Skocz do zawartości
vert85

Telewizor do 8 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Prośba o pomoc w wyborze, odpowiedziałem na pytania jak poniżej. Polećcie proszę coś fajnego :) dziękuję,
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35 m2   2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,1 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? przeważnie 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kanapa na wprost, lekko z boku stoi jeszcze fotel. Kąt nie jest mega mocny ale zawsze.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? tak ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? mocne słońce po południu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? obecnie 40 cali LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, wifi, minimalistyczny design, raczej czarna ramka
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbar, dekoter od tv, czasem dysk z filmami
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obecnie mam matową, ciężko powiedzieć - brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głownie normalna tv, żona łupie trochę więcej TVN. czasem jakiś mecz także te 100 Mhz odswiezania warto aby miał.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głownie popołudnie plus wieczór
17. Preferencje co do wielkości? chyba 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolna reakcja na pilota
19. Preferencje co do marki ? Sony, samsung, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8 tyś. 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze rozważyć LG OLED 65C8 .

Chociaż przy tym łupaniu TVN-u przez  żonę, to jednak ten sony  będzie chyba lepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę przeszkód do wybrania oleda przy takim oglądaniu

sam mam długie doświadczenie przy tego typu użytkowaniu: oled się nie ma szans się wypalić i powala każdego lcd jakością obrazu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Dziękuję za propozycję. Szczerze to jakbyście czytali mi w myślach... waham się właśnie między SONY 65ZF9 (ale czy on jest jeszcze dostępny?), a właśnie LG C8 65". - oba modelowo są chyba z 2018? A teraz mam sony 10 letniego KDL40EX500 :)

Wiem, że jeden to LCD drugi OLED, i właśnie tego OLED'a się trochę obawiam, bo to jeszcze technologia raczkująca. Patrze aby TV był na lata i przyznam się, że boje się tych powidoków na matrycy. Jedni piszą, że nic się nie dzieje a drudzy że się pojawiają. Z drugiej strony LCD z bezpośrednim podświetlaniem direct LED z lokalnym wygaszaniem to już mocno ulepszona technologia LCD. Słuchajcie a jak z odbijaniem się pomieszczenia na matrycy, widziałem matryca OLED wygląda jak lustro i boje się ze będzie ciężko oglądać jak pisałem mam mocno jasny pokój. 

A powiedzcie bo jednak skłaniam się chyba do LCD to warto dopłacać do XG9505? Czy z tego co widzę to chyba średnio prawda.... widzę ze parametry maja podobne a i ZF9 ma zdaje się ta technologie poprawiająca katy widzenia której nie ma XG9505 w wersji 65".

Dodam jeszcze ze do TV chce dokupić soundbar sony ZF9 właśnie :) także sony z sony może być bardziej kompatybilne niż LG. 

a jak z input lag - mam na mysli reakcje na pilota? i pytanie odnośnie oprogramowania sony i lg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz ZF9 w 65 calach jest jeszcze dostepny w SonyCentre. Tak oba modele są z 2018. Oled nie jest już technologią raczkującą (był taką 4 lata temu). Teraz prędzej nazwał bym go technologią dopracowywaną. To oczywiste że do jasnego pokoju lepszy będzie lcd z pełnym podświetleniem aniżeli oled. Sony XG9505 to model 2019, ale jest następcą modelu XF9005. ZF9 to jeszcze wyższa półka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pójdę w LCD z full array LED. Pytanie czy do 8000 tyś. kupię lepszego LCDka?

Chce jeszcze do niego odrazu kupić soundbar - HT-ZF9 czy warto dorzucić do HT-ST5000? Macie jakieś doświadczenia z tymi listwami?

Dzięki za pomoc.

Cytat

Pytanie czy do 8000 tyś. kupię lepszego LCDka?

Miałem na myśli czy do 8000 jest jeszcze coś lepszego z LCD niż ten Sony ZF9 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vert85 moim zdaniem nie ma nic lepszego, bierz póki są, bo będzie potem płacz jak przy ZD9 ;)  TV mam od tygodnia i robi piorunujące wrażenie paletą kolorów, obrazem w ruchu, ilość nitów w materiale HDR - banan nie schodzi z twarzy :) co do tego soundbara to przejrzałem parę opinii / recenzji  i w większości przewija się stwierdzenie, że warto dokupić tylne SA-Z9R, czyli rosną koszty i nie każdy ma miejsce do ustawienia tylnych. Ja temat mam rozwiązany dzięki Sony MDR-DS6500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie jeszcze jedno pytanie jak to wszystko najlepiej połączyć router, dekoder, tv i soundbar?

1. dekoder z TV - wiadomo HDMI - jakiś szczególny polecacie ? zwrócić na coś uwagę? - może dlche20bsk_2_metrowy_przewod_hdmi_high_speed_zkanalem_ethernet ze sony centre?

2. TV z soundbar? -   HDMI™ (ze zwrotnym kanałem audio ARC) ? co to za twór ? to nie jest zwykle HAMi co to daje? jakies polecenie?

3. TV z router ? ZF9 ma wifi ale chyba lepiej Ethernet'em? - jakiś szczególny czy bez znaczenia w tym połączeniu? router jest Asus RT-AC66U. 

I to chyba wszystko co? Dzięki za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słuchajcie tv Zf9 65"kupiony :) jaki polecacie do niego wieszak (nie za majątek) aby nie odostawał za bardzo od ściany? Wystarczy regulacja Góra dół nie musi być na boki. Dzięki za pomoc

Edytowane przez vert85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zawiesilem 55 cali na Arkas up70 ultra slim w sieciowce za 120zl. Solidny uchwyt. Tv jest doslownie przyklejony do sciany. Moze to byc minus jesli tv ma zlacza z wyjsciem na sciane (a nie na bok/dol).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vert85 ja mam na firmowym SU-WL450 ale on jest bez regulacji - po co Ci regulacja w tak dużym i ciężkim TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś raz jeszcze aby upewnić się w wyborze a tu gość mi mówi że XG9505 jest lepszy od Zf9... Ooo ciekawe

w qled q9 rzeczywiście czerń lepsza ale szczegóły gubi dla tej czerni mocno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, vert85 napisał:

Byłem dziś raz jeszcze aby upewnić się w wyborze a tu gość mi mówi że XG9505 jest lepszy od Zf9... Ooo ciekawe 

Jest pomiędzy XF90 i ZF9. W której to sieci zatrudniają takich Januszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

TV kupiony - ZF9.

Powiedzcie jak to skonfigurowac, poustawiac aby wygladalo to jakos przyzwoicie, mówię tu o TV cyfrowej z programami HD, bo mam wrazenie ze wyglada to średnio.

Dzięki za rady.

 

Zauważyłem że np.na faktach jak jest pasek informacyjny to jakby drga... dziwne. Wiecie o co może chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, vert85 napisał:

Zauważyłem że np.na faktach jak jest pasek informacyjny to jakby drga... dziwne. Wiecie o co może chodzic?

To pewnie jest "pixel shifter" czyli mechanizm, który zapobiega wypaleniom delikatnie przesuwając statyczne elementy. Albo masz analogową TV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, raus napisał:

To pewnie jest "pixel shifter" czyli mechanizm, który zapobiega wypaleniom delikatnie przesuwając statyczne elementy. Albo masz analogową TV :D

Mam napewno cyfrowa TV:) 

Wypalenia w LCD... To się jakoś wyłącza? Można tym sterować, czy średnio? Wogole mimo ustawienia dekodera na 1080p 50MHz mam wrażenie że obraz jest średniej jakość, jakby na starej 40" był jakby wyrazniejszy, no ale to jest wynik chyba skali samych ekranów. Odległość od tv to 3,2 m także raczej ok... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Zauważyłem że jest takie drganie statycznych elementów, zwykle pasków informacyjnych przy ustawieniu dekodera na 1080p 50 MHz natomiast nie ma tego przy 1080p 25 MHz oraz przy 1080i 50 MHz, na czym zatem lepiej zostawić? To jakaś dostrzega a różnica? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, vert85 napisał:

 

Wypalenia w LCD...

A, bo to LCD, pomyliło mi się z AF9. To może to jakiś mechanizm poprawy obrazu idzie w krzaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

TV wisi. Wsio gra i buczy, chyba czeka mnie tylko jeszcze kalibracja :)

Mam jednak pytanie o ile ktoś jest zorientowany w temacie. Szukam listwy antyprzepieciowej z filtrem przeciwzakluceniowym odpowiedniej do podłączenia TV, amplitunera stereo, dekodera i modemu. Chciałbym aby miała conajmniej 5 gniazd, byla antyprzepieciowa fajnie jakby każde gniazdo miało zwój włącznik /wyłącznik, plus filtr emi/rfi pod sprzęt audio. Są takie listwy? Wiem że te filrty to głównie pod sprzed audio, pytanie czy nie będzie miało negatywnego wpływu na działanie tv? 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...