Skocz do zawartości
Łukasz Szymanowski

Telewizor do PS4 do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wyłącznie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce świeci na telewizor, który jest przy ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Samsung UE40F6400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? funkcje przydatne dla graczy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Slim, dekoder NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 12h+
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy na HBO/Canal + itd, dużo sportu - piłki, hokeja itd
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko IPLA i Player tvn
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4, sporo czasu, nawet po 6-8 godzin jeśli czas pozwala
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Dosyć równomiernie. W dzień i wieczorami gram, a późnym wieczorem jak jest już ciemno czy w nocy to oglądam mecze
17. Preferencje co do wielkości? 43 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kombinowanie z ustawieniem optymalnych ustawień obrazu
19. Preferencje co do marki ? Raczej mniej ważna sprawa
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł ( ewentualnie + 200-300 )

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

 

Witam. Przejrzałem post z telewizorami do gier maj 2019. Myślałem nad tym Samsungiem nu7472, ale dosyć sporo negatywnych komentarzy m.in. na ceneo o jakości obrazu czy dźwięki. Panasonic odpada, bo ma słabszy kontrast i czerń, a lepsze kąty widzenia, a mi nie są potrzebne dobre kąty widzenia, tylko lepsza czerń i kontrast, bo korzystam z tv siedząc na wprost. Obecnie mam Samsunga UE40F6400. Mam go jednak już ponad 8 lat i obraz się znacząco pogorszył, pojawiły się jakieś czarne pasy, które znikają po kilku minutach albo po godzinach. Wtedy nie doszukiwałem się różnych opcji jak szeroka paleta barw czy HDR ( nie wiem nawet czy takie rzeczy wtedy były ), kilka lat temu podłączyłem ps4, gram do dziś i jestem zadowolony, ale przez te pasy muszę zmienić tv. Zależy mi na przynajmniej niezłym HDR, bo różnice są zauważalne. Gram w Fife i przede wszystkim w Call of Duty. Ważną rzeczą jest to, że mam kiepsko ułożony pokój i tv nie może być większy niż 43 cali, ponieważ wtedy przez szerokość przeszkadzał by w przejściu do drugiego pokoju. Telewizor mam przy ścianie, mam roletę, ale słońce i tak pada na ekran, więc matowa matryca to też istotna rzecz. Czy pojawił się może od maja jakiś inny tv, który jest wart polecenia? Albo czy jakiś posiadacz ps4 może polecić jakiś tv z własnego doświadczenia? Zależy mi na opiniach, ponieważ chcę jeszcze dziś zamówić przez Internet, aby w piątek był u mnie.

Edytowane przez Łukasz Szymanowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rozmiarze to obecnie raczej tylko Samsung bo Sony miało bardzo fajny model do grania na matrycy VA to im odbiło i teraz te rozmiary są na IPS więc badziewnie do grania a zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu. Chodzi mi o KD-XD8088 (lub z innymi końcówkami bo to tylko wariant w nazwie ale tv ten sam) który posiadam, gram na nim (PS4 PRO, XOX i inne konsole - HDR jest widoczny ale wiadomo, że to nie poziom większych tv - tutaj cudów nie oczekuj), używam jako monitor, oglądam filmy i choć HDR nie jest w nim mocny to go choć widać w grach w przeciwieństwie do wielu tańszych/mniejszych tv (często jest to ściema i HDR tam nie ma wcale). Jestem bardzo zadowolony z tego tv i moge polecić. Przed zakupem dobrze poszukałem i porównałem z Samsungami z tamtego okresu i Sony był po prostu lepszy ale jak jest obecnie to nie wiem, może Samsung rzucił coś lepszego (choć wątpię).

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...