Skocz do zawartości
Medivh

Tv do salonu 3-5tyś 60-65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić tv na większy z lg 42lm620s na coś pokroju 60-65cali, generalnie do seriali i programów info ale czasem chciałbym obejrzeć film z dysku w wysokiej rozdzielczości i jakiś sport


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 
25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie świeci są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 42lm620s
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 120Hz matryce, 4k, wifi
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? antena naziemna + hdmi z laptopa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop, dysk twardy na usb
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? max 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania w kwestii tv, w laptopie wole mat 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tvn 24, tvp info, tvp 1, tvn, tvn 7, tvp sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? vod etc
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 60-65c
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak coś nie działa, np źle dopasowane napisy z dysku hdd czy laptopa
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie,
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? najchętniej wydał bym do 3500, ale jak trafi się jakaś okazja to max do 5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Medivh napisał:

Nikt nic?

Za 3 tysiące nie spodziewaj sie cudów w 65 calach, jednakże jest taki model jak Philips 65pus6703. Ze 3-4 lat powinien ci spokojnie posłużyć.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 9.06.2019 o 18:05, Waldo94 napisał:

Za 3 tysiące nie spodziewaj sie cudów w 65 calach, jednakże jest taki model jak Philips 65pus6703. Ze 3-4 lat powinien ci spokojnie posłużyć.

 

Nie spodziewam się cudów, jedynie chciałbym matryce więcej niż 60Hz. Co mam rozumieć 3-4 lata? Później się zepsuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam — mam bardzo podobne wymogi. Żałuję, że o około miesiąc "spóźniłem się" na Samsungi UE65NU80xx. Obecnie już zostały same powystawowe sztuki, a jeśli trafi się nówka, to kosztuje prawie tyle co tegoroczna seria RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Michał Smyła napisał:

Żałuję, że o około miesiąc "spóźniłem się" na Samsungi UE65NU80xx. Obecnie już zostały same powystawowe sztuki, a jeśli trafi się nówka, to kosztuje prawie tyle co tegoroczna seria RU.

Lcd z ekspozycji możesz kupić, o ile cena jest odpowiednia. Ich matryce nie są tak wyniszczane jak w matryce oledów w trybach demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94Dzisiaj wstąpiłem sobie tak o do Euro RTV dopytać o UE65NU8072. Okazało się, że oprócz sztuki powystawowej mieli jeszcze jedną nówkę skitraną gdzieś w magazynie ? Zawsze mam opory przy kupowaniu drogiego sprzętu stacjonarnie (wolę mieć ustawowe 14 dni na zwrot przy zakupie online), dlatego poprosiłem o rozpakowanie TV na miejscu w sklepie; sprawdziłem, wszystko wyglądało okej. Wpłaciłem zaliczkę i we wtorek telewizor będzie dostarczony do mnie do domu.

Myślę, że ten konkretny model był dobrym wyborem. Nie ma w Polsce jeszcze recenzji serii RU80xx, ale testy pojawiły się już w USA i jednoznacznie wskazują, że zeszłoroczna seria NU oferowała lepszy obraz praktycznie pod każdym względem (i dźwięk, choć mnie akurat na tym nie zależy). Do tego seria NU ma bez porównania ładniejszy i smuklejszy design.

@MedivhSpróbuj podzwonić po okolicznych RTV Euro AGD, może też Ci się poszczęści. Skoro oglądasz TV głównie w nocy i na wprost ekranu, matryca VA w UE65NU8072 powinna się u Ciebie sprawdzić. Ew. poczekaj jeszcze na opinie innych — wg mojego researchu NU80xx to dobry wybór, ale ekspertem od TV zdecydowanie nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2019 o 13:46, Michał Smyła napisał:

@Waldo94Dzisiaj wstąpiłem sobie tak o do Euro RTV dopytać o UE65NU8072. Okazało się, że oprócz sztuki powystawowej mieli jeszcze jedną nówkę skitraną gdzieś w magazynie ? Zawsze mam opory przy kupowaniu drogiego sprzętu stacjonarnie (wolę mieć ustawowe 14 dni na zwrot przy zakupie online), dlatego poprosiłem o rozpakowanie TV na miejscu w sklepie; sprawdziłem, wszystko wyglądało okej. Wpłaciłem zaliczkę i we wtorek telewizor będzie dostarczony do mnie do domu.

Myślę, że ten konkretny model był dobrym wyborem. Nie ma w Polsce jeszcze recenzji serii RU80xx, ale testy pojawiły się już w USA i jednoznacznie wskazują, że zeszłoroczna seria NU oferowała lepszy obraz praktycznie pod każdym względem (i dźwięk, choć mnie akurat na tym nie zależy). Do tego seria NU ma bez porównania ładniejszy i smuklejszy design.

@MedivhSpróbuj podzwonić po okolicznych RTV Euro AGD, może też Ci się poszczęści. Skoro oglądasz TV głównie w nocy i na wprost ekranu, matryca VA w UE65NU8072 powinna się u Ciebie sprawdzić. Ew. poczekaj jeszcze na opinie innych — wg mojego researchu NU80xx to dobry wybór, ale ekspertem od TV zdecydowanie nie jestem.

To jest 120Hz matryca? W jakiej cenie kupiłeś swój? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...