Skocz do zawartości
Wicko

Taniec z gwiazdami w 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Sober' post='41023' date='06.03.2007, 15:43 ']Nie bardzo rozumiem czemu to Ci robi taką różnicę... kamery i tak mają pewnie 3x4, więc co za różnica czy obetną górę i dół w studio, czy obetnie to Twój TV przy opcji zoom... jak dla mnie wychodzi na to samo :rolleyes:[/quote]

Kamery mają jak najbardziej 16/9. Widać było to doskonale w Kulisach TzG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='41023' date='06.03.2007, 13:43 ']Nie bardzo rozumiem czemu to Ci robi taką różnicę... kamery i tak mają pewnie 3x4, więc co za różnica czy obetną górę i dół w studio, czy obetnie to Twój TV przy opcji zoom... jak dla mnie wychodzi na to samo :rolleyes:[/quote]

Nie sadze ze nadaja w leeterbox material krecony kamerami 4:3. Nawet jesli ,(na 99% nie) to obraz nadawany w letterboxie zawiera wszystkie grafiki i nie ucina glow co dzieje sie w przypadku zrobienia zoom na obrazie 4:3 full screen.

Jesli chodzi o strate jakosci (po zrobieniu zoom) to w przypadku TVN ogladajac TV z odleglosci 3m na ekranie 37" nie da sie tego zauwazyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cles' post='41025' date='06.03.2007, 14:06 ']Kamery mają jak najbardziej 16/9. Widać było to doskonale w Kulisach TzG[/quote]

Hihi, żebyś się nie zdziwił :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='41026' date='06.03.2007, 16:10 ']Nie sadze ze nadaja w leeterbox material krecony kamerami 4:3. Nawet jesli ,(na 99% nie) to obraz nadawany w letterboxie zawiera wszystkie grafiki i nie ucina glow co dzieje sie w przypadku zrobienia zoom na obrazie 4:3 full screen.[/quote]

A mnie się wydaje że kręcą zwykłymi kamerami 4x3 tylko mają w wizjerze narysowany prostokącik 16x9 przez co inaczej kadrują... zresztą w sumie co za różnica. Nawet lepiej bo nie trzeba potem całości przeskalowywać tylko po prostu obciąc górę i dół :rolleyes:

[quote name='kamcyk26' post='41026' date='06.03.2007, 16:10 ']Jesli chodzi o strate jakosci (po zrobieniu zoom) to w przypadku TVN ogladajac TV z odleglosci 3m na ekranie 37" nie da sie tego zauwazyc.[/quote]

W takim razie tym bardziej nie dałoby się zauważyć różnicy między PAL a 720p... więc po co to całe forum?? ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='41037' date='06.03.2007, 15:37 ']W takim razie tym bardziej nie dałoby się zauważyć różnicy między PAL a 720p... więc po co to całe forum?? ;-))[/quote]

Widzisz ,nie jeden sie pomylil kiedy N zaczelo pokazywac Puchar Ligi Angielskiej w SD 16:9 z duzym bitrate...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='41039' date='06.03.2007, 17:49 ']Widzisz ,nie jeden sie pomylil kiedy N zaczelo pokazywac Puchar Ligi Angielskiej w SD 16:9 z duzym bitrate...[/quote]

No tak :rolleyes: Ale nie spotkałem się żeby ktoś pomylił się w drugą stronę - oglądając HD powiedział że to SD :) Więc to raczej kwestia wprawy (a nie tego że tego się nie da odróżnic) i przyzwyczajenia nas do marnej jakości przez platformy cyfrowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='41037' date='06.03.2007, 15:37 ']A mnie się wydaje że kręcą zwykłymi kamerami 4x3 tylko mają w wizjerze narysowany prostokącik 16x9 przez co inaczej kadrują... zresztą w sumie co za różnica. Nawet lepiej bo nie trzeba potem całości przeskalowywać tylko po prostu obciąc górę i dół :)
W takim razie tym bardziej nie dałoby się zauważyć różnicy między PAL a 720p... więc po co to całe forum?? ;-))[/quote]

Różnica jest w ilości przesyłanych linii obrazu w porównaniu z natywnym 16:9. I to wcale nie taka mała. Policz sobie ile Ci zostaje aktywnych linii obrazka po takiej operacji (niecałe 400...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzemień, ja wiem o tym - miałem na myśli że nie ma różnicy skoro i tak potem to nadają w letterboxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, że prawdziwe 16/9 nadawane przez TVP, Polsat, TVN to kwestia pomyłki i niedopatrzenia, czasami trailery albo jakieś krótkie fragmenty programów pojawiają się w anamorficznym 16/9 ale już właściwy program tylko z pasami. Delektowałem się oglądaniem czarno-białego "Jak rozpętałem II wojnę światową" na Polsacie w 16/9 anamorficznym.

Uważam, że wszystkie telewizje cyfrowe, których tunery mają opcję wybory jaki telewizor posiadamy powinny nadawać wszystko co mogą w anamorficznym 16/9 przecież tuner doda te czarne pasy na TV 4/3. Jeżeli nie tuner na tv też można ustawić wide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jako laik w tych sprawach (myślałem, że skoro są pasy u dołu i u góry obrazu oraz logo stacji przesunięte na obraz a nie na pasach to jest to prawdziwe 16/9) chciałbym spytać czy TZG, Kryminalni, Odwróceni, Magda M, W11, Detektywi na tvn to prawdziwe 16/9 czy kombinacja? bo przy odpowiednim ustawieniu nboxa obraz wypełnia cały ekran (tv sony bravia KDL-46S2530K). Jeśli kogoś rozśmieszę pytaniem to przepraszam, ale chciałbym tylko wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVN nie nadaje w "prawdziwym" 16:9 Wszystkie programy o ktorych wspomniales to letterbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. A widział ktoś z Was jeden z filmików o tvn24 na tvn24.pl tam widać przez chwilkę kamerę tvn24 z logo-napisem HD. Oto ten plik> [url="http://www.tvn24.pl/2035965,28378,0,2,1,wideo.html"]http://www.tvn24.pl/2035965,28378,0,2,1,wideo.html[/url] czy jest to HD czy po prostu jakieś oznaczenie modelu ? Może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...