Skocz do zawartości
AreckiW

opóźnienie SED ?

Rekomendowane odpowiedzi

:(
„Toshiba jest przeciwna realizacji TV SED w 2006 roku. Patrzymy na SED (surface-conduction electron-emitter) w długiej perspektywie” powiedział Yoshihide Fujii, wiceprezydent Toshiba Corp. na „Global FPD Partners Conference (GFPC 2006)", która odbyła się na Okinawie między 28 lutym, a 3 marca tego roku. „W ciągu 10 najbliższych lat nie pojawi się żadna nowa technologia płaskich ekranów oprócz: PDP, LCD, OLED i SED”- twierdził Pan Yoshihide Fujii, według którego, należy poczekać, aż technologia będzie dopracowana tak dalece, by po wejściu TV SED pełną parą na rynek, mógł wywrzeć on ogromne wrażenie, zamiast wchodzić na siłę z niewielką liczbą paneli wyprodukowanych na pilotażowej linii Canona w fabryce w Hiratsuka.

Komentując opóźnienie wprowadzenia SED na rynek, które planowane było początkowo na wiosnę bieżącego roku, Pan Fujii powiedział: „Z wprowadzenia SED, zwolnił nas rynek w 2006 roku” i dodał, że ceny na PDP i LCD spadają nadspodziewanie szybko. Opisując jakość obrazu SED, Pan Fujii powiedział, że „ma on największy potencjał ze wszystkich technologii płaskich paneli”. Według wiceprezydenta Toshiba Corp., cena PDP i LCD będzie 10-20% niższa niż SED, co, biorąc pod uwagę doskonałą jakość obrazu jaką nowa technologia oferuje, jest premią raczej niewielką. SED będzie siebie wart.

Obecnie Toshiba przygląda się dokładnie procesowi produkcyjnemu i budowie samego panelu. Najbliższe pół roku zamierza spędzić na udoskonalaniu swojej technologii.

źródło - "nowe trendy w elektronice"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie wiesz o co chodzi - Chodzi o pieniądze !
Wszystko jasne.Znowu się dogadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz problem jest ponoć innej natury. O prawa do technologii SED upomniał się jej twórca. W związku z tym, że Canon, który dostał licencję chciał produkować SED wspólnie z Toshibą, na co nie zgodził się właściciel technologii, ten wycofał licencję. W tej chwili Canon procesuje się o to. Toshiba nie ma praw na samodzielną produkcję.
Tyle przeczytałem w newsach technicznych w jakims tygodniku.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Gmeru zmien tytul tego postu na "Koniec marzen o SED"[/b]

Dokladnie 27 lutego Canon PRZEGRAL proces o prawa licencyjne, dokladnie do technologi FED( fiedel emission display) z wlascicielem tych praw firma Nano-Proprietary INC (Austin, Texas). Canon w 1986 roku opracowal zalozenia TV SED ale potrzebowal technologii do emisjji elektronow. Dlatego w 1999 roku nabyl od wyzej wymienionej kompanii prawa na FED, ale kontrakt przewidywal uzywanie tego wynalazku tylko przez Canona. Poniewaz Canon ma tylko pilotowa instalacje do produkcji paneli ( w Hiratsuka, Japonia) w 2004 utworzyl spolke joint venture z Toschiba ktora ma nowe ogromne zaklady w Himeji , Japonia. Na ten krok nie zgodzila sie jednak Nano-Proprietary bo poczul ze dostal za malo pieniedzy i podala sprawe do sadu.

W tej chwili Toschiba odsprzedala z powrotem Canonowi 50% akcji wspolnego interesu, ale Canon samodzielnie nie jest w stanie uruchomic produkcji. Wynalazkiem iteresuje sie tez Samsung ale nawet gdyby on sam kupil dzis prawa od Nano-Proprietary to zaczyna od zera i potrzebuje jakies 5 lat na wyprodukowanie SEDa. Za 5 lat 42" LED 1080p bedzie kosztowal kolo 300$ i beda go mieli wszyscy dzisiejsi wlascieciele starych CRT. Nikt nie bedzie sklonny zaplacic wtedy 2000$ za takiego samego duzego SEDa. Czyli jak mowia fachowcy technogia SED spoznila sie na pociag ktory juz odjechal, a ludzkosc stracila szanse na naprawde znakomoia technologie. Nie pierwszy zreszta raz jak to pamietaja historie VHS i Beta starsi fanowie tego forum.

Poczytac o tym w orginale mozecie na [b]www.eetimes.com[/b] numer z 5 marca artykul: [i]SED picture fuzzy in wake of judge's ruling[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i "dobrze". ;)

Kupiłem LCoS'a fullHD i jestem zadowolony. Przynajmniej nie będę za złości obgryzał paznokci że nie poczekałem.
W ten sposób czekać można w nieskończoność.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='41438' date='10.03.2007, 11:31 ']No i "dobrze". ;)

Kupiłem LCoS'a fullHD i jestem zadowolony. Przynajmniej nie będę za złości obgryzał paznokci że nie poczekałem.
W ten sposób czekać można w nieskończoność.

Pozdrawiam[/quote]


masz rację, ja też straciłem nadzieję (chociaż Sony jeszcze coś przebąkiwało o FED), dlatego czekam do maja-czerwca, kiedy Panasonic w końcu wypuści plazmy Full HD wielkości 42 i 50 cali - seria PY700. Do tego dojdzie Hitachi, Samsung, pewnie Pioneer się postara dopasować cenowo, na gwiazdkę 2007 będzie zatem spory wybór plazm Full HD i większy wybór kanałów HD na wszystkich platformach.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmm cos mam uczucie po przeczytaniu posta wyżej, że Nano-Proprietary INC właśnie strzeliło sobie w kolano, blokując technologię, na której mogła zarobic potencjalnie krocie (poczekali by kiedy canon z toshibą wprowadziłyby do sklepów i wtedy gardłowali, a tak wygląda na to, ze pogrzebali te technologię i mam nadzieję, ze gucio zarobią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='41545' date='11.03.2007, 13:24 ']masz rację, ja też straciłem nadzieję (chociaż Sony jeszcze coś przebąkiwało o FED), dlatego czekam do maja-czerwca, kiedy Panasonic w końcu wypuści plazmy Full HD wielkości 42 i 50 cali - seria PY700. Do tego dojdzie Hitachi, Samsung, pewnie Pioneer się postara dopasować cenowo, na gwiazdkę 2007 będzie zatem spory wybór plazm Full HD i większy wybór kanałów HD na wszystkich platformach.

pozdrowienia[/quote]

No to czekamy na to samo :) Moze przed Pekinem skuszeni perspektywa krociowych zyskow w koncu dadza to, to na rynek? Szkoda, bo imho zarowno PDP juz nie mowiac o LCD, maja te swoje ograniczenia i jakiejs rewolucji juz bym sie nie spodziewal, tzn w tym roku zaprezentowane beda topowe rozwiazania dla tych technologii i coz... przydalo by sie cos nowego. Bo nie oszukujmy sie naprawde wielkoformatowe panele (60-70" w gore) to domena ktorejs z rozwijanych nowych technologii, bez wad obecnych na rynku i przede wszystkim cos, co bedzie o rzad wielkosci bardziej energooszczedne, bo potwory pobierajace 700-1000W i wiecej mocy to porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
microsoft (czy coś w ten deseń) ma duzo pieniedzy powinien pójść po rozmum do głowy i wykupic Nano-Proprietary i zarobić na tym dwa razy więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może TMOS ???

W 2008 roku pojawić się ma na rynku płaskich ekranów nowy konkurent, technologia TMOS (Time Multiplexed Optical Shutter). Panele wytworzone w TMOS powinny pobudzić do działania wytwórców paneli LCD, OLED, czy plazm, gdyż ich konstrukcja jest bardzo prosta, przez co tańsza, a także oferują one lepszą niż konkurencja jakość reprodukcji obrazu.
Twórcą TMOS jest firma UniPixel Display Inc.
Tradycyjne wyświetlacze używają trzech, położonych bardzo blisko siebie subpikseli, w trzech kolorach podstawowych RGB. Przez regulację intensywności świecenia poszczególnych subpikseli można uzyskać niemal dowolny kolor wypadkowy. Ponieważ oko ludzkie nie odróżnia, z odpowiednio dużej odległości, światła emitującego przez poszczególne subpiksele, uzyskujemy piksel świecący barwa wypadkową. Taki sposób wyświetlania barw nazywa się „spatial additive color”.
W przypadku TMOS poszczególne piksele nie posiadają subpikseli, ale same wyświetlają światło o trzech kolorach podstawowych RGB w formie bardzo krótkich serii impulsach w określonej, dla konkretnego koloru, sekwencji czasowej. Zmiany koloru wyświetlania poszczególnych pikseli następują tak szybko, że oko ludzkie nie rozróżnia trzech migających kolorów, a mózg tworzy wypadkową barwę. Taki sposób wytwarzania barw nosi nazwę „temporal additive color”.
Jasność świecenia ekranu uzależniona jest od czasu świecenia piksela w każdym z cykli przynależnych każdej barwie składowej (RGB). Jeżeli ekran ma świecić na biało, każdy piksel wyświetlać będzie każdy z kolorów składowych, przez 100% trwania przypadającego na dany kolor cyklu. Jeżeli jasność ma być na poziomie średnim i wyświetlać się ma odcień szarości, każdy z pikseli wyświetlać będzie każdy z kolorów składowych, tylko przez 50% czasu przypadającego na poszczególny kolor w cyklu.
Do wytwarzania pikseli świecących w trzech kolorach podstawowych, wykorzystywane są LED. Diody te (czerwone, niebieskie i zielone) ustawione są trójkami obok siebie w formie trójkąta i umieszczone są od wewnątrz na jednej z krótszych bocznych ścianek ekranu. Wszystkie wąskie ścianki, tworzące krawędzie panelu, również ta w której umieszczone są kolorowe LED’y, są od wewnątrz lustrzane, przez co emitowane przez diody światło, jest idealnie rozproszone po wnętrzu ekranu. Ekran wykonany w technologii TMOS, tworzy coś w rodzaju bardzo płytkiego pudełka.
Jedna z zewnętrznych dużych ścian, ta która będzie wytwarzała, widoczny przez użytkownika obraz, pokryta jest dwuwarstwowa strukturą w kształcie kraty, która wykonana jest z Aerogel’u. Działa ona jak optyczna migawka. Po wpływem odpowiednio spolaryzowanego napięcia podłączonego do konkretnego piksela, struktura, jak gdyby, otwiera się przepuszczając kolorowe światło. Zewnętrzna warstwa ekranu zbudowana jest z mikroobiektywów, wytwarzanych w nanotechnologi, których mieści się tysiąc na powierzchni zbliżonej wielkością do tradycyjnego piksela w LCD TV. Struktura ta doskonale wyrównuje ilość światła emitowanego przez poszczególny piksel, a dodatkowo zapewnia szeroki kąt dobrej oglądalności.
Wszystkie warstwy mają łącznie zaledwie 12 mikrometrów grubości.
Potężną zaletą takiego sposobu wyświetlania barw jest to, że każdy piksel potrafi wytworzyć absolutnie czysty kolor składowy RGB, a nie jak to ma miejsce w przypadku wyświetlania „spatial additive color”, kiedy w przypadku wyświetlania koloru czerwonego pracuje tylko jedna trzecia całego piksela. Barwy wytwarzane przez TMOS są więc o wiele intensywniejsze. Dodatkowo występuje znacznie mniejsze migotania dużych kolorowych jednorodnych powierzchni niż w tradycyjnych rozwiązaniach.
Inną zaletą technologii jest możliwość wytwarzania paneli TMOS o bardzo dużej rozpiętości przekątnych. Mogą być one stosowne w telefonach komórkowych czy laptopach, ale także nie stanowi żadnego problemu stworzenie TMOS TV z ekranem o przekątnej nawet większej niż 110 cali.
Koszt wytwarzania paneli w technologii TMOS jest znacznie niższy, niż jakiegokolwiek innego panelu. Składa się on z zaledwie sześciu warstw. Dla porównania panel plazmowy posiada 15 warstw a panel LCD aż 30. Dodatkowo wytworzenie panelu TMOS przebiega w 12 krokach, a panelu LCD, aż w 128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i na SED skończy się w ogóle ochrona patentowa i dopiero będzie ciekawie, a jak Toshiba i Canon wyłożyli kasę to zechcą cokolwiek odrobić. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem bardzo rozczarowany propozycjami TV . CRT kończy się naturalnie bo nie ten format i nie ma wysokich rozdziielczości, LCD moim zdaniem na telewizor to się nie bardzo wogóle nadaje , z plazm wycofują się co więksi gracze a nowe technologie ................. śpią.

Naprawdę rzadko kiedy jest tak w sprzęcie,że nie ma co kupić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następne przesunięcie premiery SED.

[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2637"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2637[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaBri' post='48786' date='29.05.2007, 08:53 ']Następne przesunięcie premiery SED.

[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2637"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2637[/url][/quote]

hmm jak czytam takie słowa "Według przedstawicieli firmy, technologia SED jest niestety zbyt droga w porównaniu z funkcjonującymi już ekranami FullHD." to się zastanawiam o co biega.. jeszcze jakis czas temu przedstawiciele toshiby mówili, ze właśnie technologia SED jest wyjątkowo tania i wielka przyszłość przed nią, a tu taki klops...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle głównym inhibitorem jest kasa niestety, a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SED umarł ...
Oto cytat: "Jeśli chodzi o SED to sytuacja jest raczej tragiczna. Coraz lepsza jakość obrazu, prezentowana przez LCD ale także, a może głównie ekrany plazmowe, przy gwałtownym obniżaniu cen detalicznych na te produkty, powoduje, że wprowadzenie telewizorów SED jest po prostu nieopłacalne. Możemy więc zapomnieć o telewizorze z płaskim ultraszybkim ekranem z kontrastem 100000:1 chyba już na zawsze"
Źródło: [url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3266"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3266[/url]
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paweł_ek' post='79344' date='14.01.2008, 12:22 ']Coraz lepsza jakość obrazu, prezentowana przez LCD[/quote]
Hehe, dobre, coraz lepsza jakość LCD. Coraz lepsza to może fakt, ale cały czas tragiczna w pewnych elementach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle , ze tak naprawde porownuja sed do oled. Ze wzgledu na szacowany czas przygotowania produktu. Pewnie pojawilby sie w tym samym czasie i moze nawet w pierwszej chwili bylby konkurencyjny. Tylko ze z biegiem czasu da sie zbic cene oled a sed pewnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='79379' date='14.01.2008, 15:55 '][..]Tylko ze z biegiem czasu da sie zbic cene oled a sed pewnie nie.[/quote]
Dlaczego niby nie da się obniżyć ceny SED? Chyba nie było jeszcze takiej technologii, która, jeżeli jest przyszłościowa i rozwijana, to nie dało się obniżyć jej kosztów.

Canon podobno pracuje nad własnym SED'em, aby uniknąć sporu z Nano-Proprietary, więc może jednak coś jeszcze z tego wyjdzie. A jak nie SED to może chociaż FED, chociaż o tym też nic nowego nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...