Skocz do zawartości
Vermillion

Pytanie z gatunku klasycznych - o Telewizor :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż jest to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie na forum :)

Nie przedłużając:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne: Generalnie kąt siedzenia względem tv waha się od 0 do 11 stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - Docelowo wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju - od wschodu ( nie ma to wpływu - ma służyć do oglądania wczesnym wieczorem, nocą)
7. Jaki masz obecnie telewizor - brak TV (od 11 lat)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - przyzwoity obraz.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - Głównym założeniem TV jest oglądanie Netflixa (80%) oraz PS4 (20%)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 0-1h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - jestem otwarty na propozycje.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - Netflix, sporadycznie Youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie - sporadyczne granie na PS4. Konsolę uruchamiam średnio raz na 2 tygodnie na krótkie sesje :)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczór / noc.
17. Preferencje co do wielkości - ze względu na odległość TV od miejsca przesiadywania 55+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - gruba ramka, powolne, ślamazarne działanie TV jako całości.
19. Preferencje co do marki - brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - dobrze byłoby zamknąć się w kwocie do 3500zł. Gdyby do 4000 zł znalazłby się jakiś "jednorożec" wart zakupu, bijący na głowę niższe modele, jestem skłonny rozważyć jego zakup.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - nie.

Zdaję sobie sprawę że tematów podobnych do mojego jest wiele, ale dla laika, który przez lata nie posiadał TV natłok modeli dostępnych aktualnie na rynku przyprawia o zawrót głowy. Im więcej się czyta, tym głupszym się jest :) Stąd prośba o pomoc osób bardziej obeznanych w temacie. TV ma służyć głównie jako sporadyczna odskocznia i relaks przy Netflixie i czasami PS4. Zależy mi na przyzwoitym obrazie (programy przyrodnicze, no i klasycznie seriale oraz filmy - nie oglądam sportu). Nie posiadam zestawu kina domowego i nie planuję jego zakupu w najbliższym czasie więc dźwięk będzie głównie pochodził z głośników TV. Przeczesując internet trafiłem na kilka modeli, które przykuły moją uwagę:

-LG 55sk8100 (oraz 8500) - trafiłem na informację że słabo nadają się do oglądania nocą?

-TCL 55DC760

-TCL55C7026(cenowo nie różni się zbytnio od modelu powyżej - czy występują między nimi znaczące różnice?)

-TCL 55UX9006

-Samsung UE55NU80xx

-SONY KD-55XF8505 oraz droższy XF9005.

Czy 55 cali będzie wystarczające do komfortowego oglądania w odległości ~3.5m ? Czy warto ewentualnie zastanowić się nad tv 65 cali? (np. TCL 65c7026).

Z góry dziękuję za rady oraz uwagi :)

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przy odległości 3,5m powinieneś pomyśleć nad 65 cali. Co do modelu nie udzielam się, bo nie używam.

Wiem tylko, że z 2,1m oglądam 55 cali i jest spoko, ale chętnie zaopatrzyłbym się w 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wiecej korzystał z tv to najlepszym wyborem powinien być Sony 55XF9005, ale że używasz naprawde sporadycznie to chyba lepiej wziąść coś tanśzego, a może nawet poszukać jakiejś używki dobrego modelu z lat ubiegłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 55" za ~4000 to tylko LG 55B8. Ale może faktycznie do sporadycznego oglądania lepiej zredukować budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...