Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Marantz - nowe amplitunery 4K, IMAX Enhanced, Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Ampli za ponad 5 tysięcy, to mogłoby już mieć HDMI 2.1, aby w przyszłości jednak przepuścić te 8K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będą miały dopiero następne amplitynery z końcówka sr 6015..?

Muszą najpierw złapać klientów na tą nowość... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam, może Denon coś wreszcie wypuści z HDMI 2.1. Muszę w końcu zamontować moje głośniki do Dolby Atmos - czyli zmienić obecny amplituner...

A jak już kupić - to bardziej przyszłościowy...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon i Marantz to to samo.
Denon juz pokazał część nowych modeli i nie ma w nich HDMI2.1, opis mówi HDMI 4K 60Hz, HDCP 2.3, eARC, HDR z HLG.
Może w modelach topowych będzie coś więcej, ale nie spodziewałbym się.

Pozdrawiam.
A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną denon 8500 to flagowiec ze wszystkim co najnowsze oprócz hdmi 2.1. Obstawiam, że dwa lata i dopiero wyjdzie następca..

Deimos jeśli puszczasz osobno dźwięk z blu raya do avr i osobno obraz do projektora to wymiana zbyteczna. Chyba ,że planujesz  projektora na TV 8k zmienić.. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że na IFA 2019 (czyli już niedługo) wreszcie coś się pokaże z HDMI 2.1...

Zastanawiałem się wcześniej nad tym topowym Denonen 8500, bo już dawno obiecywali do niego upgrade do HDMI 2.1. Ale na obiecankach się skończyło...

Czy Denon i Marantz to to samo. Raczej nie. Topowe AVC Denona 8500 i 6500 to made in Japan. Topowe Avr Marantz - to made in China... Pomimo, że mają jednego właściciela od jakiegoś czasu.

Co do AURO 3D to ten Denon 8500 ponoć je ma poprzez upgrade: https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avcx8500h

Tylko w moim przypadku, kiedy korzystam głównie z końcówek mocy kupno 8500 nie bardzo ma sens. Jeżeli już to raczej coś z półki typu 6500.

Tylko w moim przypadku, kiedy korzystam głównie z końcówek mocy kupno 8500 nie bardzo ma sens. Jeżeli już to raczej coś z półki typu 6500.

No chyba, że model 8500 dostanie ten obiecany upgrade do HDMI 2.1...

19 godzin temu, Bipo napisał:

Na chwilę obecną denon 8500 to flagowiec ze wszystkim co najnowsze oprócz hdmi 2.1. Obstawiam, że dwa lata i dopiero wyjdzie następca..

Deimos jeśli puszczasz osobno dźwięk z blu raya do avr i osobno obraz do projektora to wymiana zbyteczna. Chyba ,że planujesz  projektora na TV 8k zmienić.. ?

 

No myślę o TV 8K. Ale najpierw zmiana Ampli.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deimos napisał:

 

No myślę o TV 8K. Ale najpierw zmiana Ampli.

A jaki TV 8K chcesz zakupić ... dzisiaj?

I podstawowe pytanie ... po co? Do oglądania demo? Dla lepszego samopoczucia?

 

Jak chcesz zmieniać ampli, a masz końcówki to zakup Marantz AV7702MkII, 7703 lub 7704. I do wymiany na coś z dopracowanym i sprawdzonym HDMI 2.1 za jakieś 2 lata będzie jak znalazł. W takiej cenie tylko pakować: https://allegro.pl/oferta/marantz-av7704-wielokanalowy-przedwzmacniacz-av-7488912321

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2019 o 09:45, Jakub Krawczyński napisał:

 

Firma Marantz zapowiedziała dwa nowe amplitunery, w tym m.in. SR6014. Posiada on certyfikat IMAX Enhanced, przepuszcza sygnał 4K HDR, jest zgodny z eARC i obsługuje Dolby Atmos oraz DTS:X.

 

A czy czasem eARC nie wymaga HDMI 2.1?

Czy to błąd czy te klocki będą juz miały HDMI 2.1, o czym informacja prasowa milczy a byłoby się czym chwalić?

 

 

EDIT: z opisu AV7704: 

  • funkcjonalność eARC (Enhanced Audio Return Channel) poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania

Czyli jak zwykle obiecanki cacanki na świętego nigdy ;) .

 

 

A co do różnic między nalepką Denon i Marantz. To czy klocek jest wyprodukowany w Japonii czy w Chinach juz dawno przestało mieć znaczenie. BTW pod marką Denon nie ma w tej chwili dzielonki czyli procesora AV z najwyższej półki i końcówki mocy. A stawiam, że amplitunery Denona też mają w sobie końcówki w klasie D niestety.

I jak widzę cenę za X8500H na poziomie 17.000 zł to na pewno kupiłbym Arcama AV860 z DIRAC na pokładzie. I zrobi to ogromną róznicę, a jak się dobrze poszuka to się go wygrzebie za kwotę poniżej 20.000 zł.

A jak Marantz AV7705 "za słaby" to jest AV8805. Choć i tutaj wolałbym Arcama.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze  poczekam trochę co się pokaże na IFA 2019. Obecnie jestem w trakcie modernizacji mojego dedykowanego pomieszczenia pod kątem umiejscowienia głośników sufitowych Dolby Atmos. Co do klocków wyprodukowanych w Chinach i Japonii - to dla mnie różnica jest widoczna gołym okiem. Wystarczy spojrzeć na tylną ściankę, chociażby na jakość wykonania przyłączy głośnikowych.

Mój poprzedni Denon AVC-A1HDA - po siedmiu latach użytkowania jeszcze się sprzedał za 10 tys. Może ten znaczek made in Japan miał jednak jakieś znaczenie...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 10:20, pmcomp napisał:

to na pewno kupiłbym Arcama AV860 z DIRAC na pokładzie

"wącham" go od kilku miesięcy:) tylko trochę szkoda kasy w świetle przyszłości z hdmi 2.1

Arcam chyba nie robi upgrade?

10 minut temu, Deimos napisał:

Co do klocków wyprodukowanych w Chinach i Japonii - to dla mnie różnica jest widoczna gołym okiem. Wystarczy spojrzeć na tylną ściankę, chociażby na jakość wykonania przyłączy głośnikowych.

myślę, że to jest ściśle zależne od konkretnej fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

"wącham" go od kilku miesięcy:) tylko trochę szkoda kasy w świetle przyszłości z hdmi 2.1

Chyba trzeba czekac na HDMI 2.1 albo kupowac na przeczekanie. Ja mam AV7702 MkII od ponad dwoch lat i ciesze sie Atmosem, Auro 3D i DTS X. Na razie nic mńie nie swedzi i nie mam na co zmieniac.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie swędzi. W zeszłym roku kupiłem denona 6300. Specjalnie 6300, a nie 6400 ze względu na lepsze końcówki mocy.

11 kanałów na jajkach Kefa + 2 suby velodyne i gra to bardzo przyzwoicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych starych metalowych jajkach? One sa super.

 

PS. daj znac jak ci przyjdzie ten klon OPPO.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Na tych starych metalowych jajkach? One sa super.

 

PS. daj znac jak ci przyjdzie ten klon OPPO.

Tak te stare, alu HTS2001

Właśnie dokupiłem na allegro  2 szt na zapas. Ceny śmieszne (160 zł), stosunek jakość/cena kosmiczny.

 

Testy klona niestety najwcześniej jutro.

Może orientujesz się, czy oppo odtwarza BD3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Barnaba napisał:

Tak te stare, alu HTS2001

 

Najlepsiejsze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Barnaba napisał:

 

Może orientujesz się, czy oppo odtwarza BD3D?

hmmmm ... nie próbowałem bo robi to znakomicie Egreat A5 i stareńki Dune HD. Strzelam i stawiam browca w ciemno ... zapewne tak.

 

Niestety Egreat A5 bije funkcjonalnością OPPO 203 na głowę. Jedyne co ma dla mnie waznego ten klon OPPO to obsługa DV dla 4K BD-UHD. I jakośc obrazu oczywiście. OPPO 203 gra w salonie, klon trafi do sypialni.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pmcomp napisał:

nie próbowałem bo robi to znakomicie Egreat A5 i stareńki Dune HD

Dune HD nie obsługuje 3D - wiem, bo mam go ponad 10 lat :)

Egreata nie miałem jak przetestować, bo pozbyłem się wyświetlacza 3D (może kiedyś znowu przyjdą w łaski), ale czytałem że Egreat ma jakiegoś buga związanego z odtwarzaniem 3D. Coś związanego z 23,9 fps i płynnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deimos wybrałeś już cos? AV8805 jest produkowany w Japonii z tego co wiem ma miec HDMI 2.1 upgrade, plusem w stosunku do Denona 8500 sa wyjscia XLR na zewnetrzne końcówki mocy. Poza tym ma wszystko lacznie z Imax Enhanced, Auro itp. Minusem jest Audyssey w porownaniu np do ARC lub Dirac.

Z drugiej storny jak chcesz Dirac to nowe Arcamy na ten moment nie sa do konca pozbawione jeszcze błedów w sofcie, Emotivy nborykaja sie z jakimis softwareowymi bolaczkami. Generalnie srednio to wyglada. Sa inne urzadzenia Harmana jak JBL SDP-55, no i stary ale sprawdzony AVM60.

 jest jeszcze Yamaha CX-A5200 i AV7705.

Sam mam ból głowy co wybrać, ale chyba sie skonczy na opcji bepziecznej pt Marantz mimo ze na poczatku raczej nie brałem go pod uwagę.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeszcze czekam. Pisałem do Kanady do Anthema, co z HDMI 2.1 w ich produktach, ale dostałem wymijającą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Krell wypuści procek z 2.1 albo Theta nowszą Casablanca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Deimos napisał:

Póki co jeszcze czekam. Pisałem do Kanady do Anthema, co z HDMI 2.1 w ich produktach, ale dostałem wymijającą odpowiedź.

Anthem ze swoim ARC genesis bylby ciekawą opcja, AVM60 caly czas wymiata mimo swoich lat, ale najwyzszy czas zeby wypuscili nastepce :)Marantz podobno bedzie oferowal upgrade do 2.1 w AV8805, ale bedzie to polegalo na wymianie plyty ze zlaczami. Z tego co widze siedza na niej tez DSP i inne uklady wiec raczej tania opcja to nie bedzie...

Ja sie chyba wstrzymam tymczasem, ale nie zw wzgledu na 2.1 bo do prjektora akurat mi to nie potrzebne, ale zeby zobaczyc jak sie beda sprawowaly urzadzenia ktore mialy premiere na poczatku roku.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Denon w modelu 8500 od ponad półtora roku obiecuje sprzętowe upgrade do HDMI 2.1...

Ale jak rozmawiałem jakiś miesiąc temu z Horn Distrybution to powiedziano mi, że nowe modele wyjdą na tą wiosnę...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorf MP-60 cenowo nie zachęca. Ciekawe kiedy nowe yamahy RX-A2, A4 itd. wejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...