Skocz do zawartości
Karolina Tanika

Blondi kupuje elektronikę czyli jaki tv LCD w budzecie ok 2,5 kpln?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem juz z innego pytania że OLedy nie stanieja tak szybko jakbym liczyła  szukam więc dobrego LCD w rozmiarze 55 cali .

Proszę o pomoc w wyborze tv, nie ogarniam tych wszystkich parametrów a chce wydać rozsądnie pieniądze 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 - 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? także bokiem, choć istniejący tv  jest na wysięgniku ktorym mozna zmieniac tez kąty 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisic
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  z 3 stron niestety , sa zasłony 
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  LG 38 cali 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepszy w tej cenie  obraz ostry i naturalny  , przyzwoity dźwięk , potrzebne ilosci złącza (hdmi itp)  w tym np optyczne  podłączenie do wzmacniacza stereo , usb i odtwarzanie filmów z usb np divix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? cyfra + hd , filmy w pedriva lub laptopa wyższej rozdzielczosci 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? wzmanciacz stereo , konsola, laptop, pedrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  4-5 wieczorami 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  nie wiem , chyba mat? nei wiem czy mam znaczenie 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, b rzadko  , 5 % 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami , w weekend tez w dzien 
17. Preferencje co do wielkości?  wydaje mi sie ze 55 cali bedzie odpowiednie 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne włączanie , nieintuicyjne  menu 
19. Preferencje co do marki ?  brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2 tys  byłoby idealnie ale jak bedzie ok 2,5 tys  a jakośc znaczaco lepsza to przeżyję zwiekszenie budzetu ( 3 tys to max którego nie przekroczę) 

w innym miejscu kolega @Wald94 polecił (za co dziekuję )  Samsung UE55NU7402  - biorę go pod uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karolina Tanika napisał:

Wiem juz z innego pytania że OLedy nie stanieja tak szybko jakbym liczyła  szukam więc dobrego LCD w rozmiarze 55 cali .

Proszę o pomoc w wyborze tv, nie ogarniam tych wszystkich parametrów a chce wydać rozsądnie pieniądze 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 - 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? także bokiem, choć istniejący tv  jest na wysięgniku ktorym mozna zmieniac tez kąty 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisic
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  z 3 stron niestety , sa zasłony 
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  LG 38 cali 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepszy w tej cenie  obraz ostry i naturalny  , przyzwoity dźwięk , potrzebne ilosci złącza (hdmi itp)  w tym np optyczne  podłączenie do wzmacniacza stereo , usb i odtwarzanie filmów z usb np divix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? cyfra + hd , filmy w pedriva lub laptopa wyższej rozdzielczosci 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? wzmanciacz stereo , konsola, laptop, pedrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  4-5 wieczorami 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  nie wiem , chyba mat? nei wiem czy mam znaczenie 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, b rzadko  , 5 % 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami , w weekend tez w dzien 
17. Preferencje co do wielkości?  wydaje mi sie ze 55 cali bedzie odpowiednie 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne włączanie , nieintuicyjne  menu 
19. Preferencje co do marki ?  brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2 tys  byłoby idealnie ale jak bedzie ok 2,5 tys  a jakośc znaczaco lepsza to przeżyję zwiekszenie budzetu ( 3 tys to max którego nie przekroczę) 

w innym miejscu kolega @Wald94 polecił (za co dziekuję )  Samsung UE55NU7402  - biorę go pod uwagę. 

Oledy to nie jedyna najlepsza opcja... Są także telewizory nieoledowe, które mają zalety, których nie mają OLEDy i wady, których z kolei nie mają OLEDy, ale OLEDy to nie jest jedyny słuszny kierunek... Mam na myśli topowe FALdy od Samsunga czy SONY... Jeśli jednak chodzi o budżet są one w podobnych cenach lub nawet droższe, ale piszę Ci to na przyszłość. Na teraz proponowałbym Ci :  Samsung UE55NU7472

Masz tu link do testu:  https://hdtvpolska.com/samsung-ue55nu7472-test-najtanszy-tv-4k-z-szeroka-paleta-barw-i-hdr/

Jak widzisz jest trochę inne oznaczenie na końcu niż to co proponował Wald94, ale TV mieści się w Twoim budżecie i jest rekomendowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Adam60 napisał:

Oledy to nie jedyna najlepsza opcja... Są także telewizory nieoledowe, które mają zalety, których nie mają OLEDy i wady, których z kolei nie mają OLEDy, ale OLEDy to nie jest jedyny słuszny kierunek... Mam na myśli topowe FALdy od Samsunga czy SONY... Jeśli jednak chodzi o budżet są one w podobnych cenach lub nawet droższe, ale piszę Ci to na przyszłość. Na teraz proponowałbym Ci :  Samsung UE55NU7472

Masz tu link do testu:  https://hdtvpolska.com/samsung-ue55nu7472-test-najtanszy-tv-4k-z-szeroka-paleta-barw-i-hdr/

Jak widzisz jest trochę inne oznaczenie na końcu niż to co proponował Wald94, ale TV mieści się w Twoim budżecie i jest rekomendowany.

dziękuję . Martwi mnie to że nie czyta z usb wszystkich filmów. często a nawet b często oglądam filmy  divix, gdzies czytałam że samsung zapomniał tez gniadka słuchawkowego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

dziękuję . Martwi mnie to że nie czyta z usb wszystkich filmów. często a nawet b często oglądam filmy  divix,

Niestety Samsung już z tego zrezygnował. To nie zmienia faktu że polecany NU7402/42/52/72 jest najlepszy w twoich kryteriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

dziękuję . Martwi mnie to że nie czyta z usb wszystkich filmów. często a nawet b często oglądam filmy  divix, gdzies czytałam że samsung zapomniał tez gniadka słuchawkowego ...

I na jedno i na drugie jest rozwiązanie. Do usb można kupić jakikolwiek TV BOX (najtańsze za 80zł) i wszystko ci przeczyta dzięki setkom apek z androida. Na drugie też jest rozwiązanie np. przejściówka BT - JACK.  Ale zgadzam się, że mogliby oszczędzić gniazdko słuchawkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 

nasunęły mi się jeszcze pytania 

1.  polecany SAMSUNG UE NU7402 czym się różni od polecanego Samsung  UE NU7472  ???

2. czasem w wyszukiwarce wyskakiwały mi te modele ale zamiast NU jest MU ?  który lepszy? czy bez znaczenia? na czym polega zmiana?

3. czy warto dopłacić ok 700 - 800  zł do modelu Samsung UE55NU8002   ? Czy będzie wyraźna różnica w jakości, kątach widzenia, czerni itd...

4. Jeśli nie Samsung to jaka alternatywa ? czy są modele SONY, PANASONIC, LG  które są lepsze / dorównują ww Samsungom w cenie 2500-3300? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

Dziękuję 

nasunęły mi się jeszcze pytania 

1.  polecany SAMSUNG UE NU7402 czym się różni od polecanego Samsung  UE NU7472  ???

Nie wiem jakie są zmiany, ale kupowałbym ten testowany na HDTV, który dostał rekomendację czyli ten co Ci polecałem: 7472.

3 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

2. czasem w wyszukiwarce wyskakiwały mi te modele ale zamiast NU jest MU ?  który lepszy? czy bez znaczenia? na czym polega zmiana?

MU to raczej były modele starsze z 2017r.. Sam taki miałem. Obecnie chyba tylko są NU.

3 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

3. czy warto dopłacić ok 700 - 800  zł do modelu Samsung UE55NU8002   ? Czy będzie wyraźna różnica w jakości, kątach widzenia, czerni itd...

UE55NU8002 to model z zeszłego roku. Tu masz test:

https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/12/

Porównaj z tym linkiem co Ci podałem wyżej dotyczący NU7472 i sama zdecyduj

3 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

4. Jeśli nie Samsung to jaka alternatywa ? czy są modele SONY, PANASONIC, LG  które są lepsze / dorównują ww Samsungom w cenie 2500-3300? 

Ja jestem zwolennikiem Samsunga więc mogę być nieobiektywny, ale nawet na tym portalu piszą, że w tym segmencie cenowym Samsungi są bezkonkurencyjne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałam i na bazie parametrów wydaje się że seria 8002 będzie moim wyborem  z tym że musze podrasować budzet niestety ,  chyba ze znajdę jakąś alternatywę poza samsungiem 

Jeszcze jedno mam pytanie bo niepokoją mnie te irracjonalne ograniczenia samsunga , normalnie bym o to nie pytała, ale nie chce sie naciąć... Z racji że za jakość dźwięku w współczesnych tv ktoś powinien beknąć od razu wiem że będę go podłączać do wzmacniacza stereo/amplitunera  i dzwiek pójdzie na kolumny , pytanie czy znowu nie natknę się na jakiś feler jak np z gniazdem słuchawkowym  które ktoś wspaniałomyślnie wyciął  albo ograniczeniach w przesyle niektorych formatów? 

Prosto:  czy  da sie podłaczyć amplituner sieciowy  (mam Yamaha R-N602)  i słuchac dzwieku przez kolumny czy też np musze dokupić sobie jakiś smieszny sundbar i to tylko Samsunga?   I jescze jedno mi sie włąsnei nasuneło , czy aplikacja działa na innnych telefonach niż samsung? sorry ale wolę spytać , takie dziwne czasy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

Porównałam i na bazie parametrów wydaje się że seria 8002 będzie moim wyborem  z tym że musze podrasować budzet niestety ,  chyba ze znajdę jakąś alternatywę poza samsungiem 

Jeszcze jedno mam pytanie bo niepokoją mnie te irracjonalne ograniczenia samsunga , normalnie bym o to nie pytała, ale nie chce sie naciąć... Z racji że za jakość dźwięku w współczesnych tv ktoś powinien beknąć od razu wiem że będę go podłączać do wzmacniacza stereo/amplitunera  i dzwiek pójdzie na kolumny , pytanie czy znowu nie natknę się na jakiś feler jak np z gniazdem słuchawkowym  które ktoś wspaniałomyślnie wyciął  albo ograniczeniach w przesyle niektorych formatów? 

Przepraszam za bardzo nie rozumiem pytania. Telewizor chcesz podłączyć pod ampli czy źródła ? Jeżeli sam TV to nie przepuści Ci po zwrotnym kanale audio nic więcej niż DD 5.1.  Bo sam TV nie obsługuje gęstych formatów audio. To nie jest ograniczenie wynikające z hdmi tylko z TV. Oczywiście jeśli Ci chodzi wyłącznie o jakość dźwięku to oczywiście i 2.0 i 5.1 będziesz miała lepsze niż na głośniczkach z TV. Nie wiem dokładnie jak jest na MU8002, ale ja na swoim i z dźwięku z TV jestem zadowolony (w miarę) tzn jeśli chodzi o 2.0.

Cytat

Prosto:  czy  da sie podłaczyć amplituner sieciowy  (mam Yamaha R-N602)  i słuchac dzwieku przez kolumny czy też np musze dokupić sobie jakiś smieszny sundbar i to tylko Samsunga?   I jescze jedno mi sie włąsnei nasuneło , czy aplikacja działa na innnych telefonach niż samsung? sorry ale wolę spytać , takie dziwne czasy ...

Soundbar to jest zupełnie inne rozwiązanie. To jest jedna listwa, czasami z tylnymi głośniczkami imitująca prawdziwe kino domowe. Za bardzo się nie wypowiadam na ten temat bo nigdy nie miałem soundbara i może to krzywdząca opinia. Jest to inne rozwiązanie niż amli z kolumnami. Jak pisałem sam TV podłączysz, ale ampli musi mieć na jednym z wejść HDMI funkcję ARC (Audio Return Channel).

O jaką aplikację chodzi ?

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...