Skocz do zawartości
Gmeru

Sony OLED AG9 2019 - pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Sony OLED AG9 2019 - pierwsze wrażenia

Sony OLED AG9 to telewizor na który czekamy od kiedy został zapowiedziany na targach CES w Las Vegas na początku tego roku. Należy do prestiżowej linii "Master Series". Nawiązuje ona swą nazwą do studyjnej jakości obrazu.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AG9 77" od tygodnia w zestawie z HT-ST5000.

Wcześniej miałem SUHD UE65KS9000.

Wielkiej różnicy w jakości obrazu z UPC nie wiedzę, jedynie czerń lepsza. 

Filmy z DVD jakość taka sama,  różnice widać przy bluray, tam faktycznie widać lepszy obraz ale to muszą być filmy po na prawde ok 40 GB ... 

Minus dla Sonego za duże ramki, pisze duże bo w KS były minimalne a tu jednak na niekorzyść są większe i jest lekki dyskomfort. 

Sama płynność menu jest ok, nie zamula i działa tak samo szybko jak w KS ale na pewno nie szybciej mimo że taki cudny procesor tam wsadzili. 

Reasumując, dałem 33k za ten tv, jest nawet ładny, tafla ekranu cienka, cieszy oko. 

Niemniej jednak myślałem że po 3 latach przesiadka z KS na Olega z najwyższej półki spowoduje efekt WOW ale takiego nie ma :) ot po prostu poprawny wielki 77" telewizor. 

Dobrze że kupiłem HT-ST5000 bo ten głośnik daje najwięcej radości  i gdyby nie on to obojętnie bez emocji patrzyłbym się na ścianę :)

...albo po prostu wybredny jestem hehehe, sąsiedzi mówią że telewizor super, a dla mnie jest on po prostu poprawny. 

Strach pomyśleć jakie miałbym odczucie przy tańszych oledach hehehe

 

PS GZ2000 nie brałem pod uwage bo ma on okropnie szpetną brode na dole ekranu a ja lubię tv jak najbardziej bezramkowe :) 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, prokop123 napisał:

Strach pomyśleć jakie miałbym odczucie przy tańszych oledach hehehe

Może Cię zaskoczę, ale kupując tańszego oleda miałbyś identyczne odczucia względem jakości obrazu. Jeżeli przesiadka z KS9000 na najnowszego, najwyższego OLEDa uznanej firmy Sony nie spowodowała u Ciebie efektu wow i ciężko Ci zauważyć różnice względem dość leciwego już TV, to różnic między poszczególnymi OLEDami na bank byś nie widział.

Tak to działa niestety - telewizory obrazowo już od paru lat stoją praktycznie w miejscu, różnice w jakości obrazu między poszczególnymi modelami i rocznikami tej samej klasy to są tak naprawdę niuanse, które wychwyci niewielu. Po profesjonalnej kalibracji takiego ekranu, różnic nie zauważy już praktycznie nikt.

Dużo łatwiej wychwycić różnice w wielkości albo funkcjonalności - tu płynniejszy system, tam wolniejszy, ale za to z mnóstwem aplikacji, tam dodatkowa belka dźwiękowa, albo kolorowe diody za TV (ambilight) itp. Producenci kombinują jak mogą w tym rejonie, żeby co roku sprzedawać praktycznie to samo, za coraz wyższe kwoty. 

Dlatego trzeba podchodzić do rynku TV chłodno, kierując się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i pilnować portfela. Wiem że w Twoim przypadku dużą rolę odegrał wygląd TV i inne tańsze alternatywy (np LG) odrzuciłeś min z tego powodu, ale nie dajmy się zwariować. Dopłacać kilka, albo kilkanaście tys tylko po to że TV wygląda ciut lepiej na ścianie mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. 

Dlatego, ktoś kto będzie szukał TV i będzie się zastanawiał nad Sony AG9 niech przeczyta mojego posta i posta kolegi @prokop123 i się mocno zastanowi. 

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, efel napisał:

Dlatego, ktoś kto będzie szukał TV i będzie się zastanawiał nad Sony AG9 niech przeczyta mojego posta i posta kolegi @prokop123 i się mocno zastanowi. 

Jeden nie będzie widział dużej różnicy, inny (jak ja) ją zobaczy nawet w porównaniu oleda do premium ledów (Q9FN, ZF9).

Dlatego przy wydaniu większej kwoty przy zakupie nowego tv, najlepiej sprawdzić samemu (w warunkach domowych) czy nowy produkt spełnia nasze oczekiwania.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Groszek napisał:

Jeden nie będzie widział dużej różnicy, inny (jak ja) ją zobaczy nawet w porównaniu oleda do premium ledów (Q9FN, ZF9).

Dlatego przy wydaniu większej kwoty przy zakupie nowego tv, najlepiej sprawdzić samemu (w warunkach domowych) czy nowy produkt spełnia nasze oczekiwania.

Oczywiście, każdemu wg potrzeb. Jeżeli widzisz różnicę, to spoko, tylko przeanalizuj pod kątem finansowym czy dla Ciebie opłaca się kupować sprzęt dużo droższy prezentujący lepiej te niuanse. Bo to są niuanse - nie ma się co oszukiwać i zaklinać rzeczywistości. A różnice w cenie są często spore, namacalne i dające możliwość zakupu np lepszego zestawu audio, z którego np jest tak zadowolony kolega @prokop123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, efel napisał:

Oczywiście, każdemu wg potrzeb. Jeżeli widzisz różnicę, to spoko, tylko przeanalizuj pod kątem finansowym czy dla Ciebie opłaca się kupować sprzęt dużo droższy prezentujący lepiej te niuanse. Bo to są niuanse - nie ma się co oszukiwać i zaklinać rzeczywistości. A różnice w cenie są często spore, namacalne i dające możliwość zakupu np lepszego zestawu audio, z którego np jest tak zadowolony kolega @prokop123

Dla mnie niuanse są pomiędzy ekranami oled, jak się okazało w moim przypadku istotne. Dla mnie, zaznaczam jeszcze raz dla mnie, różnice między oledami a premium ledami z serii 2018 są bardzo znaczące. Na tyle że nie było mowy o ledzie przy wyborze 75"led vs 65" oled.

No to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Najlepiej sprawdzając tv u siebie.

@RHJG

Kolego jak widzisz ignoruje Twoje działania od dłuższego czasu. Dzisiaj jednak po otrzymaniu od Ciebie dwóch kolejnych mordek pod zupełnie neutralnymi  postami (jak to masz w zwyczaju) naszła mnie refleksja.

W sumie to dobrze, że dajesz upust swojej frustracji w ten sposób zamiast wyżywać się na kimś w realu.

Wiem, że nie jestem jedynym którego tak wyróżniasz. Ulżyj sobie też tutaj. Dla mnie to trochę straszne, trochę śmieszne....

 

rhjg troll.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, efel napisał:

 Jeżeli przesiadka z KS9000 na najnowszego, najwyższego OLEDa uznanej firmy Sony nie spowodowała u Ciebie efektu wow i ciężko Ci zauważyć różnice względem dość leciwego już TV, to różnic między poszczególnymi OLEDami na bank byś nie widział.

KS9000 jeszcze nie jest leciwy. Poziom Q7FNA z zeszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...