Skocz do zawartości
Patry24

LG B8 65" teraz czy czekać na LG B9 65"?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jak wiadomo LG B8 65" kosztuje obecnie 7000 - 7500 zł.

We wrześniu ma pojawić się LG B9, i tu zaczyna się cel mojego pytania - mogę kupić LG B8 teraz, lub LG B9 w czerwcu 2020 (na Mistrzostwa Europy).

Najważniejszym czynnikiem jest dla mnie cena, a więc czy jest prawdopodobne że LG B9 w czerwcu 2020 zejdzie do ceny jaką obecnie nosi LG B8? Szczerze mówiąc nie pamiętam jakie promocje były organizowane na Mistrzostwa Świata w 2018.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Patry24 napisał:

We wrześniu ma pojawić się LG B9, i tu zaczyna się cel mojego pytania - mogę kupić LG B8 teraz, lub LG B9 w czerwcu 2020 (na Mistrzostwa Europy).

Ja bym brał C9 w maju 2020. Ceny będą zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C47 w 2045 będzie miał lepsza cenę i radzę czekać. A tak na poważnie to na co ? Masz zamiar grać ze wykorzystasz HDMI 2.1? Jeżeli nie to co zyskasz? Różnice są tak małe a podejrzewam ze nie będziesz kalibrował ze ich nie zobaczysz. Owszem mogą się pojawić nowe funkcje ale to co rok. Z elektroniką nie wygrasz chyba ze zmieniasz co rok.  Nie wiem czy przypadkiem Gmeru nie pisał ze te tv nie ewolucja tak szybko żeby różnice były widoczne i brać jak jest okazja. Ja gdybym miał zmieniać C8 na C9 to tylko ze względu na wbudowany pattern generator.

Kupować jak cena dobra  i cieszyć się obrazem. Za rok będzie nowa super hiper funkcja itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tonybcc napisał:

Ja gdybym miał zmieniać C8 na C9 to tylko ze względu na wbudowany pattern generator.

Jakie to ma praktyczne przełożenie na oglądanie treści UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla „zwykłego” użytkownika żadne dlatego nie wiem na co czekać? Jedynie cena powinna mieć znaczenie. Ja pisze ze swojego punktu widzenia ponieważ dla mnie to fajna opcja. 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, tonybcc napisał:

Dla „zwykłego” użytkownika żadne. Ja pisze ze swojego punktu widzenia. 

A co jest niezwykłego w tobie? ;) Do czego może przydać się ta funkcja?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic niezwykłego ale można skalibrować tv bez zewnetrznego urządzenia a to już fajny bajer ponieważ obniża koszt kalibracji dla użytkownika domowego. 

Normalnie do kalibracji potrzebujesz generatora wzorów->kolorymetru-> oprogramowania (to wersja minimum) wiec w C9 odpada jeden koszt. Kolorymetr minimum 600-100 zł i soft 145 USD i można się bawić. Specjalnie pisze bawić bo nie porównuje tego do sprzętu i kalibracji Macieja. Ale do domu w zupełności wystarcza. I rezultaty są bardzo fajne. 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję za wyjaśnienia

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, tonybcc said:

C47 w 2045 będzie miał lepsza cenę i radzę czekać. A tak na poważnie to na co ?

Mam już LG C8 55" dlatego też mi się nie spieszy. :)

Dziękuję Panowie za dyskusje, na razie dostałem jedną odpowiedź że lepiej poczekać, tak więc tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...