, że ampli był ustawiony dosyć cicho.

Strasznie to jest irytujące. Czego to może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Czy nie jest tak, że całkowicie skonfigurowany ARC powinien włączać ampli automatycznie po włączeniu TV? Sprawdź, czy w TV/ampli nie masz powyłączanych odpowiednich opcji konfigurujących...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest związane z CEC'em tylko? Czyli bez sparowania funkcji włączania "na raz" nie wydaje się to i tak dziwne? ;)  Kiedyś miałem tak sparowany TV z ampli, już nie pamiętam czemu to wyłączyłem.. na obecnym telewizorze nie próbowałem, ale jutro spróbuję ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Delta_Machine - masz rację, to CEC. Ale odnoszę wrażenie, że ARC dobrze tylko z CECem działa. Daj znać, czy eksperyment się powiódł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy moim TV a ampli CEC działa tylko na zasadzie pogłaśniania i ściszania, niestety nie jest kombatybilny z włączaniem się (z poprzednim TV tak działało). Sprobuje puścić dźwięk po optyku i zobaczę czy to coś da ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po optyku powinno być ok. Chociaż ograniczasz się wtedy tylko do DD i DTSa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...