Skocz do zawartości
Maciej Koper

Nasza kalibracja telewizorów dla Netflix | SkalibrujTV.pl

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Deimos napisał:

Szkoda, że nie otrzymaliśmy tej informacji przed wyjazdem. A na pewno znalazłoby się do nich parę pytań. Kiedy wreszcie przestaną nas raczyć jakimiś hinduskimi i  koreańskimi gniotami, albo jakieś pierdoły kreskówki typu "Hotel Transylwania". No niestety, ale 80% ich pozycji nie nadaje się do oglądania...

Pierwszy raz takie 'COŚ' czytam lub słyszę.Każdy ze znajomych narzeka że za ''DUŻO'',nie wie co oglądać.Chyba że ktoś siedzi 24 na dobę z 2 lata to może?????

Sam mam spore zaległośći.Nie wszystko powinno się oglądać w dzień,chyba że mamy małą salę kinową lub mieszkamy w Bunkrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się zaśmiecać forum, ale jakbym zaczął wypisywać tytuły tych gniotów, to ze dwie strony by zajęło pewnie najmniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Takie krótkie zdanie, a zawarłeś w nim dwa błędy - C8 wydaje się raczej odpowiedni, a został skalibrowany przez brata Maćka niespełna dwa tygodnie temu, więc pudło w obu przypadkach. 

Hmmm. Telepatia nie należy do moich licznych talentów ;)

22 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Nie będę się tutaj odwoływał do tego, co napisali inni w tym temacie, ale mam nadzieję, że samo to, co napisał Maciek, da Ci trochę do myślenia. Wygląda na to, że to u Ciebie netflix wyświetla treści inaczej niż w oryginale... 

Proponuję zresztą przeprowadzić prosty test. Włącz dowolny film z netflixa przez aplikację w TV z DV, i ten sam film z urządzenia zewnętrznego z wymuszonym HDR10. Ta druga opcja w połączeniu z dynamicznym mapowaniem tonów dostępnym w oledach, zostawia netflixowe DV daleko w tyle pod względem jasności. 

Tak. Ale jak możesz porównywać DV z HDR10 z dynamicznym mapowaniem tonów? Przecież to algorytm, a nie wizja reżysera (kolorysty?) działa w takim przypadku. 

Oczywiście możesz mieć rację, że to mój TV za bardzo podbija jasność. Może czas na wizytę Macieja? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Tak. Ale jak możesz porównywać DV z HDR10 z dynamicznym mapowaniem tonów? Przecież to algorytm, a nie wizja reżysera (kolorysty?) działa w takim przypadku. 
Oczywiście możesz mieć rację, że to mój TV za bardzo podbija jasność. Może czas na wizytę Macieja?


Maciej rekomenduje podczas kalibracji włączenie dynamicznego mapowania tonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, chmiel2k napisał:

Maciej rekomenduje podczas kalibracji włączenie dynamicznego mapowania tonów.

 

Tak, co nie zmienia faktu, że funkcja ta często wyraźnie zawyża jasność. Jeśli mielibyśmy porównywać, czy DV jest faktycznie za ciemne względem HDR10 to powinniśmy to robić na wyłączonym dyn. mapowaniu tonów.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...