Skocz do zawartości
  • 0
Migot

Lg oled b7 + yamaha ysp 2700 + ps4 pro - podłączenie

Pytanie

Witam wszystkich,

 

 

Kilka dni temu zakupiłem konsole do gier ps4 pro. Chciałbym się tylko upewnić że wykorzystuje wszystko z możliwości mojego sprzętu. Aktualnie podłączenie u mnie wygląda następująco:

Lg b7 jest połączony z soundbarem ysp 2700 kablem hdmi w wejściach ARC,

Ps4 pro jest połączone z tv bezpośrednio kablem hdmi  do wejścia 4.

Dekoder upc jest połączony bezpośrednio kablem hdmi z tv.

Czyli do soundbara wchodzi tylko hdmi arc.

Moje pytanie jest następujące. Po co mi hdmi w soundbarze? Czy tak jak aktualnie mam podłączone wszystko jest wykorzystywane ? W sensie 4k hdr, dzwiek 7.1 itp ? Ani razu ikony 7.1 albo napisu dolny digital na soundbarze nie widziałem więc zaczynam się zastanawiać czy np. Konsola nie powinna być też jakoś połączona z soundbarem?

 

 

Z góry dzięki za odp.

 

 

Edytowane przez Migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Połączenie poprawne, z tym że pozbawiasz się dźwięku Dolby TrueHD oraz DTS HD z PS4. Przez HDMI ARC przejdzie tylko max DD+.

No, ale "belka" to proteza głośników, więc, moim zdaniem, DolbyDigital czy DTS i tak wystarczy.

Jeśli jednak uprzesz się na maksymalne wykorzystanie PS4, to musisz go podłączyć do wejścia na soundbarze.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli powinienem hdmi podłączyć do soundbara i wtedy obraz idzie do tv przez soundbar? Co wtedy z 4k i hdr? Czy chodzi Ci o podlaczenie np optykiem ps4 z soundbarem a hdmi zostaje w tv?

 

Jest szansa żeby na yamaszce sprawdzić jaki dźwięk mam? Bo mi się nic nie wyświetla w styl i dolby digital itp...

Nawet nie wiem kiedy mam 5.1 albo 7.1...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hdmi z Ps4 do Yamahy, nie ma możliwości podglądu czy gra 5.1 czy 7.1. Pełne 4k i hdr musisz przełączyć według instrukcji na panelu przednim yamahy. A co do tego co napisał Barnaba, że to belka i dźwięk DD czy DTS wystarczy to widać że ni słyszał tej yamahy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oj to czarna magia dla mnie w takim razie. A czy na yamaszce wyświetla się dolby digital albo dolby true hd ?

Czyli zostawiam do tv spięte tylko hdmi arc z yamaha no i dekoder horizona a ps4 krótkim kablem hdmi łącze z ysp 2700 tak? Bo na takim podłączeniu jak teraz że arc do yamaha i ps4 do tv hdmi mam 4k i hdr, widać jak się przełącza w lewym górnym rogu. 

 

Czytalem że yamaha że daje jakiegos hdr 10 bit czy jakoś tak i lepszą jakość obrazu jest po wpieciu bezpośrednio do tv

Czy kabel hdmi który był fabrycznie z ps4 pro wystarczy?

 

I tak przy okazji, może warto też dekoder horizona połączyć z yamaha ?

Edytowane przez Migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 minut temu, Migot napisał:

Czy kabel hdmi który był fabrycznie z ps4 pro wystarczy?

 

I tak przy okazji, może warto też dekoder horizona połączyć z yamaha ?

1. Wystarczy aż nadto

2. nie warto, tzn nic nie uzyskasz

Uważam, że połączyłeś sprzęt optymalnie i wygodnie:)

W przeciwieństwie do kolegi @irroo, sądzę że nie wykorzystasz zalet gęstych formatów dźwięku przy pomocy soundbara (skądinąd bardzo poprawnego)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok dziekuje za info,  a jak sprawa wygląda z tym hdr 10? Mam jeszcze kilka pytań odnośnie ustawienia obrazu :

Aktualnie po wspieraniu w Internecie zrobiłem tak :

1. Ikona od ps4 pro ustawiona jako pc żeby wymusić tryb pc mode

2. Ustawienia obrazu gra

3. Ustawienia obrazu hdr gra - I tu mam problem ponieważ widzę roznice w jasność między hdr standard a hdr gra, czy to normalne ? Podobno był jakiś Bug ale ja mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie. Podobno na hdr gra jest też mniejszy impu lat dlatego mi na nim zależy. 

4. W ustawieniach obrazu ps4 mam ustawione: rozdzielczość-auto, zakres rgb- ograniczony, hdr- auto, wyjście funkcji Deep colour- auto. Czy jest ok?

5. Hdmi ultra Deep w tv odpalone na hdmi 4 gdzie podpiete jest ps4. I tu też mam pytanie, w przypadku podpięcie ps4 do yamahy,co z tą opcja ? Teraz mogę tylko na ps4 to odpalić (w sensie da się cokolwiek zrobić bo reszta jest szara)

 

 

 

 

Edytowane przez Migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, Barnaba napisał:

 

W przeciwieństwie do kolegi @irroo, sądzę że nie wykorzystasz zalet gęstych formatów dźwięku przy pomocy soundbara (skądinąd bardzo poprawnego)

Dla mnie różnica między DD a DTHD jest kolosalna, oczywiście yamaszka po kalibracji.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 8.06.2019 o 23:44, Migot napisał:

Jest szansa żeby na yamaszce sprawdzić jaki dźwięk mam? Bo mi się nic nie wyświetla w styl i dolby digital itp...

Nawet nie wiem kiedy mam 5.1 albo 7.1...

Jeżeli, nie masz na pilocie od Yamahy przycisku ( DISPLAY) lub, (AUTO Info) - to może sprawdz, czy jest dostępna jakaś apka do pobrania na smartfona. Może tam będzie taki wirtualny (przycisk).

Lub skontaktuj się z YAMAHA / PL - zobaczymy co oni Ci powiedzą.   No bo jak to tak? Oglądając np. jakiś film z BD, z PS4 Pro. Nie wiesz jaki masz format, czy jest to:

* DTS - HD Master Audio 5.1   /   7.1

* DOLBY TrueHD 7.1

itp.

Przy konsoli sprawdzisz jaki ona format wysyła do soundbar'a: Gra / Film - po naciśnięciu przycisku ''SELECT''.

 

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tyle że konsola jest podłączone hdmi do tv i z tv idzie arc do yamahy.  Mam coś takiego jak info. Pokazuje mi pcm/ dolby pl 2 movie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najlepszym rozwiązaniem tego typu jest podłączenie wszystkich sprzętów do Amplitunera przewodami HDMI pod właściwe wejście Amplitunera. 

Potem z Amplitunera wysyłamy dźwięk z obrazem z wyjścia HDMI ARC do TV ARC pod te wejście TV. 

Wtedy masz wszystkie możliwości jakie istnieją. Każdy dźwięk jak i obraz to zależy również od amplitunera. 

Takie ustawienie też jest zalecane do Soundbara jeśli ma tyle wejść. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Zbigniew Emil Choiński No ok to sprobuje tak zrobić, wychodzi na to że nie potrzebnie kupowałem taki długi kabel:). Wiem że trzeba przełączyć na mode 1  w yamaszce żeby przepuszczany był też HDR. Zastanawia mnie jeszcze czy nie będzie bałaganu, że nie potrzebnie będzie mi się uruchamiać ps4, no bo teraz mam tak że razem z TV uruchamia i wyłącza mi się soundbar... CIekawey jestem czy ten dzwięk jest warty zachodu, w sensie czy na prawdę tyle trace przy aktualnym podłączeniu a z drugiej strony skoro mam te wejscia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...