Skocz do zawartości
m4rios

LG 55SK8100 - czy zmieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Normalne światło słoneczne.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 55SK8100
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Podobne do tego, który posiadam aktualnie.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HBO GO, Netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - około 1 h dziennie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Lagujący system, bardzo bardzo słaba czerń
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może.


Witam serdecznie.

Chcę zapytać w swoim poście nie tyle o zakup nowego telewizora co rozważyć ewentualną zamianę mojego obecnego LG 55SK8100 na coś innego - został on zakupiony kilka dni temu.
Jako, że można nowy sprzęt zakupiony przez internet oddać do 2 tygodni postanowiłem, że zapytam Państwa o poradę dotyczącą moich przemyśleń.

Telewizor sam w sobie jest dla mnie świetny - system, kolory, funkcjonalność.

Są tylko 2 małe problemy - słaba czerń (i nieszczęsne podświetlanie lokalne, które od razu wyłączyłem) oraz słaby HDR.

I tutaj nadchodzi czas na moje pytanie:
Czy w cenie do 3200 zł otrzymam sprzęt, który da mi to co aktualny LG doliczając do tego czarniejszą czerń i lepszy HDR?

Liczę na pomoc, gdyż nie wiem czy znajdę coś lepszego i opłaca mi się pakować sprzęt i odsyłać go.

Pozdrawiam

Edytowane przez m4rios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory na matrycy na VA mają lepszą czerń i HDR, problem w tym że rocznika 2018 zostały już ostatnie sztuki na sklepach. Mowa o takich tv jak Samsung UE55NU80xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ten model przykładowo będzie ZNACZNIE lepszy?

Samsung UE55NU8002

Czytałem, że Samsungi mają też problemy z podświetlaniem lokalnym np, przy napisach i nie da się tego wyłączyć jak w LG.

Czekam na kolejne opinie bo naprawdę nie wiem co robić, a nie chcę odesłać TV, by kupić podobnego bądź gorszego.

Edytowane przez m4rios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o cenie do 3200-3300,- , a nie prawie 5000,- .

 

Widać ten TV nie ma godnego rywala w tym przedziale więc zostaję z nim.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kwotę około 3000-3200 złotych nie ma nic lepszego. Też mam ten model i oczywiście ma swoje wady. Warto odpowiednio zoptymalizować/skalibrować obraz (inaczej do seriali, filmów a inaczej do gier na konsoli) , to wiele pomoże. Wspomniany wyżej Samsung w ogóle się nie umywa do tego LG. Jedynie jeśli gdzieś jeszcze znajdziesz model 55sk8500 to warto dopłacić. W tym momencie niewielka różnica cenowa a mamy tam dużo lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o zarządzanie podświetleniemniem. W momencie kiedy ja kupowałem była miedzy nimi różnica 1000zł i nie miałem ochoty dopłacać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...