Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;) Własnie odsprzedałem koledze mój poprzedni TV i szykuje się na znalezienie czegoś nowego. 

Zrobiłem wstępny reaserch na forum i w recenzjach, ale nadal nie czuje, że jest 'ten jeden' który bym mógł kupić jako pewnik, dlatego proszę o pomoc w doborze.

Ze wstępnych pozycji jakie znalazłem mam takie strzały:

LG OLED65C8PLA , LG OLED65B8PLA, 

Philips 65OLED803/12 - gdyby nie ta szara ramka... trochę nisko stoi - soundbar będzie zasłaniać obraz

Sony KD-65AF8 trochę ponad budżet

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2 (ale sam salon to jakieś 30)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? telewizor jest w półcieniu zawsze
7. Jaki masz obecnie telewizor ? to był Sony XD 7505 65"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED, ładna podstawka, czarna ramka, 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar na ARC, UPC/HDMI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 na tygodniu pewnie do 5 weekend
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa, ale z tego co widziałem błyszczące mają jakieś anti-glare 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji, seriale, natura (co Netflix/HBO/streaming przyniesie ;) )
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W starym TV drażniły mnie kąty widzenia VA i słabe czernie
19. Preferencje co do marki ? brak (ale pewnie Sony, LG, Samsung)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10k

W poprzedni Sony AndroidTV nie był jakiś wyjątkowo płynnie działającym systemem i przez te ghosty w ciemnym pokoju trochę się zraziłem do marki (ale to takie subiektywne mocno). Więc system przestał być dla mnie kluczowy. W ostateczności do wszystkiego mógłbym podłączyć box'a z najnowszym androidem (jak to zrobiłem do starego LG dając mu drugie życie).

Zdecydowanie preferuje OLED'a, głównie własnie gdyż oglądam pod wieczór/w nocy. Szukałem też czegoś z nie wystającą podstawką, w związku z soundbarem na meblu.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Kamil Nowakowski napisał:

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED, ładna podstawka, czarna ramka, 

LG 65C8 i nic pozatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

LG 65C8 i nic pozatym.

"Klient" jest wymagający - bo mały ułamek ludzi mając VA jawnie powie że ich kąty wkurzają.

A skoro miał Sony to może teraz się wkurzać na artefakty w upłynniaczu LG.

Także Oled Panasa lub Sony jest potencjalnie lepszą alternatywą. Kwestia ceny.

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

"Klient" jest wymagający - bo mały ułamek ludzi mając VA jawnie powie że ich kąty wkurzają.

A skoro miał Sony to może teraz się wkurzać na artefakty w upłynniaczu LG.

Także Oled Panasa lub Sony jest potencjalnie lepszą alternatywą. Kwestia ceny.

Czytaj ze zrozumieniem. Kolega chce tv z ładną podstawą a tą ma najładniejszą (wg mnie) C8. Oledy Sony maja nietypowe podstawy, prawie tak jak Philips 803.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

"Klient" jest wymagający - bo mały ułamek ludzi mając VA jawnie powie że ich kąty wkurzają.

A skoro miał Sony to może teraz się wkurzać na artefakty w upłynniaczu LG.

Także Oled Panasa lub Sony jest potencjalnie lepszą alternatywą. Kwestia ceny.

Może miałem wyjątkowo nieudanego VA ;) Zazwyczaj, żeby psychicznie czuć minimum komfortu i nie irytować się bleedingiem to zostawiałem zawsze światło przy aneksie kuchennym, żeby dać taki 'cozzy' nastrój. I przy kątach już po 20st miałem degradację na hue w stronę fioletu (tak przynajmniej mi to wyglądało).

Najgorsze było, że jak pojawiały się napisy, cała matryca z tyłu startowała z podświetleniem (wyobraźcie sobie to na 3-cim odcinku GoT ? ).

4 minuty temu, Waldo94 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Kolega chce tv z ładną podstawą a tą ma najładniejszą (wg mnie) C8. Oledy Sony maja nietypowe podstawy, prawie tak jak Philips 803.

C8 jest chyba jedyną podstawą, która by nie kolidowała z soundbarem. Jej wygląd to trochę pozytyny efekt uboczny :) Dziś jadę do paru sklepów 'pomacać' i zobaczę jakie one w rzeczywistości są.

W pracy robiłem pod grę ACES'a/ODT dla HDR10 na LG 55B6 i prawdę mówiąc nie zauważyłem jakiś ewidentnych problemów. Ale to dlatego, że praktycznie od razu z pudła wyłączyłem wszystkie 'montion-smoothery'. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Kolega chce tv z ładną podstawą a tą ma najładniejszą (wg mnie) C8.  

no i przeczytalem

wg mnie np. ta w panasie jest ładniejsza - do tego wydaje się wyższa, więc lepsza jeśli soundbar jest tuż przed nią

https://hdtvpolska.com/panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/?showfull=1

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

no i przeczytalem

wg mnie np. ta w panasie jest ładniejsza - do tego wydaje się wyższa, więc lepsza jeśli soundbar jest tuż przed nią

https://hdtvpolska.com/panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/?showfull=1

Ok. Ale wiesz, może też kolega pragnie aby telewizor wyglądał bardzo nowocześnie. Panasonic to czysta klasyka, wygląda jak telewizory sprzed 10 lat, a C8 to jakby nie było powiew świeżości :)

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Waldo94 napisał:

Ok. Ale wiesz, może też kolega pragnie aby telewizor wyglądał bardzo nowocześnie. Panasonic to czysta klasyka, wygląda jak telewizory sprzed 10 lat, a C8 to jakby nie było powiew świeżości :)

Fakt, C8 jednak wygląda bardzo schludnie. webOS też nie trąci w żaden sposób, za to system z Panasonica przyprawia mnie o wspomnienia rodem z czasów śpiewających routerów i Internet 1.0 ;) 

Niestety nie zdążyłem dziś już odwiedzić żadnego sklepu. Jutro to ogarnę. 

Z tego co czytam i oglądam recenzję, poza oczywiście systemem, różnicą C8-AF8 to płynność obrazu. Chętnie bym zobaczył czy na LG występują jakieś mikro-stuttering'i . C8 z recenzji tutaj ma niemal referencyjnie równomierne podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kamil Nowakowski napisał:

Z tego co czytam i oglądam recenzję, poza oczywiście systemem, różnicą C8-AF8 to płynność obrazu. Chętnie bym zobaczył czy na LG występują jakieś mikro-stuttering'i . C8 z recenzji tutaj ma niemal referencyjnie równomierne podświetlenie. 

C8 jest lepszy od AF8 sumując wszystkie dane. AF9 jest bardziej konkurencyjny ale czy bierzesz go pod uwage ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

33 minuty temu, Waldo94 napisał:

C8 jest lepszy od AF8 sumując wszystkie dane. AF9 jest bardziej konkurencyjny ale czy bierzesz go pod uwage ?

AF9 wygląda na papierze i na zdjęciach obłędnie, ale to już grubo powyżej tego co zakładałem wydać. (~13.5k z tego co widzę). Dodatkowo mam wyższy mebel od klasycznej rtv-ki i wątpię by się tam zmieścił z tą nogą z tyłu + jest lekko odchylony do tyłu, co przy tej wysokości ustawienia telewizora by kiepsko zadziałało.

Zastanowię się nad montażem naściennym tak czy inaczej, bo to znacząco zmienia postać rzeczy przy wyborze.

Edytowane przez Kamil Nowakowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kamil Nowakowski napisał:

Zastanowię się nad montażem naściennym tak czy inaczej, bo to znacząco zmienia postać rzeczy przy wyborze. 

Tak więc śpiesz sie bo fabrycznie nowe egzemplarze lada chwila na palcach jednej ręki będzie można policzyć. Zostaną ci zwroty i powystawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Waldo94 napisał:

Tak więc śpiesz sie bo fabrycznie nowe egzemplarze lada chwila na palcach jednej ręki będzie można policzyć. Zostaną ci zwroty i powystawowe.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę ? Jutro zapewne już zamówie. Chciałbym tylko się upewnić że C8 na żywo jest ok. Z tego co czytałem/oglądałem to chyba jeden z lepszych w tej półce cenowej z 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Kamil Nowakowski napisał:

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę ? Jutro zapewne już zamówie. Chciałbym tylko się upewnić że C8 na żywo jest ok. Z tego co czytałem/oglądałem to chyba jeden z lepszych w tej półce cenowej z 2018. 

W stosunku cena/jakość najlepszy oled obok LG B8 i Panasonic FZ800 w A.D 2018

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Waldo94 napisał:

W stosunku cena/jakość najlepszy oled obok LG B8 i Panasonic FZ800 w A.D 2018

Yup, masz rację :) Ciekaw jestem obrazu po kalibracji CalMAN'em. W pracy różnica na tym 55B6 od razu była widoczna, Pomimo, ze nie zajmuje się kalibracją profesjonalnie i raptem kilka TV-ków setupowałem w firmie, to jednak kalibracja robi swoje. Dziwie się, że te sprzęty nie są out of the box tak ustawione. Tak czy inaczej, mam C8 zarezerwowany już, sprawdzę go tylko na żywo w sklepie dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już kupiłeś, ale wydaje mi się, że Philips wygrywa w kategorii jakość/cena. Nie będę przekonywać, że to ogólnie najlepszy telewizor z całego zestawienia, natomiast najwyższy model Philipsa - 903- ma tylko lepsze nagłośnienie, a jest o wiele droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tv już w domu. Jestem zadowolony z obrazu ? Szczególnie jak się odpaliło materiał z Dolby Vision. Nie miałem jeszcze okazji cokolwiek dłuższego obejrzeć ani CalMAN em sprawdzić nic, bo E3 i się mieszka praktycznie w pracy ?

Dźwięk jak dźwięk. Podłączyłem od razu zewnętrzny zestaw, więc i tak jakość dźwięku jest dla mnie bez znaczenia z wbudowanych głośników (ale ku zdziwieniu całkiem przyzwoicie grały).

Widziałem, że na stronie są wskazówki jak out of the box ustawić tą serię LG, chętnie to sprawdzę w weekend ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...