Skocz do zawartości
domino1712

Poszukiwany telewizor 55 cali w rozsądnych pieniądzach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Z racji ślubu i przeprowadzki potrzebuję telewizor, na który nie wydam krocia, ale wycisnę z niego ile się da.
Podany budżet 2600-2700 niestety musi być wykorzystany w Euro RTV AGD, z racji promocji którą obecnie mają.

Porozglądałem się i najbardziej przekonuje mnie w tym momencie Philips 55PUS7303.
Ale oglądając inne sprzęty znalazłem np. LG 55UK6750 i np. Samsunga UE55NU7102.

Ten LG jest znacznie tańszy od Philipsa, dlatego zastanawiam się trochę z czego to wynika i czy warto dokładać.

Możecie doradzić co byłoby najkorzystniejsze? Obecnie posiadam Samsunga z nowym Tizenem i zarówno system jak i pilot bardzo mi się podobają.
Ale jestem otwarty na inne marki - kusi ambilight np.

W tej cenie jest jeszcze Sony, Toshiba, Panasonic czy Sharp, ale nie miałem z nimi nigdy do czynienia.
Właściwie telewizory spośród których muszę wybrać są w tym linku: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,a1,przekatna-ekranu-relacje!55-cali:58-cali,zgodnosc-z-hd!4k-uhd,ce1,do2700.bhtml

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 (czasami więcej, ale okazjonalnie)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? +- 30 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie ma z tym problemu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Szybko działający smart, WiFi, Netflixa w 4K
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? DVB-T + TV z Inei, Netflix (4K)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Brak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak wypracowanych upodobań
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Bardzo sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Może 10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Efekt smużenia obrazu i zamulający smart
19. Preferencje co do marki ? Brak, choć rozglądam się za Samsungiem, LG i Philipsem
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 2600-2700

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez domino1712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu nie spełnia wymagań, bo nie jest dostępne w Euro, a tylko takie wchodzą w grę z racji bardzo sensownego rabatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, domino1712 napisał:

To znowu nie spełnia wymagań, bo nie jest dostępne w Euro, a tylko takie wchodzą w grę z racji bardzo sensownego rabatu

Pare dni temu gadaliśmy o Samsungu z afg computers. Co sie stało że sie na niego nie zdecydowałeś ?

Obecnie to już można powiedzieć że zaczął sie "sezon ogórkowy" na kupno telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten telewizor miał być przeznaczony dla teściów na taras - teraz mówimy o komputerze dla mnie do domu ;)

Zdaję sobie sprawę i widzę to po stanach magazynowych w sklepach, ale może jest coś w miarę godnego polecenia?
Nie mam bardzo wygórowanych wymagań, oprócz wiadomości i raz po raz meczu chcę czasami odpalić film z żoną czy znajomymi i nie wkurzać się na błędy w obrazie, smużenie albo włączającego się 30 sekund Netflixa ;) Tylko i aż tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, domino1712 napisał:

Tamten telewizor miał być przeznaczony dla teściów na taras - teraz mówimy o komputerze dla mnie do domu ;)

Zdaję sobie sprawę i widzę to po stanach magazynowych w sklepach, ale może jest coś w miarę godnego polecenia?
Nie mam bardzo wygórowanych wymagań, oprócz wiadomości i raz po raz meczu chcę czasami odpalić film z żoną czy znajomymi i nie wkurzać się na błędy w obrazie, smużenie albo włączającego się 30 sekund Netflixa ;) Tylko i aż tyle :D

Uuu to już wygórowane wymagania w takim razie ??

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedzieli kupuję telewizor, przejrzałem oferty i znalazłem jeszcze takie opcje (dodam, że nie ogranicza mnie już konkretny sklep, ale chciałbym żeby nie było to od Romana z garażu, a z jakiejś sieci):

- Philips 55PUS7303/12 za 2500 zł
- Samsung UE55NU7442U za 2500 zł
- Samsung 
UE55RU7102K za 2500 zł
- Sharp 
LC-55UI8652E za 2100 zł

Możecie coś polecić z tego?

 

Edytowane przez domino1712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejną opcją jest Panasonic TX-55FX700E za 2600 zł

I w razie czego raz jeszcze: duże kąty prawie niepotrzebne, ważna płynność systemu, dostępność do Netflixa i najlepiej Plexa i możliwie najlepszy obraz z wymienionych.

Edytowane przez domino1712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, domino1712 napisał:

Do niedzieli kupuję telewizor, przejrzałem oferty i znalazłem jeszcze takie opcje (dodam, że nie ogranicza mnie już konkretny sklep, ale chciałbym żeby nie było to od Romana z garażu, a z jakiejś sieci): 

- Philips 55PUS7303/12 za 2500 zł
- Samsung UE55NU7442U za 2500 zł
- Samsung 
UE55RU7102K za 2500 zł
- Sharp 
LC-55UI8652E za 2100 zł

Możecie coś polecić z tego?

 

Samsung UE55NU7442U lub TX-55FX700E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś coś w stanie powiedzieć o systemie na Panasonicu? Tizena znam, bo korzystam czasami z telewizora z serii NU, jest mega. I spełnia wszystkie moje wymagania. Jakość obrazu i działania przemawia bardziej za tym Samsungiem czy za Panasem?

Jeśli chodzi o funkcje systemu w Panasonicu to też wszystko ma, więc jeżeli działa sprawnie wybrałbym między tymi wg tego gdzie jest lepszy obraz. Jesteś w stanie jednoznacznie wskazać?

Edytowane przez domino1712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, domino1712 napisał:

Jeśli chodzi o funkcje systemu w Panasonicu to też wszystko ma, więc jeżeli działa sprawnie wybrałbym między tymi wg tego gdzie jest lepszy obraz. Jesteś w stanie jednoznacznie wskazać?

W Panasonicu jest taki system jak w telewizorach sprzed 10 laty. Prosty, ale jak na dzisiejsze czasy niemalże archaiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas może ma i archaiczny system ale działa całkiem fajnie

Kwestia przyzwyczajenia - ja jako że miałem wcześniej plazmę panasa to mi się nawet ta archaiczność podoba - dużo bardziej niż np androidowość - kwestia przyzwyczajenia

Panas fajnie obsługuje za to otoczenie sieciowe - mi wynalazł sam wszystkie tunery sat w sieci lokalnej - i "dobiera" się do ich dysków bez problemów

Poza tym 3 podstawowe apki są (netflix,youtube i plex- przynajmniej w serii zeszłorocznej EX780) więc zależy co kto potrzebuje - bo tylu apek co samsung/lg/sony na pewno nie ma

Kolory w standardowych trybach w Panasie rzeczywiście są bardzo dobre - więc coś w tym jest że Panas dba o ich dobrą reprodukcję na ustawieniach standardowych

 

 

ja bym się bardziej skupił czy coś czego tv nie ma nie będzie problemem - panas nie ma DTS (zresztą samsung też nie ma) ale plex sam to potrafi obejść

z wad - mój model (EX780) nie ma HDR w youtube (albo ja coś nie potrafię go zmusić do tego) - nie wiem jak w tegorocznych modelach

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki (sprzedawca z innego forum który i na tym tworzy raz na jakiś czas konta) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Ambi, po drugie Android. Można jedynie kłucić się o matryce czy IPS czy VA, jednak jeśli temat telewizji linearnej nie jest priorytetem (chociaż i tu Philips w niczym nie ustępuje) to multimedialnie rozwala konkurencję tak, że nawet trudno znaleźć punkt zaczepienia. Ostatnio zainstalowałem nawet Horizon TV i zbędny jest Multiroom. W zimie gdy dzień krótki i zimno, to przynajmniej Ambi daje satysfakcję, bo wrażenia jakby to nie 55 a 80".

18 minut temu, LV426 napisał:

Kiki (sprzedawca z innego forum który i na tym tworzy raz na jakiś czas konta) ?

Dla jasności, na tamtym forum jestem jego jednym z największych adwersarzy. Potrafię jednak oddzielić ziarno od plew i przyznać mu rację tam, gdzie ją posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Artur Nutek napisał:

Po pierwsze Ambi, po drugie Android. Można jedynie kłucić się o matryce czy IPS czy VA, jednak jeśli temat telewizji linearnej nie jest priorytetem (chociaż i tu Philips w niczym nie ustępuje) to multimedialnie rozwala konkurencję tak, że nawet trudno znaleźć punkt zaczepienia. Ostatnio zainstalowałem nawet Horizon TV i zbędny jest Multiroom. W zimie gdy dzień krótki i zimno, to przynajmniej Ambi daje satysfakcję, bo wrażenia jakby to nie 55 a 80". 

Dla jasności, na tamtym forum jestem jego jednym z największych adwersarzy. Potrafię jednak oddzielić ziarno od plew i przyznać mu rację tam, gdzie ją posiada. 

Człowieku. Philips a właściwie TPV to świetny telewizor, ale w dniu zakupu. Potem im dalej w las tym gorzej, wysypuje sie soft i pojawiają sie nietypowe wady matrycy itp. do tego stopnia że jego użytkownicy nie raz mają chęć wyrzucić go przez okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, to co piszesz było prawdą przed kilkoma laty albo w przypadku telewizorów budżetowych (6561). Padła mi po 5-ciu latach matryca Sharpa. Jednak ze względu na 2 opisane cechy znowu kupiłem Philipsa (7101). I co? Przez pierwsze tygodnie  faktycznie resetowałem tak często, że na kablu zrobilem wyłącznik, jednak odkąd dali Oreo to musiałem skorzystać może raz, a może to jednak było wcześniej? Problemów obecnie żadnych a frajdy sporo ( i tylko ips wnerwia). O oszczędności 15 zł miesięcznie na Multiroom już nie wspominam. Jednak nawet zakładając, że wymieniam tv co 5 lat, to znowu z tego tytułu zaoszczędzę 900 zł na kolejny.

Podsumowując: wściekać się na Philipsa to jak wściekać się na żonę co była Miss World. Bo marnuje czas i pieniądze na dbanie o urodę zamiast ugotować nam obiad i uprasować koszulę na jutro. Ten typ tak ma i trzeba pogodzić się z niedoskonałościami, bo po zmroku zawsze będzie frajda. Mam oczywiście na myśli Ambilight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Artur Nutek napisał:

Ten typ tak ma i trzeba pogodzić się z niedoskonałościami, bo po zmroku zawsze będzie frajda. Mam oczywiście na myśli Ambilight... 

Tylko specyficzni ludzie kupują Philipsa wyłącznie dla tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...