Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem na etapie podejmowania decyzji, który Tv wybrać do grania na PS4 Pro. Mam wybrane dwa modele Tv.

1.  Samsung QLED Q7FN - 65"

2. LG OLED B8 - 65"

Mogę liczyć na rady, który lepiej się sprawdzi. To zupełnie inne technologi, sam nie wiem. Kusi by iść w OLED'y lecz nie wiem jak się sprawdza w grach. Czy oba TV sprawdza się również w nadchodzącej nowej generacji konsol (PS5 - prawdopodobnie końcówka 2020). Czy nie wypalą się stałe elementy (dot. OLEDów) wyświetlane w grach po paru godzinnej sesji?

Czy warto poczekać na nowe model np. B9?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lodilirian napisał:

Cześć,

Jestem na etapie podejmowania decyzji, który Tv wybrać do grania na PS4 Pro. Mam wybrane dwa modele Tv.

1.  Samsung QLED Q7FN - 65"

2. LG OLED B8 - 65"

Żaden z powyższych. Sony 65XF9005 jest najlepszą opcją.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Waldo94 napisał:

Żaden z powyższych. Sony 65XF9005 jest najlepszą opcją.

A czy możesz powiedzieć kilka słów dlaczego akurat Sony 65XF9005 a nie te, które wymieniłem? Co wyróżnia ten TV?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy upłynniacz i generalnie sposób w jaki radzi sobie z ruchem. 

W teorii Samsung niby jest lepszy ale przy upłynniaczu pokaże artefakty w obrazie. OLED da ładny obraz ale to są tv bardziej pod filmy (ryzyko wypaleń w grach).

Ja z Sony mimo jego pewnych wad jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o granie (PS4 PRO,  XOX i kilka innych). A mam wcześniejszy model. 

Sony przepuszcza DTS,  Samsung nie obsługuje tego formatu. LG nie wiem. 

Nowe OLED na ten rok (C9) są bardziej przyszłościowe bo mają już HDMI 2.1 i technologie które będą w przyszłości w konsolach (VRR, w Xbox One X już jest nawet). 4 porty z pełną obsługą HDMI 2.1

Tyle że matryca to praktycznie to samo co modele z 2018r.

Ja bym rozważył Sony i LG ale już C9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

W teorii Samsung niby jest lepszy ale przy upłynniaczu pokaże artefakty w obrazie. OLED da ładny obraz ale to są tv bardziej pod filmy (ryzyko wypaleń w grach).

a sony przy upłynniaczu jaki będzie miał input lag?

jak w okolicach 100 to tak jakby nie miał upłynniacza - i lepszy upłynniacz z artefaktami niż niemożność z niego skorzystania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby grać z upłynniaczem w tych tv, ewentualnie przy niskim ustawieniu (rzadko korzystam) bo wtedy input lag jest praktycznie nieodczuwalny. Przy wysokim ustawieniu będą już mocno widoczne przekłamania w obrazie (w Samsungu większe jednak).

Było na ten temat w tematch o Samsungach i nie ma się co podniecać cyferkami bo w rzeczywistości jednak najczęściej inaczej to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LV426 napisał:

Nie ma potrzeby grać z upłynniaczem w tych tv, ewentualnie przy niskim ustawieniu (rzadko korzystam) bo wtedy input lag jest praktycznie nieodczuwalny.

jak gra w 30fps (standard w wielu grach na ps4) to jak najbardziej ma sens - płynność o niebo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy. To jak z filmami - jeden lubi efekt opery a drugi nie. Poza tym taka gra nadal działa z tą samą prędkością i tylko tv stara się dorobić klatki pośrednie, co różnie wychodzi (odsyłam do tematów o tv Samsunga, nie każdemu odpowiada to co tv robi z obrazem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lodilirian napisał:

Czy układ lokalnego wygaszania radzi sobie w grach (Sony 65XF9005)?

radzi sobie tak samo jak w filmach - 50 stref - cudów nie będzie - do oleda nawet się nie zbliży czernią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, klaus71 napisał:

radzi sobie tak samo jak w filmach - 50 stref - cudów nie będzie - do oleda nawet się nie zbliży czernią

Właśnie się zastanawiam czy wydanie ponad dwa razy tyle  ile trzeba wydać na oleda (C9 65" ok. 15k) jest warte tej czerni, czy nie lepiej wydać 6k i brać Sony. Z drugiej strony C9 ma hdmi 2.1. Jak wyjdzie ps5 to będzie mieć to sens. Ale jak wyjdzie ps5 to może oledy z hdmi 2.1 bedzie można kupić za 6k ( cena c9 za półtora roku). Ciężki wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lodilirian napisał:

Właśnie się zastanawiam czy wydanie ponad dwa razy tyle  ile trzeba wydać na oleda (C9 65" ok. 15k) jest warte tej czerni, czy nie lepiej wydać 6k i brać Sony.

Na dzień dzisiejszy za 15k C9 z całą pewnością nie jest warty kupna. Poza Hdmi 2.1 od C8 różnią go tylko kosmetyczne poprawki. Ja bym brał zdecydowanie Sony. Nie ma sie zbytnio nad czym zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lodilirian napisał:

Właśnie się zastanawiam czy wydanie ponad dwa razy tyle  ile trzeba wydać na oleda (C9 65" ok. 15k) jest warte tej czerni, czy nie lepiej wydać 6k i brać Sony.

15 kzł to cena z kosmosu

lepiej wydać 7kzł za 65B8 bo różnicy pewnie nie zobaczysz (w stosunku do c9) i za 2-3 lata kupić coś kolejnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, klaus71 napisał:

15 kzł to cena z kosmosu

lepiej wydać 7kzł za 65B8 bo różnicy pewnie nie zobaczysz (w stosunku do c9) i za 2-3 lata kupić coś kolejnego

Czy poza prawdopodobieństwem wypalenia się oleda ( nie wiem czy to prawdopodobieństwo jest duże czy małe, słyszy się jednak o tym) są inne przeciwwskazania by nie brać LG B8 a brać Sony 65XF9005? Z tego co widzę B8 ma input lagi dość niskie. 

A już prawie byłem zdecydowany na Sony i tu nagle wpada opcja B8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, lodilirian napisał:

Czy .... są inne przeciwwskazania by nie brać LG B8 a brać Sony 65XF9005? Z tego co widzę B8 ma input lagi dość niskie.

wg mnie główna moc Sony to upłynniacz - ten w LG mocniej "sypie artefaktami" przy filmach (przynajmniej w moim "starym E6", coś tam niby LG poprawia ale i tak ma dalej najsłabszy upłynniacz, mam tez lcd panasa EX780 i też "sypie artefaktami" ale jakby mniej się rzucają w oczy)

 

zwróć uwagę też na rodzaj powłoki w matrycy - sony to "satyna" - taki niby półmat - niby obraz się nie odbija ale dla mnie za to cierpi czerń - panas ma lustro i wrażenie czerni daje lepsze od tego sony

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, lodilirian napisał:

A już prawie byłem zdecydowany na Sony i tu nagle wpada opcja B8 ;)

B8 to średnia opcja dla ciebie. Oczywiście poza tym że jest to oled to jednak ma troche niedociągnięć. Wez już tego Sony XF90 jako opcja tymczasowa. Na oleda przyjdzie pora w swoim czasie.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Waldo94 napisał:

B8 to średnia opcja dla ciebie. Oczywiście poza tym że jest to oled to jednak ma troche niedociągnięć. Wez już tego Sony XF90 jako opcja tymczasowa. Na oleda przyjdzie pora w swoim czasie.

A macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe, którym można zaufać i które mają dobre ceny? W euro i mm jest ten soniacz za 6999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Zuk_Wa-wa na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze się nie zdecydowałem. Już byłem bliski kupienia Sony 65XF9005. Poszedłem do sklepu by sobie zobaczyć TV na żywo. Przyszedł sprzedawca i zaczął mi polecać QLEDa, Samsung QE65Q70RAT. Właściwie nie użył jakiś konkretnych argumentów dlaczego nie Sony lecz kategorycznie stwierdził, że do moim celów lepszy będzie ten QLED. Co Wy o tym Samsungu sądzicie?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca chciał Ci wcisnąć nowość z większą marżą pewnie. Tyle że przy okazji kupę  ?

Tak,  Samsung ma upłynniacz i tryb przeznaczony do gier ale nie zawsze działa to dobrze o czym masz tutaj na forum w tematach o Samsungach.

Ja bym brał tego Sony na Twoim miejscu. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na zaganiacza od samsunga. Takiego miałeś pecha... możesz śmiało brać tego XF'a od SONY.

Widzisz, teraz do sklepu chodzi się już z wybranym modelem na zakup. Ci wszyscy '' doradcy'' no prawie.. to mają Cię gdzieś - wciśnie Ci gorszy sprzęt, tylko dlatego żeby mu parę groszy do kieszonki wpadło.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Widzisz, teraz do sklepu chodzi się już z wybranym modelem na zakup. Ci wszyscy '' doradcy'' no prawie.. to mają Cię gdzieś - wciśnie Ci gorszy sprzęt, tylko dlatego żeby mu parę groszy do kieszonki wpadło.

Święte słowa. Dożyliśmy tak porąbanych czasów, gdzie dosłownie wszędzie trwa wyścig szczurów za pieniądzem.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...