Skocz do zawartości
pmcomp

Zakup telewizora pochodzącego z kradzieży, ku przestrodze

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najbardziej popularnym wątkiem czy zapytaniem jest: gdzie najtaniej kupić telewizor.

Niestety nie zawsze najtaniej okazuje się być ... najlepiej czy najbezpieczniej. O przekrętach podczas zakupów przez internet napisano juz tomy, ja opiszę Wam swoją historię.

Ok. dwa lata temu zakupiłem TV OLED LG 55E6, za wtedy jeszcze dość dużą kwotę. Z fakturą, z gwarancją, z odbiorem osobistym, ze sprawdzeniem czy wszystko jest OK. Nie było wszystko OK jak okazało się tydzień temu. W podziedziałek o 8-ej rano dzwonek do drzwi, otwieram, w progu trzech Panów. Po zapytaniu o moje personalia jeden z Panów wyjmuje z kieszeni blachę ... Komenda Policji z Radomia. Z mojej strony szybki rachunek sumienia, nic na sumieniu. Na zapytanie w czym moge pomóc słysze historię i otrzymuję pismo jak poniżej:

 

spacer.png

 

Potem zostaję pouczony w kwestii moich praw i obowiązków jako świadka. Zostaje przesłuchany na okliczność zakupu rzeczonego TV, a potem Panowie dokonuja oględzin telewizora, sprawdzając jego numer seryjny porównując z numerami skradzionych telewizorów. Okazuje się, że na szczęście mój telewizor nie figuruje w ww. spisie i nie pochodzi z kradzieży. Dlaczego na szczęście? Dlatego, że gdyby pochodził z kradzieży to Panowie opuścili by mój dom z tymże telewizorem w bagażniku. Ja dostałbym pokwitowanie i mógłbym dochodzić zwrotu zapłaconej ceny od sprzedawcy na drodze sądowej.

Miłe? Nie sądzę.

Post ten piszę jako ostrzeżenie. Sprawdzajcie sto razy sprzedawcę, sklep, legalnośc pochodzenia itp. bo potem w przypadku problemów mogą byc straty. Jak mówi przysłowie nie wszystko złoto co się świeci.

Pozdro

 

PS. post ten proponuję podwiesić.

 

 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że naczepa została zostawiona w miejscu niestrzezonym? Nie powinieneś czasem podzielić się swoja wiedzą z Panem Prokuratorem? ;) 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ... dzięki. Znaczy kierowca akurat poszedł na siusiu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 30.06.2019 o 17:35, pmcomp napisał:

Post ten piszę jako ostrzeżenie. Sprawdzajcie sto razy sprzedawcę, sklep, legalnośc pochodzenia itp. bo potem w przypadku problemów mogą byc straty. Jak mówi przysłowie nie wszystko złoto co się świeci.

A w jakim to sklepie kupiłeś co sprzedaje także trefny towar?

Jakiś z Ceneo? Czy te są raczej bezpieczne?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

A w jakim to sklepie kupiłeś co sprzedaje także trefny towar?

Jakiś z Ceneo? Czy te są raczej bezpieczne?

Bardzo znany sklep z Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Bardzo znany sklep z Łodzi.

no to jak można sprawdzić taki znany sklep?

był też na ceneo?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz w google RTV i Łódź to Ci wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i jak można zweryfikować taki sklep? Wydaje się że wszystko z nim ok. Może nawet sami zostali przez kogoś "wkręceni".

czyli zostają tylko ogólnokrajowe sieciówki - by mieć 200% pewności?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Jak wpiszesz w google RTV i Łódź to Ci wyjdzie.

Mowa o Digital + czy Rtv max ? Oba maja w ofercie oledy LG.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2019 o 17:35, pmcomp napisał:

Chyba najbardziej popularnym wątkiem czy zapytaniem jest: gdzie najtaniej kupić telewizor.

Niestety nie zawsze najtaniej okazuje się być ... najlepiej czy najbezpieczniej. O przekrętach podczas zakupów przez internet napisano juz tomy, ja opiszę Wam swoją historię.

Ok. dwa lata temu zakupiłem TV OLED LG 55E6, za wtedy jeszcze dość dużą kwotę. Z fakturą, z gwarancją, z odbiorem osobistym, ze sprawdzeniem czy wszystko jest OK. Nie było wszystko OK jak okazało się tydzień temu. W podziedziałek o 8-ej rano dzwonek do drzwi, otwieram, w progu trzech Panów. Po zapytaniu o moje personalia jeden z Panów wyjmuje z kieszeni blachę ... Komenda Policji z Radomia. Z mojej strony szybki rachunek sumienia, nic na sumieniu. Na zapytanie w czym moge pomóc słysze historię i otrzymuję pismo jak poniżej:

 

spacer.png

 

Potem zostaję pouczony w kwestii moich praw i obowiązków jako świadka. Zostaje przesłuchany na okliczność zakupu rzeczonego TV, a potem Panowie dokonuja oględzin telewizora, sprawdzając jego numer seryjny porównując z numerami skradzionych telewizorów. Okazuje się, że na szczęście mój telewizor nie figuruje w ww. spisie i nie pochodzi z kradzieży. Dlaczego na szczęście? Dlatego, że gdyby pochodził z kradzieży to Panowie opuścili by mój dom z tymże telewizorem w bagażniku. Ja dostałbym pokwitowanie i mógłbym dochodzić zwrotu zapłaconej ceny od sprzedawcy na drodze sądowej.

Miłe? Nie sądzę.

Post ten piszę jako ostrzeżenie. Sprawdzajcie sto razy sprzedawcę, sklep, legalnośc pochodzenia itp. bo potem w przypadku problemów mogą byc straty. Jak mówi przysłowie nie wszystko złoto co się świeci.

Pozdro

 

PS. post ten proponuję podwiesić.

Dla mnie to jest po prostu paranoja ! Na początku myślałem, że kupiłeś ten TV od kogoś z Allegro i wiem, że takie rzeczy się zdarzają, ale od sklepu ? Właściwie to jeśli ktoś coś kupuje nawet od osoby prywatnej i jest dokument zakupu to nie powinien być oskarżony o paserstwo nieumyślne. No może jak by coś kosztowało 10% wartości. W każdym razie tu mamy zupełnie inną sytuację. Normalny zakup ze sklepu na fakturę i policja dokonuje przeszukania. Dla mnie to wygląda tak jak by sklep po prostu się dogadał z prokuratorem i zamiast on odpowiadać to wkręcił swoich klientów. To przecież ten sklep kupił od złodzieja a nie ty bezpośrednio i to sklep powinien odpowiadać za to i nawet jeśli by nie miało być zarzutu o nieumyślne paserstwo to powinien odpowiadać finansowo. Inna sytuacja jeśli to by temu sklepowi ktoś ukradł i jakoś by się dowiedzieli o klientach, ale jak zrozumiałem z twojego postu ty to po prostu normalnie kupiłeś w sklepie... Dla mnie sprawa do RPO i to też pokazuje jak łatwo w Polsce prokuratorzy wydają nakazy przeszukań. To się nie mieści po prostu w głowie. Nie chce mi się teraz analizować przepisów dotyczących paserstwa, ale ciekawe jak daleko by policja szukała ? Złodziej - Paser - klient A - klient B - klient - C - klient D - klient E, czy może jeszcze dalej ? Po prostu absurd. Jak dobrze pamiętam ze studiów odpowiada ten kto bezpośrednio kupił od złodzieja (nawet nie wiedząc, że to złodziej) i wtedy mamy paserstwo nieumyślne. Jak wiedział, że złodziej to umyślne. W obu przypadkach jest obowiązek naprawienia szkody czyli zapłacenia. Jak pisałem - dla mnie to ostatnie dziadostwo tak ze strony sklepu jak i organów ścigania, żeby dlatego, żeby wykpić się od płacenia to ścigają klientów !

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to sklep był złodziejem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...