Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko w PL, pierwszy z brzegu przykład, w przeliczeniu ok 19 tys pln. Skoro w UK są tylko w przeliczeniu po 30 tys, tzn ze traktują Anglików jak idi...... TV będą taniec to jest nie uniknione. Pojawia się modele 85” i one będą abstrakcyjnie drogie.

https://www.bestbuy.com/site/lg-77-class-oled-c9-series-2160p-smart-4k-uhd-tv-with-hdr/6345763.p?skuId=6345763&intl=nosplash


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no w USA, to mają raj cenowy, w wielu dziedzinach, to nie ma co porównywać.
Mi o Europę chodziło.
Ciekawego jakie ceny są w Niemczech i Francji....
(Nie sprawdzałem).
UK to masakra, jeśli chodzi o LG.

Dlatego kupiłem sobie właśnie Samsung Qled 75" Q90R
Za 2700£ z 5 letnią gwarancją. I to jest dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sebciof11 napisał:

Witam w jakim stopniu musi być widoczny banding by LG wymieniło matryce gwarancyjne ?

Możesz sie NIE POWTARZAĆ??????!!

24 lutego juz o to pytałeś............................................. poczytaj watki o C8 i C9 a MOŻE wydedukujesz odp na swoje nurtujące pytanie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CeZaR83 napisał:

Możesz sie NIE POWTARZAĆ??????!!

24 lutego juz o to pytałeś............................................. poczytaj watki o C8 i C9 a MOŻE wydedukujesz odp na swoje nurtujące pytanie!!

Zadaję pytanie bo nie uzyskałem odpowiedzi!!! 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, sebciof11 napisał:

Zadaję pytanie bo nie uzyskałem odpowiedzi!!! 

Zadaj to pytanie serwisowi LG, bo tutaj nikt nie jest wróżką.
Tylko serwis da Ci jednoznaczną odpowiedź.

Edytowane przez Jasiek_31
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Byłem dzisiaj w MM w Czeladzi. Modeli C9 już nie mają i podobno mieć już nie będą. Jest za to "promocja" na 55B9 za 5999 zł 😛

Edytowane przez michal102
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Zadaj to pytanie serwisowi LG, bo tutaj nikt nie jest wróżką.
Tylko serwis da Ci jednoznaczną odpowiedź.

Sprawa skończyła się tak że po weryfikacji telewizor będzie miał wymienioną matrycę.

Edytowane przez sebciof11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model obsługuje lub będzie obsługiwać kodek AV1 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2020 o 15:00, michal102 napisał:

Byłem dzisiaj w MM w Czeladzi. Modeli C9 już nie mają i podobno mieć już nie będą. Jest za to "promocja" na 55B9 za 5999 zł 😛

A świstak siedzi... W sklepach będzie jeszcze marcowa i kwietniowa seria LG C9 z polskiej fabryki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest gdy z rękojmi reklamuję i żądam zwrotu gotówki, po 14 dniach nie otrzymałem odpowiedzi od sklepu czyli co mam iść po odbiór gotówki? Uznali moje żądania ?

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mxmxm napisał:

Jak to jest gdy z rękojmi reklamuję i żądam zwrotu gotówki, po 14 dniach nie otrzymałem odpowiedzi od sklepu czyli co mam iść po odbiór gotówki? Uznali moje żądania ?

14 dniach roboczych. Jeżeli tyle minęło i zero odpowiedzi, to idziesz do sklepu i zostawiasz pismo w którym piszesz że z powodu nie otrzymania odpowiedzi uznajesz reklamację za rozstrzygniętą na Twoją korzyść. Podajesz  tam nr konta i czekasz na zwrot gotówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mxmxm napisał:

Czy ten model obsługuje lub będzie obsługiwać kodek AV1 ? 

C9 nie obsługuje kodeka AV1. LG za pewne ma możliwość dodania w C9 obsługi kodeka AV1 programowo, ale tego nie uczyni, ponieważ ten ficzer ma zadanie sprzedawać modele OLED na 2020 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

14 dniach roboczych. Jeżeli tyle minęło i zero odpowiedzi, to idziesz do sklepu i zostawiasz pismo w którym piszesz że z powodu nie otrzymania odpowiedzi uznajesz reklamację za rozstrzygniętą na Twoją korzyść. Podajesz  tam nr konta i czekasz na zwrot

czyli lipa bo zażądałem zwrot gotówki a to jest jako odstąpienie od umowy czyli 30 dni :(

Czas na rozpatrzenie reklamacji i inne kluczowe terminy:

  • przez 2 lata od wydania towaru konsument może składać do sprzedawcy reklamację tytułem rękojmi,
  • przez 1 rok od wydania towaru w razie stwierdzenia wady występuje domniemanie, że istniała ona w chwili wydania towaru,
  • czas na rozpatrzenie reklamacji, w której żądamy wymiany rzeczy, usunięcia wady lub obniżenia ceny wynosi 14 dni kalendarzowych,
  • termin na rozpatrzenie reklamacji, w której żądamy odstąpienia od umowy wynosi 30 dni kalendarzowych,
  • w razie nie ustosunkowania się przez firmę w powyższych terminach (14 dni, 30 dni) terminie żądanie uznaje się za uzasadnione.
Godzinę temu, Bambolo82 napisał:

C9 nie obsługuje kodeka AV1. LG za pewne ma możliwość dodania w C9 obsługi kodeka AV1 programowo, ale tego nie uczyni, ponieważ ten ficzer ma zadanie sprzedawać modele OLED na 2020 r.

To lipa ;(

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bambolo82 napisał:

C9 nie obsługuje kodeka AV1. LG za pewne ma możliwość dodania w C9 obsługi kodeka AV1 programowo, ale tego nie uczyni, ponieważ ten ficzer ma zadanie sprzedawać modele OLED na 2020 r.

Myślę że się mylisz, takie funkcje są zazwyczaj realizowane przez dedykowany procesor DSP który robi to sprzętowo i dodanie kilku linijek kodu nic by tu nie zmieniło.
Pytaniem pozostaje czy głowny procesor miałby na tyle mocy żeby za jego pomocą realizować obsługę AV1 programowo, z tym że po co im to, jest nowszy model, więc jak ktoś potrzebuje to niech wymienia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miałby ale nie w 4K i z okazjonalnymi przycinkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor opóźnia sprzedaż LG C9. Powstaje wrażenie, że nie kupimy już tego TV. Tymczasem nowe LG C9-tki leżą w magazynach. Będzie zjazd cenowy po Korona-hajpie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bambolo82 napisał:

Dystrybutor opóźnia sprzedaż LG C9. Powstaje wrażenie, że nie kupimy już tego TV. Tymczasem nowe LG C9-tki leżą w magazynach. Będzie zjazd cenowy po Korona-hajpie.

Gdzie to wyczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bambolo82 napisał:

Dystrybutor opóźnia sprzedaż LG C9. Powstaje wrażenie, że nie kupimy już tego TV. Tymczasem nowe LG C9-tki leżą w magazynach. Będzie zjazd cenowy po Korona-hajpie.

czyli dystrybutor opóźnia sprzedaż by sprzedać taniej? :) ten dystrybutor LG jest jednak cool - że nie pozwala za drogo klientom kupić tv :)

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bambolo82 napisał:

Dystrybutor opóźnia sprzedaż LG C9. Powstaje wrażenie, że nie kupimy już tego TV. Tymczasem nowe LG C9-tki leżą w magazynach. Będzie zjazd cenowy po Korona-hajpie.

Hah, uśmiałem się. A świstak siedzi i zawija...

Jedynym uzasadnionym powodem budowania większych stanów magazynowych (magazyn kosztuje $) jest to, żeby poczekać i sprzedać drożej wtedy kiedy popyt będzie największy. Czyli po "Korona-hajpie" jak to nazwałeś spodziewałbym się wzrostu cen, jeżeli to co mówisz o C9-tkach w magazynach jest oczywiście prawdą (w co wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego sposobu niż poczekać i samemu przekonać się ile będzie kosztować LG C9 w kwietniu i maju. Ja obstawiam że będzie dokładnie to samo co w 2016, 2017, 2018 i 2019.

Pamiętam jak w październiku 2019 nie wierzyli mi na konkurencyjnym forum, że LG C9 w 65" będzie tańszy niż 10.000 zł do Bożego Narodzenia i po nowym roku :D (cena na premierę 14.999 zł, teraz ok. 8.500 zł).

Edytowane przez Bambolo82
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel Opóźnianie dostaw ułatwia sprzedaż - „ostatnie sztuki, kupuj Pan teraz, bo nie będzie”. Poza tym podejrzewam, że LG chciało zrobić tak jak piszesz. Wypuścić z magazynów nowe dostawy przed Euro 2020 i zobaczyć za ile uda się sprzedać. Niestety koronawirus pokrzyżował im plany, bo realne staje się Euro 2021. LG może chcieć sprzedać drożej, bo „koronawirus podniósł koszty produkcji”, ale popyt będzie mniejszy niż zakładano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele 2020 bedą mocno opoznione przez pandemie. C9 bedą w regularnej sprzedaży jako model aktualny co najmniej do lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Waldo94 napisał:

Modele 2020 bedą mocno opoznione przez pandemie. C9 bedą w regularnej sprzedaży jako model aktualny co najmniej do lipca.

Wątpię.
Myślę że raczej LG podejmie decyzję o zakończeniu produkcji modeli z roku 2019 byle szybciej wprowadzić modele 2020, prawdę mówiąc nie zdziwiłbym się gdyby linie produkcyjne już były przezbrajane na produkcję nowych modeli albo nawet produkcja już by ruszała.
Plan był taki że modele 2020 będę dostępne już w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Plan był taki że modele 2020 będę dostępne już w maju.

"Plany" często biorą w łeb albo weryfikuje je życie. LG miało uruchamiać nową fabryke OLED w Kantonie, w Chinach ale zostało to opóźnione o kilka miesiecy przez problem z implementacją technologii dającej możliwość wycinania z jednego panelu aż trzech 65-calowych matryc i pandemie.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...