Skocz do zawartości
Damian gurazda

Jakie playstation do tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie skierowanie do użytkowników konsoli PlayStation . Posiadam telewizor Sony XF90 55 calowy , przymierzam się do kupna ps4 i tu powstaje moje pytanie jaką wersję opłaca się kupić ps4 , wersje slim , czy pro . Chciałbym by użytkownicy tych konsol wypowiedzieli się o wadach i zaletach poszczególnych konsol . Za około 1,5 roku zamierzam przesiąść się na ps5  i nie wiem czy dopłacać teraz do ps4 . Po premierze odsprzedam starą konsole lecz gry zachowam ze względu na wsteczną kompatybilność  dlatego chcę kupić nowy egzemplarz by nie było potem problemu . Za wszystkie rady dziekuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro posiadasz tv UHD to oczywiste że PS4 PRO. W grach też to odczujesz choć to zależy jak bardzo bo nie każda ma wsparcie dla PRO ale nawet wtedy "tryb turbo" jest w stanie podnieść delikatnie fps. Mocniejsza wersja konsoli nawet w menu działa lepiej. W grach God of War,  Detroit, GTS, Spiderman,  Wipeout, Mortal Kombat 11, Uncharted 4 i kilku innych różnica jest widoczna. 

PS4 PRO ma tylko jedną wadę - pracuje głośniej jak slim a w ekstremalnych przypadkach (w starszych modelach to była norma) pod obciążeniem wręcz wyje bo Sony poskąpiło na solidne chłodzenie. U siebie musiałem wymienić pastę na APU i termopady i jest dużo lepiej, konsola potrafi działać ciszej jak Xbox One X. 

Podobno modele slim też potrafią głośno szumieć w niektórych grach które wyciskają max z konsoli (Spiderman,  God of War).

 

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, LV426 napisał:

Skoro posiadasz tv UHD to oczywiste że PS4 PRO. W grach też to odczujesz choć to zależy jak bardzo bo nie każda ma wsparcie dla PRO ale nawet wtedy "tryb turbo" jest w stanie podnieść delikatnie fps. Mocniejsza wersja konsoli nawet w menu działa lepiej. W grach God of War,  Detroit, GTS, Spiderman,  Wipeout, Mortal Kombat 11, Uncharted 4 i kilku innych różnica jest widoczna. 

PS4 PRO ma tylko jedną wadę - pracuje głośniej jak slim a w ekstremalnych przypadkach (w starszych modelach to była norma) pod obciążeniem wręcz wyje bo Sony poskąpiło na solidne chłodzenie. U siebie musiałem wymienić pastę na APU i termopady i jest dużo lepiej, konsola potrafi działać ciszej jak Xbox One X. 

Podobno modele slim też potrafią głośno szumieć w niektórych grach które wyciskają max z konsoli (Spiderman,  God of War).

 

 

Wiesz co tylko ja na tej konsoli pogram z  maks 2 lata roku bo potem przesiadam się na ps5 i właśnie miałem dylemat czy dopłacać do ps4pro   Czy nie pograć sobie na slimie  ten czas do czasu aż się przesiądę na nową generacje . Opcją tez jest Xbox tylko nie wiem czy nowy Xbox bd wstecznie kompatybilny to wtedy mógłbym go tez rozważyć 

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Właściwie nie wiesz nic (bo nie masz żadnej konsoli z wymienionych a to są lata streszczania co i jak...) więc każda konsola będzie fajna i będziesz musiał pewnie poświęcić więcej niż 2 lata by wszystko ograć ;p Jak dla Ciebie różnica w cenie jest duża to pewnie, że bierz slim. Jednak jak wyżej kolega napisał: do tego typu telewizora a masz baaaardzo dobry telewizor powinno się kupić Pro oraz Xboxa One X. Po prostu szkoda nie wykorzystać jego wielkich możliwości.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to bierz tańsze slim ale dla mnie to trochę marnowanie dobrego tv. Po to wyszło PS4 PRO żeby gry lepiej wyglądały na tv UHD. Taki God of War wygląda wspaniale. 

Mam też Xbox One X i jest fajny, jest lepiej z rozdzielczością i wsparciem dla gier pod "4K", do tego oglądam na nim filmy na płytkach BD UHD czego PS4 nie potrafi, a jednak bardziej polecam PS4 do grania. Sam więcej gram na maszynce Sony. 

Gmeru mnie uprzedził i dobrze napisał. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , faktycznie tych gier jest dużo i trochę mi zajmie zanim je ogram , warto faktycznie rozkoszować sie rozdzielczością od początku . Zgadza sie ja z bluray raczej bym nie korzystal starczy mi netflix  i amazon prime . Czyli zostaje przy ps 4 i teraz tylko poszukac jakieś fajnej oferty na pro. Dziekuje koledzy

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko.

Xbox One X już teraz odpala gry z poprzednich konsol i jest zapowiedziane,  że będzie to kontynuowane w kolejnej generacji. To jest masa świetnych gier,  nie trzeba przecież grać w wszystkie ale zawsze coś można z starszych tytułów sprawdzić. 

Ja planuję kupić PS5 na premierę jeśli wsteczna kompatybilność z PS4 będzie dobrze rozwiązana. Nowego Xbox już niekoniecznie bo nawet jako fan marki od pierwszej ich konsoli jestem zawiedziony tym jak ustąpili pola Sony,  tzn. jest dużo gorzej z grami na wyłączność i wsparciem dla języka polskiego (Quantum Break dostał japońską wersję gdzie na tym rynku się praktycznie marka Xbox nie sprzedaje,  a polskiego klienta olano choć sprzedaż jest u nas większa a na X360 wsparcie też było dużo większe).

Kiedyś polecalem komuś XO jak dopiero wchodził do sprzedaży ale obecnie to nie warto i każdemu polecam PS4. Obecnie XONE dogorywa, niektórzy wydawcy odpuszczają nawet wydania pudełkowe gier na tę konsole albo wcale nie wydają bo się nie opłaca z racji mniejszej sprzedaży jak na PS4 i PC.

Taki Tekken 7 nawet na Xbox One X który jest sporo mocniejszy od PS4 PRO chodzi w rozdzielczości mniejszej jak FHD bo developer nie wydał patcha do gry w przeciwieństwie do konsoli od Sony. Nie opłaca im się widać. 

Podobna sytuacja jest też z kilkoma innymi grami. 

Kup PRO i Gran Turismo Sport a nie pożałujesz. Zobaczysz dopiero co potrafi Twój tv. Ja mam model z raczej marnym HDR (mniej jak 500nit) a szczena mi na podłogę opadła ;).

Ponoć na Slimce HDR jest jakby jakiś wybrakowany trochę (starsza wersja HDMI albo ze względu na moc konsoli?). Tak pisano sporo w internecie ale na ile to prawda to nie wiem bo nie sprawdziłem osobiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Dodam tylko.

Xbox One X już teraz odpala gry z poprzednich konsol i jest zapowiedziane,  że będzie to kontynuowane w kolejnej generacji. To jest masa świetnych gier,  nie trzeba przecież grać w wszystkie ale zawsze coś można z starszych tytułów sprawdzić. 

Ja planuję kupić PS5 na premierę jeśli wsteczna kompatybilność z PS4 będzie dobrze rozwiązana. Nowego Xbox już niekoniecznie bo nawet jako fan marki od pierwszej ich konsoli jestem zawiedziony tym jak ustąpili pola Sony,  tzn. jest dużo gorzej z grami na wyłączność i wsparciem dla języka polskiego (Quantum Break dostał japońską wersję gdzie na tym rynku się praktycznie marka Xbox nie sprzedaje,  a polskiego klienta olano choć sprzedaż jest u nas większa a na X360 wsparcie też było dużo większe).

Kiedyś polecalem komuś XO jak dopiero wchodził do sprzedaży ale obecnie to nie warto i każdemu polecam PS4. Obecnie XONE dogorywa, niektórzy wydawcy odpuszczają nawet wydania pudełkowe gier na tę konsole albo wcale nie wydają bo się nie opłaca z racji mniejszej sprzedaży jak na PS4 i PC.

Taki Tekken 7 nawet na Xbox One X który jest sporo mocniejszy od PS4 PRO chodzi w rozdzielczości mniejszej jak FHD bo developer nie wydał patcha do gry w przeciwieństwie do konsoli od Sony. Nie opłaca im się widać. 

Podobna sytuacja jest też z kilkoma innymi grami. 

Kup PRO i Gran Turismo Sport a nie pożałujesz. Zobaczysz dopiero co potrafi Twój tv. Ja mam model z raczej marnym HDR (mniej jak 500nit) a szczena mi na podłogę opadła ;).

Ponoć na Slimce HDR jest jakby jakiś wybrakowany trochę (starsza wersja HDMI albo ze względu na moc konsoli?). Tak pisano sporo w internecie ale na ile to prawda to nie wiem bo nie sprawdziłem osobiście. 

Różnica w HDR jest , oglądałem test na youtube ma polskim kanale i na pro w horizon zero down słoneczko dawało po galach na slim efekt był wyraźnie słabszy co ciekawe niby każda z konsol Sony obsługuje HDR.  Ja również mam taki plan ograć teraz tytuły które bym chciał a potem przesiąść się na 5 i dalej poszerzać swoją półeczkę z grami . Oby tylko czegoś nie s... z tą wsteczną kompatybilnością oraz z jakością użytych materiałów . Podobno wszystkie gry wydane na ps4 mają jeszcze lepiej chodzić na ps5 myśle ze to ze względu na użyty dysk ssd

Edytowane przez Damian gurazda
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD sporo zmieni. Ja do swojego PS4 PRO włożyłem taki i już jest lepiej choć system nadal to ogranicza. Nawet samo menu działa wyraźnie lepiej,  aktualizacje i włączanie konsoli są dużo szybsze. W grach jest różnie ale czuć różnicę (czasami jest spora ale to nie reguła). 

W PS5 będzie już SSD poprawnie wykorzystany i do tego prawdopodobnie z użyciem nowego standardu PCIE 4.0. Samo to da wiele. Tak jak to widać po przejściu z HDD na SSD w PC.

Na bardzo wiele w kwestii kompatybilności się nie nastawiam i mam nadzieję, że będę pozytywnie zaskoczony. Wystarczy że gry z PS4 będą choć trochę lepiej działać i podobno online także będzie można grać z ludźmi którzy nadal mają PS4.

Do tego czasu bierz PRO i baw się dobrze bo jest sporo fajnych gier, a jeszcze kilka świetnych wyjdzie dopiero. Czekam na Death Stranding,  popatrz sobie jak to fenomenalnie wygląda - materiały promocyjne podobno z PS4 PRO właśnie pochodzą. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, LV426 napisał:

SSD sporo zmieni. Ja do swojego PS4 PRO włożyłem taki i już jest lepiej choć system nadal to ogranicza. Nawet samo menu działa wyraźnie lepiej,  aktualizacje i włączanie konsoli są dużo szybsze. W grach jest różnie ale czuć różnicę (czasami jest spora ale to nie reguła). 

W PS5 będzie już SSD poprawnie wykorzystany i do tego prawdopodobnie z użyciem nowego standardu PCIE 4.0. Samo to da wiele. Tak jak to widać po przejściu z HDD na SSD w PC.

Na bardzo wiele w kwestii kompatybilności się nie nastawiam i mam nadzieję, że będę pozytywnie zaskoczony. Wystarczy że gry z PS4 będą choć trochę lepiej działać i podobno online także będzie można grać z ludźmi którzy nadal mają PS4.

Do tego czasu bierz PRO i baw się dobrze bo jest sporo fajnych gier, a jeszcze kilka świetnych wyjdzie dopiero. Czekam na Death Stranding,  popatrz sobie jak to fenomenalnie wygląda - materiały promocyjne podobno z PS4 PRO właśnie pochodzą. 

Dzięki nakręciłeś mnie na pro , przesiadka na ps5 nie będzie bolesna bo Gierek już nazbieram  , mam nadzieje że Sony nie zrobi jakiegoś fuck upu z nową konsolą , aktualnie pod względem sprzedaży zjadają  xboxa na śniadanie . Wiem wiem zanim ja to nadrobię to ps5 będzie już do wzięcia w dobrej cenie tymbardziej , że tv mam z 4k także sprzęt już gotowy na konsolkę  jest. Tak będzie można grać ze znajomymi z ps4 to jest mega

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Damian gurazda napisał:

Za około 1,5 roku zamierzam przesiąść się na ps5  i nie wiem czy dopłacać teraz do ps4 . Po premierze odsprzedam starą konsole lecz gry zachowam ze względu na wsteczną kompatybilność  dlatego chcę kupić nowy egzemplarz by nie było potem problemu

Wybór jest bardziej skomplikowany niż się wydaje.

1.Jeśli za 1,5 roku  kupimy i tak PS5 to czy nie warto sprawdzić Xboxa lub Nintendo.Pogramy w gry inne niż na PlayStation.Na Xbox one X gry multiplatformowe wyglądają najlepiej ze wszystkich konsol.

2.Zbierać gry z PS4 i czekać na PS5 można ,ale raczej człowiek zostanie zasypany nowymi tytułami i ograć nawet połowe hitów będzie trudno.

20 lat temu potrafiło się się ukończyć  ok 5 gier tygodniowo , dziś 5 gier na 3 miesiące.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, fajnie sprawdzić wszystko ale naprawdę najbardziej opłaca się kupić PS4. Wiem co piszę...

Wiem to bo mam i Xbox One X i Nintendo Switch, a najwięcej gram jednak na PS4. Xbox X ma najlepszej jakości multiplatformowe gry - to najczęściej prawda - a mimo to jakoś często gram w nie na PS4 (Resident Evil 2 splatynowane mam na konsoli Sony, a na XOX już tylko w połowie zrobione osiągnięcia,  zaledwie 2 razy przeszedłem grę). Online gram niewiele bo tylko w Tekken 7 praktycznie i tu też lepsza wersja jest na PS4 PRO bo xboxa olano (z powodów o których pisałem kilka postów wyżej) i gra działa na nim poniżej FHD :[

X będzie włączony może jutro tylko po to aby oglądać na Mixerze konferencję Microsoftu z E3... Czasami tłukę w gry z X360 albo pierwszego X. Czekam na Gears 5 i Halo kolejne.

A Switch pomimo że mam już trochę gier, to głównie leży w szufladzie ? Pierwsze "WOW" minęło i jakoś z wiekiem bardziej mi odpowiada granie na dużych konsolach. Jestem już od dawna mniej "przenośnym graczem" choć kilka takich zabawek nadal posiadam i jakoś mam sentyment, czasami tylko odpalam na trochę i tyle.

 

Na dzień dzisiejszy PS4 jest po prostu najbardziej opłacalne i oferuje najwięcej zabawy. Co by nie narzekać na Sony to konsole i tv nadal potrafią robić bardzo dobrze. 

1 godzinę temu, gangi007 napisał:

2.Zbierać gry z PS4 i czekać na PS5 można ,ale raczej człowiek zostanie zasypany nowymi tytułami i ograć nawet połowe hitów będzie trudno.

20 lat temu potrafiło się się ukończyć  ok 5 gier tygodniowo , dziś 5 gier na 3 miesiące.?

Raczej zasypani grami nie zostaniemy przez pierwsze 2 lata. Tak było i z PS3 i z PS4... najlepsze gry zawsze przychodzą później. Poprzedni i obecny rok zobacz jakie są mocne pod tym względem. 

To co wyjdzie po premierze PS5 to będą pojedyńcze nowe gry oraz ulepszone wersje gier które wyszły lub dopiero wyjdą na PS4 (RDR2 czy Cyberpunk 2077). Raczej to nas czeka.

 

Ehhh, teraz granie często nie smakuje jak za małolata ale nadal potrafi dać trochę radości.

Teraz ma się pieniądze na tę rozrywkę ale czasu co raz mniej,  czasem też chęci. Życie.  

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, LV426 napisał:

Ehh, fajnie sprawdzić wszystko ale naprawdę najbardziej opłaca się kupić PS4. Wiem co piszę...

Wiem to bo mam i Xbox One X i Nintendo Switch, a najwięcej gram jednak na PS4. Xbox X ma najlepszej jakości multiplatformowe gry - to najczęściej prawda - a mimo to jakoś często gram w nie na PS4 (Resident Evil 2 splatynowane mam na konsoli Sony, a na XOX już tylko w połowie zrobione osiągnięcia,  zaledwie 2 razy przeszedłem grę). Online gram niewiele bo tylko w Tekken 7 praktycznie i tu też lepsza wersja jest na PS4 PRO bo xboxa olano (z powodów o których pisałem kilka postów wyżej) i gra działa na nim poniżej FHD :[

X będzie włączony może jutro tylko po to aby oglądać na Mixerze konferencję Microsoftu z E3... Czasami tłukę w gry z X360 albo pierwszego X. Czekam na Gears 5 i Halo kolejne.

A Switch pomimo że mam już trochę gier, to głównie leży w szufladzie ? Pierwsze "WOW" minęło i jakoś z wiekiem bardziej mi odpowiada granie na dużych konsolach. Jestem już od dawna mniej "przenośnym graczem" choć kilka takich zabawek nadal posiadam i jakoś mam sentyment, czasami tylko odpalam na trochę i tyle.

 

Na dzień dzisiejszy PS4 jest po prostu najbardziej opłacalne i oferuje najwięcej zabawy. Co by nie narzekać na Sony to konsole i tv nadal potrafią robić bardzo dobrze. 

Raczej zasypani grami nie zostaniemy przez pierwsze 2 lata. Tak było i z PS3 i z PS4... najlepsze gry zawsze przychodzą później. Poprzedni i obecny rok zobacz jakie są mocne pod tym względem. 

To co wyjdzie po premierze PS5 to będą pojedyńcze nowe gry oraz ulepszone wersje gier które wyszły lub dopiero wyjdą na PS4 (RDR2 czy Cyberpunk 2077). Raczej to nas czeka.

 

Ehhh, teraz granie często nie smakuje jak za małolata ale nadal potrafi dać trochę radości.

Teraz ma się pieniądze na tę rozrywkę ale czasu co raz mniej,  czasem też chęci. Życie.  

 

To się zgadza , dla mnie gry to odskocznia od dnia codziennego , pamietam te czasy jak tłukłem w turoka na nintendo 64, różne części gwiezdnych wojen , potem przyszedł czas na a następnie na ps3 które gościło u mnie z 2 lata . Czas na nowy etap  . 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Damian gurazda napisał:

pamietam te czasy jak tłukłem w turoka na nintendo 64

Również wspominam Turoka,Mario64,Killer Instinkt,Goden Eye.Dobrze że była giełda na grzybowskiej bo gry kosztowały 200-350zł.Może właśnie przed docelowym PS5 spróbować przez rok czegoś innego,póżniej może nie być okazji.Gearsy ,Forza są niezłe.A nie korci Mario Odyssey,Zelda i inne????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2019 o 15:37, gangi007 napisał:

Również wspominam Turoka,Mario64,Killer Instinkt,Goden Eye.Dobrze że była giełda na grzybowskiej bo gry kosztowały 200-350zł.Może właśnie przed docelowym PS5 spróbować przez rok czegoś innego,póżniej może nie być okazji.Gearsy ,Forza są niezłe.A nie korci Mario Odyssey,Zelda i inne????

Korci , ale nie da się mieć wszystkiego , hmm jakoś exclusivy z xboxa do mnie nie trafiają , nintendo jest ciekawą opcją do rozważenia haha sam już nie wiem w co uderzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...